bugün

en sevdiğim huyumdur.
dünya benim etrafımda dönmeli.
Mükemmel olduğumu düşünmüyorum, fakat mükemmel olduğunu düşündüğüm şeylere büyük derecede aşk duyduğum için mükemmeliyetçiyim.
maksim gorki, hakkında ''yaşam, insanların bastıramadıkları daha iyiye ulaşma arzuları yüzünden hep yeterince kötü olacaktır.'' demiştir.

ayrıca kelimenin doğru yazımı için; mükemmeliyetçilik.
bu tanıma dikkat edin; çünkü, mükemmelliyetçiliği arama adı altında, çoğu kişi tarafından başarılı görülmüş bir iş'e bok atmada üstümüze yok. onun adı mükemmelliyetçilik değil çünkü.
insanı yeri gelir vezir eder, yeri gelir rezil eder.
sanırım ozguven eksikligimin sebebi.
bence benimsemiş olanlarınında, her şeyin dört dörtlük olmayacağını bildiği durum. mükemmellik yolunda oldukları için, illa ki hayatındaki bir şeyler mükemmel gideceğinin garantisi olduğunu düşünüyorlar belkide.
egoizmin sonucu. evren bile düzensizken ne bu koşturmaca.
ben henüz mutlu olanını da edenini de görmedim.
liyetçiliki alın gerisi kalsın.
en iyi, iyinin düşmanıdır sözünü hatırlatır.
olması gerekendir . önemli olan başkalarının yapamadığını yapmaktır . zaten herkesin yapabildiğini yaparsanız mükemmel olamazsınız . ama bir farklılık yaratırsanız mükemmel olur ve birilerine göre belki de idol olabilirsiniz , siz bunu yapabilirsiniz .
mükemmel olmayanın mükemmeliyetçi olamayacağına inanıyorum, evet mükemmeliyetçiyimdir.
Obsesif kompulsif kişilik bozukluğunun belirtilerindendir.
Aşırısının; üşengeçliğe, öğrenilmiş çaresizlik ve atalete evrildiği kişilik özelliği. Her zaman iyi sonuçlar doğurmaz. Her insan bir nebze mükemmelliyetçidir.
Psikolojik bir sorun olarak insanı depresyona sürükleyen etmenlerden birisidir. Hayatta hiçbir şey mükemmel ve kusursuz değildir ve de olmayacaktır. Psikolojide ya hep ya hiç düşüncesi veya kutupsal düşünce olarak geçer.
hiçbir konuda tamı bırak yarım bile olamamış milletimin ekseriyetle yakınmakta olduğu durumdur..

-ayh lanet olsun yha bu mükemmeliyetçi varoluşuma nihal!

büdüt: ahahha bakın nasıl da dökülüyorlar birer ikişer ahjs..

yardırın yiğitler!
Kendileri dışında herşeyin mükemmel olması için çabalarlar. Olmayınca da küstüm ben oynamıyorum hallerine girerler.
Takıntılı ruh hastalarının kendilerini tanımlamak için kullandıkları sıfat.
Dünyanın bugün ulaştığımız noktaya gelmesini sağlayandır. Medeniyetlere ivme kazandıran şey elde olanı daha iyi hale getirmek,dolayısıyla daha mükemmel bir varlık yaratmak gayesi değil midir zaten?
ben de var bundan biraz.
dozunda gerekli.
Çok zevkli bir oyuncaktır.
Bok gibi bir şeydir. Öyle ki; zevk alacağınız her şeyi kabusa çevirmeyi başarabilir.

Ufak kusurlar çoğunlukla göz ardı edilebilir, hatta bazı durumlarda hoş bile karşılanabilir fakat sizin içinize sinmez.
iş bittikten sonra dahi beynininizi kemirip durur “keşke şöyle yapsaydım” cümlesi.

Keyif almanın en büyük düşmanıdır mükemmeliyetçilik. Eğleneceğiniz yerde kendi kendinizin dedektifi olup kusurlarınızı ararsınız ve onları yok etmeye çalışırsınız.

Velhasıl, mükemmeliyetçi olunmaz, doğulur. inanın bana, doğmadığınız için çok şanslısınız.
nadiren de olsa faydalı ama zararlı olduğunda zararlı kalmıyor, öldürüyor. bu minicik kelime bi insanın bütün eylemliliğini hakikaten bizzat kendi iradesiyle sabote etmesine sebep oluyor. barındırdığı titizlik, aşırı dikkat, yüksek odaklanma ve amaca yönelik çalışma zamanla yönetilebilirse işe yarıyor. ama genelde mükemmelliyetçi biri mutluluğa ve iç huzuruna çok çok çok zor rastlıyor hayatında. meselenin mükemmel olması değil de işlevli olması ve zamanla düzeltilebilir olması gibi küçük detaylar bile bir mükemmelliyetçiyi yorar. bu bile stres kaynağıdır. hakikaten hastalık.