bugün

dogru ilaclari kullanmak.
Rahat olun. Kimseyi kafanıza takmayın.

En önemlisi sizsiniz. Gününüzün tadını çıkarın. Mardinspor maçlarına gidin.
(bkz: kamyonu devirmek) akla getirir.
yardıma ihtiyacı olanlara elinizden geldiğince yardım edin.
hedef koymak yerine hayırlısı olsun diyip çalışmak, bi de şükretmek. fazla dindar bi adam olmamama rağmen bazen bana çok iyi gelir.
mutlu olacağın günü bekleme. beklersen hiç gelmeyecek ottan boktan sebeplerden tekrar ve tekrar mutsuz olacaksın. git tatlı biseyler ye herzaman işe yarar.
Kendin olmak.
Mutluluğu dışarlarda değil içeride aramak.(kalp,bakış açısı...)
çok takılmamak bence.
kendi içinde kaybolmakta olabilir.
sevdiğin müzik gruplarının veya sanatçıların albümlerini almak.
arı bir kalbe sahip olmak.
Ölün. kesinlikle %100 garanti eğer mutlu olmazsanız gelin suratıma tükürün .
Film izleyin , kitap okuyun , sinemaya gidin, Çılgınlar Gibi sevişin .
hayır, kelimesini kullanabilmekten geçer.
kimseden bişe beklememektir diyor bob marley abimiz.
çikolata yemektir.
sormadan söyleme, istemeden verme.
işe gitmek için sabah 7 buçukta uyanmamaktır.9 da uyanıp gitsem mutlu olurmuyum?hiç denemdim.
Bir insan mutluluğu aramaya başladı mı mutsuzluğa mahkumdur. Mutluluk aramayla bulunmaz, zaten etrafında veya içindedir. Fark etmek yeterlidir.
Paylaşmak ve insanlara hep dostça yaklaşıp samimiyetin dozunu kaçırmadan olabilir.
Siktir etmek * ))
"siktir etmek" felsefesini uygulamak.

yaş ilerledikçe insanları vasıfsız birer eleman olarak görüp ona karşı hiç bir şeyin değmeyeceğini biliyor olmanız ve akabinde gelen "siktir et" cümlesi sizi dünyanın mutlu insanı yapabilmektedir.

not: deneniyor ve onaylanıyor.
para makinesinin çuvallar dolusu paranızı hunharca sayarken seyretmek. ben hep öyle yapıyorum. tabii sizin bunu yapmanız için önce zengin olmanız gerekiyor. acı ama gerçek.
Salak ol.

Yani

Affet
Kavgalarda sinirine mukayet ol, tatli sert ol.
Sana yapilan 1 yanlis icin sadece ona yanlis gelecek seyi bir kere yap. Fazla yaparsan komik oluyor.
Bunlari yaparsan cok mutlu ve berkes gibi olursun.

Iste ben bu yuzden mutlu olmak icin kendim oluyorum.
tv seyretme, gazete okuma.