türkiye cumhuriyeti kurucusu mustafa kemal'in alkole verdiği paradır. dahası ekmek ve su yokken alkole verilen paradır. mustafa kemal'e o kadar muhtaçtık ki her şeyi göze alabilirdik ve aldık da. alkole para veren bir lider tercih ettik kendimize çünkü ondan başka yoktu. ya aklım takılıyor, keşke alkole verdiği parayla ekmek dağıtsaydı. neyse gelmiş geçmiş üzerinde çok durmamak lazım da yinede ne bileyim alkol olmasaydı sanki daha iyi olurdu ha dostlar?
bu ülke ayık kafa ile çekilmediğinden boşa gitmemiş olan paradır.
http://galeri.uludagsozlu...yim-ben-gidiyorum-165236/
yarasın, az bile vermiş, bütün rakı içenler böyle olsa, memlekette dert kalmaz.

görsel

(bkz: derdim çoktur hangisine yanayım)
(bkz: erkan oğur) *
bu ülkenin kurucusunun alkolden aldığı zararı göz ardı ederek ''yarasın paşama'' deme gafletini gösterenlerin bulunduğu başlık.
yazarın babasının yaptığı sperm israfının yanında az bile kalandır.
(bkz: çıkar şu ağzındaki baklayı artık) *
sen bu başlığı açabiliyorsan zaten sorun yokmuş. emin ol o zamanda öyle bir problem yoktu. tabiki büyük liderler büyük sorumluluklar taşır. tek sığınağı alkoldü belki. ki ne mağlum belki diyorum bak, görmedik bile. hala karalamaya çalışıyorsunuz adamı. tek derdi alkol diye ne başlıklar açıyorsunuz, geç artık bunları. oturduğun yerden hala yazabiliyorsan sen o alkollü dediğin adamın sidiği ol.
mustafa kemal in alkole verdiği parayı düşüneceğine sen önce otur ve geleceğini düşün aslan.

tanım diye ölenlere gelsin : bunun tanımı manımı olmaz.
o verdiği parayla aldığı alkol şişelerinin kimin neresine girdi önce onu tespit etmek gereklidir.
boşa gitmeyen paradır.

ha keşke 4 bira almayıp, o parayla babana bir paket prezervatif alsaymış.keşke.
kimseyi ilgilendirmeyen paradır. atatürk şimdiki yöneticiler gibi devlet hazinesinden çalmamıştır, maksat ata'yı eleştirmektir ve çocukça bir eleştiridir.
emin ol ki: bir gemicik(!) kadar değildir.
içki fiyatlarının şimdiki durumuna göre çok da büyük bir meblağ olacağı düşünülemez. burdan şu tartışma da çıkabilir; birilerinin kol saatine verdiği para; gemiciğe verdiği para, penisilvanya'daki malikhaneye verdiği para... çok para... hakikatten çok para?
Mustafa kemal atatürk'ün ülkesinin geleceğine verdiği emekle kıyaslanamayacak paradır.
adam içmeyi seviyor ve zevkine harcamış. hı iyi mi etmiş?kesinlikle evet.
yazar için:
(bkz: peçeteden kendi imkanlarıyla doğmak)
kimseyi ilgilendirmeyen paradır. emin olabilirsiniz bir gemicik fiyatını geçmez ve ayrıca
(bkz: 5816 sayılı kanun)
mustafa kemal'in ülke için verdiği çabanın yanında lafı edilmeyecek paradır.
sonuna kadar helal edilendir.
ekonomik krizin içindeyken rte'nin yaptığı b.ktan harcamalardan daha iyidir.

(bkz: en azından boğaza gidiyor)
hesaplanabilir bir rakamdır. 20 li yaşlarının hemen başında ve günde üç duble üstünden ;
37 yıl da üç günde bir büyükten toplam 4440 büyük yapar.
ortalama 50 liradan da : 222,000 lira yapıyor.

şu anki devlet başkanımız abdullah gülün eşinin, çankaya köşküne taşındıktan sonra yaptırdığı dekorasyonun tutarı :
4,000,000 tl.

karşılaştırmayı siz yapın artık.
Neyzen Tevfikten bir alıntı :
Ne ararsın Tanrı ile aramda

Sen kimsin ki orucumu sorarsın?

Hakikaten gözün yoksa haramda,

Başı açığa niye türban sorarsın

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.

Yoksa sana bir zararım içerim.

ikimiz de gelsek kıldan köprüye

Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?

Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.

Senin gibi dürzülerin yüzünden,

Dininden de soğuyacak bu millet

işgaldeki hali sakın unutma,

Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.

Sen anandan yine çıkardın amma,

Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
http://galeri.uludagsozlu...b1l%c4%b1d%c4%b1r-188465/
En azından şimdikiler gibi;
Şehit olan askerimin, çalışan memurumun, aç gezen milletimin hakkını, doğudaki ipnelerin kaçak elektriğine, dağdaki şerefsizlerine, meclisteki köpeklerine yedirmemiştir.