bugün

Yorumları okudum da aynı filmi mi izledik acaba?
Adana ve mersin civarının her defasında kadına şiddet ve doğu ağzıyla gösteriliyor olması can sıkıcı. Biz böyle konuşmuyoruz.

Rezalet bir yapım, olmamış bir müslüm gürses sesi, hatalı çekimler, yapağı hareketler..
instagram storylerinden tamamını izlediğim film.
hayır her giden niçin hikaye atar ya neden, sinemaya gidiyorum lanet telefon ışıklarınız gözümü alıyor.
her yerde olduğu gibi burada da cehaletimizi gösterdik. sinemada en arkadaydım filmde ne zaman şarkı söyleme sahnesi olsa telefonlar açılıyor. be gerizekalı ilgi orusbusu, sinemada ışık mı açılır senin ne hakkın var benim film keyfimi bozmaya. sanki konsere geldik, hepsi tabi instagrama atıp prim yapacak ya.
Gitmedim, gitmem de. Çöp ve gereksiz bir film olduğunu düşünüyorum.
Gitmek için zerre istek duymadığım neden yapıldığını da anlamadığım film. Nouvart'da hakkındaki iki yazıyı da okudum ancak ikisi de filme karşı nötr bakış açımı etkilemedi. Paraya malzeme olmayı müslüm gürses de istemezdi diye düşünüyorum.
yavuz taner'e de bir parantez açılmadığı için gitmeyeceğim film. Müslüm gürses'i baba yapan yavuz taner hocadır.
Rahmetliyi sağlığında da dinlerdim vefatından sonra filmini çekmişler ona da gideceğim. Fakat hayattayken yüzüne bakmayan bir tayfa türedi ve hepsi müslümcü oldu. Enteresan olan bu. Ne demiş atalar; "kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur".
Böyle isim mi olur kusucam dedirten isim.
La bu adama ölmeden önce neler yaftaladiniz. Şimdi filmi çıktı sekilcilik ile Müslüm cu mu oldunuz. Ya bırakın bu işleri Instagram bebeleri.
Film hakkında görüşleri göz atılası cinsten.

https://rabarbablog.blogs...lmi-hakknda-gorusler.html
Bu filme önyargıyla yaklaşan insan cahildir. Ay ona mı gittin rererö. Birde müslüm'ü beğenmiyorlar ya sen kim köpeksin. Gidin de kaliteli film görün. Evet.
‘Hayat zordu ama güzeldi. Hakkınızı helal edin. ‘
Başarısız film.
nefret ettirdiler su biyografik filmlerden amk. uretkenlik yok, kurgu yok, kafa yorma yok. belesten senaryo belesten film. sonra gelsin paralar. yapacaginiz isi sikeyim.
popüler olana karşı istemsizce olumsuz duygular besleyen biri olduğumdan gündemde olduğu sürece seyretmeyeceğim film. bir diğer sebep de zaten Müslüm Gürses'in kendi sesi varken şarkıları oyuncuya söyletmiş olmaları. film unutulmaya yüz tuttuğu zaman izler, naçizane görüşlerimi beyan ederim.
Senaryo ve kurgusuna pek anlam veremediğim çok aşırı ses kullanıldığını düşündüğüm bu anlamda güzel bir hikayenin çok özensiz ele alındığına şahit olduğum ama yine de etkileyici olan bir gişe filmi. Ee zaten amaçta etkileyici olması değil mi? ki parayı çıkarsın.
Müslüm gürses 'in bazı şarkılarını dinliyor olsam da gidip izlemeyeceğim bir film.
Gayet beğendiğim filmdir. Gülhane konseri sahnesinde istemsizce gözü yaşlı biçimde yıllar utansına eşlik ettim. Ayrıca babanın içkiyi bırakmasına değinmemeleri olmamış. Evet.
müslüm yazıcıoğlu'nun hayatını anlatan film. ama finali farklıydı.
bildiğinizin dışında birşey arkadaşlar. bende önyargılı gittim arkadaşımın ısrarı üzerine. ama gerçekten farklıydı. yıllardır tanıdığınız müslüm gürsesin nasıl bir hayat yaşadığını anlatıyordu. ve hiç bilmediğiniz yönleriyle anlatıyordu. izlenmesi gerçekten artı bir film. izlenmemesi ise kayıp diye düşünüyorum. sıkılmayacaksınız, duygu yüklü bir film. tavsiye ediyorum 7/10.
Ortalama bir film. 4/10. Tamamen gişe kaygısıyla hareket edilmiş. Hiç beğenmedim, izlerken de çok sıkıldım. Gittiğime pişman oldum.
olmamıştır. (bkz: https://youtu.be/wB3B1x_pUgw)
Bedava değil, üstüne de para verseler, izlemeyeceğim bir film.

Müslüm gürses e olan saygım ayrı. Bu adamların amacı müslüm gürsesi anmak falan değil. Onun yaşam hikayesini kullanarak para kazanmak. Bunu görmeyecek kadar kör olmakta ayrı bir ahmaklık bence.
Televizyonda yayınlanırsa izlerim dediğim bir film.
Ayla filminin yapımcısı olan Mustafa uslu, bu filmde de yine yapımcı...
sonra neden ağlıyorsun diyorlar.

Kamu Spotudur; sinemada ağlamak istemeyenler yapımcısı mustafa uslu olan filme gitmesin lütfen.
her defasında yüreğimin bam teline dokunduruyor bu adam.