bugün

kesinlikle kendini şartlamaktır yoksa kısacık hayat da bide mutlu olamamak olaaaamaaaazzzz olmaaazzzzz olaamaaazzzz.
Ağlamak istemeyip ağlayamama, huzursuzluktan delirip mutsuz bile olamama durumu. O adamdan/kadından ayrılın hacı. Adam gibi mutsuz olun bari. Sonra mutluluk da olur zamanla.
zor değildir. evde oturun hiç dışarı falan çıkmayın sürekli yapacaklarınızı erteleyin. elinizdekilerin kıymetini ve onlar için şükretmeyi bilmeyin.etrafınızdaki herşeyi küçümsemeye başlayın; arkadaşlar olur belki aile ve tabi ki kendiniz de bu küçümser tavırdan nasibinizi alacaksınız. tebrikler, mutlu olamamak için tüm şartları sağladınız.
mutlu olamamaktır.
mutlu olmak için milyonlarca sebep varken aptalların tercih ettiği ruh hali.
biraz bencilce olabilir, önerim ama karşı tarafa da faydalı.
gidin ihtiyacı olan birine miktarı biraz sizi zorlayacak kadar olan maddi yardım yapın.

mesela 1000 tl niz varsa 100 tl sini verin.

uzun uzun anlatmayalım. deneyin görün.
Kucuk seylerle mutlu olmayi bilmeyen insanlarin her zaman maruz kaldigi duygusal hadise.
bir seçim değil bir sonuçtur.

yapılan eylemlerin bir sonucudur.
ya da mutlu olmak için gerçekten ne yapması gerektiğinin farkında olamayan bireylerin yaşadığı bir sonuçtur...

gerçekten hiçbir şey yapmak istemeyen bireylerin yaşayacağı bir sonuçtur.
ne yapsam mutlu olurum ki sorusu acilen cevaplanırsa ve kişi mutlu olmak istiyorum ben derse... başarır.

mutlu olamamaktan ölüyorum.
Mutsuz olmaktan sıkılırdım ben ya eger yapımla ilgili bir durumsa.
mutluluk değişkendir.seni mutlu eden şey başkasını mutsuz edebilir.
mutlu olmak zorunluluğu ideolojiktir. televizyonlardan uzak durun, biraz yardimci olur bu.
bir süre sonra alışkanlık yapandır.
Mutsuzluk, daha mutsuzu, daha biçareyi, daha çözümsüzü görene kadar devam eder.
Buna rağmen, mutsuzluk eylemi ısrarla devam ediyorsa, bu artık sizin seçiminizdir!
Kendinizi ve hayatınızı, tozlarınızdan arındırmadığınız sürece, devam eder gider..
Tabiat, kendiyle cebelleşen, her naneyi cıncık cıncık sorgulayan , insanları sevmez..Bazen teslim olmak gerekir ve bu teslimiyet, mutlu olmanın ilk adımı olabilir bazen...
Buyrun benim!

Denilesi durum.
Bence bu bir hastalık başına gelen tüm güzelliklere rağmen böyle olan arkadaşlarım var. Tabiki Zaman Zaman herkesin başına gelir fakat bende kısa sürüyor kişilik meselesi belki birazda.
hiçbir şeye olur gözüyle bakamamayı peşinde getiren eylem.

hayatı kendinize zindan eder, usul usul izlersiniz.
mutlu olmak için bir şeyler yapacak ne cesaretiniz kalır ne gücünüz.
huzursuz olmaktan da kaynaklanan durumdur. eğer iç huzur yoksa ne kadar uğraşsa da mutlu olamıyor insan.
Zihin tek bir beklentiye odaklandığında, diğer mutlu edecek etkenleri görmez.
O yüzden tek bir beklentiye bağlanmak, onlarca mutluluğu def etmektir.
istisnasız her sabah oluyor.
normaldir. eğer şu ülkede mutluysanız harbiden ağır gerizekalısınız demektir.
bağımlılık yapar
ayaklarının yerden havanlandığını hissedememek, doya doya gülememek, en kötü bazen bir başına olduğunu bilmek ve buna göre yaşamak...
mutsuzluk serhoşu olmak ve bunu kalıcı sanmak. mutlak mutsuzluk olmadığı gibi mutlak mutluluk da yoktur. bu tür serzenişler ancak yıpratır.
insanın, istediği şeyler olmadığında içine girdiği durum. Bazı insanlar buna alışkındır, bazıları ise buna katlanamaz.
fakirlikten ve kavuşamamaktan kaynaklanan durumdur.