bugün

islam'a inanan kişi.

elhamdülillah hepimiz müslümanız da,

sanıyoruz ki bu israilliler cehennemde yatarken burada tivit atmaktan başka bok yapmayan bizler hurilerle oynaşacağız.
müslüman merhametli olur.
müslüman temiz olur.
müslüman güçlü olur.

bunların hiçbiri ışidcilerde ve el nusracılarda yoktur.
ahlak timsalidir. *

https://scontent-a-vie.xx...01b77de01&oe=54A665F5
sofradan aç kalkın diyen bir peygambere inanıp obez obez gezen insanlardır.
güzelim kısa hayatlarını yalan şizofren hikayeler uğruna boşa harcayan insanlar.

eskiden son üyelerine kadar ortadan kaldırma fantezileri kurardım. şimdi ibret almamı ve kendi değerimi anlamamı sağlayan bir topluluk olarak oksijen tüketmelerini izliyorum.
Semavi dinlerin sonuncusudur.
Kimin mensup oldugu da yalnizca sahsi ilgilendirir.
bir film izlerken, kitap okurken inancına aykırı yer görürse bu şeytanlık, allah'a asilik ve inkar v. s. diye sürekli telkin eden sabit fikirli, dogmatik insan.
gelişmemişliği, sürünmeyi, ezilmeyi temsil ettiğinden amerika'nın, israil'in günde 5 vakit hoplatmaktan zevk aldığı kişidir.
dogma doğrultusunda yaşamını ilerleten insan.

benim merakım şu noktada:

inançlıydım seneler önce ben. nerede sığ bir ateist-müslüman atışması görsem, şu iki yanlışa elbet düşülmekte:

1.) ateist dini bilmez, inanmanın nasıl bir his veya duygulanım olduğunu bilmez.

2.) müslüman sorgulamaz, düşünmez, yatar kalkar.

ikisi de hata.

din bilmeyen ateist var, sorgulamayan müslüman baya var. ama genellemeyiniz.

neyse, merakım şu: inanan insanın 'nasıl olur da inanmazlar, aldanmışlar' hissiyatı vardır ya, aynısı var bende ve sanırsam diğer ateistlerde de. nasıl anlayamıyoruz birbirimizi? ben anlayamıyorum, kendim eskiden inanıyor olmama rağmen. yok yani. nasıl olur da sen ona inanırsın, akıl sır erdiremiyorum. imkansız geliyor bana şu an için aklı başında olup da inanmak. inançlıya da inanmamak aynı şekilde saçma geliyor. iki tarafın da gözü kör yani.

islamofobiğimdir halbuki, gerçekten. tarihsel değerlendirmede islam ve diğer ilahi dinlerin yükselişiyle savaş ve yokluğun yükselişi birbirini takip ediyor. islamın getirdiği barışlardan bahsediliyor, islam olmasa hiç çıkmayacak olan savaşların üzerine serpilmiş.

dinsiz dünyaya inanıyorum ben de madem; komunist'in komunizmi gibi, müslümanın şeriatı gibi, ateist'in de dinsiz dünyası var.
bir hadise göre dünyada bulunmayandır.

belki bir tek şeyh, şıh gibi şarlatanlar ama onlarınki da nitelikli dolandırıcılık.
Müslüman; her gün en ağır hakaretlerin edilip binlercesinin öldürülüp ve akıl almaz zulümleri görmelerine rağmen bunu onlara yapan insanları bile düştükleri yanlıştan kurtarmak için uğraşan Allah'ın gönderdiği dine inanan insanlardır.

edit: bu sorunun doğrusu; müslüman nedir şeklinde değil müslüman kimdir şeklinde olması gerekirdi...
herkes tarafından kandırılan zavallı dindaşım. dünyadaki tüm kötülükler üzerine yıkılmak isteniyor. yazık bize. siyonizmin oyunları elbette ki bozulacak. allah her zaman bizim yanımızda olmuştur. müslümanlar girdikleri hiçbir savaşı kaybetmezler. bunu da kaybetmeyeceğiz ve hükümetimiz sayesinde tekrardan dünya hakimiyetini elde edeceğiz. allah yar ve yardımcımız olsun.
(bkz: israil arap 6 gün savasları) ulan uc bucuk israilli kan aliyor tum musluman arap dunyasindan hala burda bıdı bıdı yapanlar var.

"yok muslumanlar hicbir savasi kaybetmezmis? " elemanin yasi kzc acaba? merak ettim. en son bati dunyasindan toprak alan turkiyedir.

(bkz: 1974 kıbrıs barış harekatı)
islam dinine mensup kisidir. islamin emrettigi emirleri yerine getirmeye calisan insandir. ayrica muslumanim diyipte muslumanligi yasamayan cok insan vardir.
Biraz aklını kullanması gereken kişi.
Korkmayın günah değil.
Kime göre neye göre müslüman zira sorunca işide de müslüman diyorlar. O yüzden ben müslümanı islam dini mensubu olanlar için değil de elinden geldiğince düzgün yaşamaya çalışan insanlar için kullanmayı tercih ederim.
Hiç bir şey yapmadan göğsümü kabartabilen yegane topluluk. Nasıl mı şöyle.

Şimdi bu topluluk görünmeyen varlıklara, akla mantığa sığmayacak şeylere hiç koşulsuz inananıyor. Bana sorsan inandıkları en mantıklı şeye bile neredeyse inanmamın imkanı yok. Bir agnostik olarak sorduğum ve konuştuğum konulara neredeyse hiç bir müslüman yanıt veremiyor. Çoğunluğu bana hayran gözlerle bakıyor. Bunlar sözlükte yazar 14-20 yaş arası ergenlerden değil tabi. Ben 33 yaşındayım ve etrafımdaki üni mezunu ve bir mevki sahibi insanlardan bahsediyorum. 2 bilimsel cümle kursam hayran kalıyor, kuran dan ayetler söylesem şok oluyorlar. Halbuki bunları bilmek bence hiçte zor değil. Suradan bir avrupa ülkesinde yaşasam şimdiki bilgimle ancak boş bir insan olmaktan sıyırırım ama türkiye de mehdi bile ilan edilebilirim.

Teşekkürler türkiye! Teşekkürler ülkemin insanları. Bir sikim bilmeden bilgili gözüküyorum cahillerin arasında.

Keçiyim ama abdül çelebi gibi hissediyorum.

Edit: amk hemen özelden mesajlar yazmayın. Konuyu tartışmıyorum. Bşr şeyler yazma ihtiyacı duyuyorsan entry olarak yaz. Zaten okumiycam yazdıklarınızı. En azından rahatsız etmeyin.
1900 lerde sayısı sadece 200 milyon olan islam mensubları.
MÜSLÜMAN Nimetle buluşunca: " Elhamdülillah
"Enteresanlıkla karşılaşınca: " SübhanAllah
"Hata edince: " Estağfurullah
"Daralınca: " HasbunAllah
"Tevekkül anında: " Tevekkeltü alellah
"Zorlukla karşılaşınca: " La havle vela kuvvete illa billah
"Musibet anında: " inna lillahi ve inna ileyhi raciun " der.
herkes müslümanları sevmek zorunda değildir. ve bu müslümanlar en ahlksız -zulümkar-katil sürüsüdür.
cahildir. fiyati ucuzdur. akli yarimdir.
övenlerin bir kaç insandan duyduğu söylerle , yerenlerin ise cahilce felsefi boyutunu göz ardı ederek yerdiği bir başlıktır. insanların birbirlerine nefret söylemiyle yanaşmasına sebebiyet veren siyasetçilere özenen tabanların anlamsız savaslarından başka bir şey değildir.
türkiye nin yüzde 99 udur.
evrimsel sürecin geri de gidebileceğini göstermiş kişi veya kişiler.
2 sene evvel bir kızla tanıştım.

amanın nasıl bir cilve, nasıl bir güzellik. muhabbeti de iyi. bira içiyoruz sohbet falan her şey 10 numara.

konu döndü politikaya falan geldi. ve aynen bana şu cümleyi kurdu "ben de müslümanım abi! tamam içmiyor muyum? içiyorum, istediğim gibi özgürce giyiniyorum muyum? evet! bunlar benim müslüman olmama engel mi? hayır! islam denen şey akpli ve ışidcilerin uyguladığı gibi değil, onlar islam'ı kullanıyor." gibi şeyler geveledi.

imagiro - aynen.

güzel kız - dimi ama?

imagiro - evet.

imagiro - usta hesabı alabilir miyiz?

yav şimdi inan, itimat et onu dedikten sonra kız gözümde birden afgan dağlarında gezen bir peştun, başında sinekler üşüşen bir sudanlı, kebab yedikten sonar dişini karıştıran bir çomara dönüştü.

istesem de bir türlü ciddiye alamadığım insan grubu.