bugün

anlam derinliği en çok da kendini müslüman olarak addeden kişilerce katledilen kavramdır.

müslümanım ve diğer müslümanların bu kavramı yerin dibine sokturtan sözlerle eleştirenlere de buna sebep olanlara da kızamıyorum. ben huzuru, insan olarak bana değer katan bu kavramı ve bu kavramın masdarı olan islamı olması gerektiği gibi yaşamaya gayret etmekte buluyorum.
islam dininin önermesini akletmiş, vicdan nazarı ile ele almış, körü körüne inanmamış insandır.
özünde budur, her ne kadar bugün özünden kopupta iki tane ergen ateistin cahiller topluluğu görmesine rağmen.
gökten kitap indirildiğine kesin kanıtları olan ama evrimi çürütebilen insanlardır.
görsel
https://www.facebook.com/photo.php?v=642462482436019

böyle insanlıktan namını almış, böyle özel, böyle kaliteli ve tabi ki böyle kadınları koruyan bir dine mensup kişiler.
ayran içer.
allah'a teslim olan.
(bkz: gereksiz mahluk)
elindeki islam cevherinin farkında olmayan kafasız çoğunluğa mensup kişi. ne mutlu dininin bilincinde olana.
artık olmayan insanlar.
allahu ekber deyip hristiyan kadına tecavüz eden kişidir.
müslümanlığı yaymanın zaruret olduğuna inanıp, dinden döneni ölüme mahkum eden; zina etmiş kişiyi taşlayarak öldürüp, adına hoşgörü diyen kişi.
Allaha teslim olan kişi.
görsel
iğrenç bir insan türüdür. insanla hayvan arası bir şeydir. hayvandan aşağıdır ama...
elhamdülillah müslümanım demekle olunamayacak kadar ciddi bir derece.
ilim, irfan insanı. *
bence müslüman olan herkes gerçek ve normal insandır. çünkü islam; akla, mantığa ve ruha en iyi hitap eden dindir, inanıştır.
edit: düzeltme.
insandır. ateist gibi. iyisi de vardır kötüsü de. ahh bu insanların bloklaşma ve nefret etme çabaları yok mu ah!
(bkz: süslüman)
'bizim dinimiz hoşgörü dinidir' deyip inançsız veya farklı inançtan birine rast geldiğinde ona ana avrat söven insan canlısı (geneli böyle, hepsi değil)
ne mekanlar bizimdir, ne de hayırlar, biliriz!
mekanlarda emanetçiyiz, hayırlarda bekçiyiz.
hamdolsun Müslümanız biz, fesatla olmaz işimiz!
kelime-i şehadet getirenler, kardeşimiz!
Dünyanın her yerinde el kaide zannedilen aslında az da olsa en iyi insan modeline sahip inançlı kişidir. Amma velakin müslümanım diyip şerefsizlik yapanlar yüzünden hakiki müslümanların değeri bilinmemektedir.
kendi kendine yakıştırılacak bir sıfat değildir.
türkiye'de yaşayanı, izmir'de japonya'da deprem olunca pek sevinip "işte allah kafirin belasını veriyor" diye coşan; endonezya'da deprem-sel olunca pek üzülen yardım çağrıları yapan bir garip insan. bu adamlar köprülerini tüplerini japon'a yaptırıp dünyada ilk kendileri yapmış gibi böbürlenir de. bir şehrindeki depremde, yardım için gelir de, o kişinin kaldığı otel depremde yıkılınca yine sevinir gerizekalı kafir öldü diye. bilmez ona yardım için geldiğini, beyni o kadar körelmiştir işte.. ona yeter ki kafir ölsün.