bugün

(bkz: kardeş türküler)
erzincan yöresinden ve ali ekber çiçek e ait bir türküdür ..

(bkz: ali ekber çiçek)
Türküde geçen; "kıblem sensin yüzüm sana dönerim... mihrabımdır kaşlarının arası" dizeleriyle, sevgiliye söylenebilecek her türlü ifadenin üzerine çıkmış olan türküdür.
erkan ogur' dan dinlemeden once iki kere dusunulmesi gereken turku.
arzu şahin in çok güzel yorumladığı türkü.
çok olan dertlere bir yenisini daha ekleyen türkü.
erkan oğur'un can kattığı türkü.
sözleri pir sultan abdal'a ait olan deyiştir. duaz-ı imam değildir, "efendim" diye bahsedilen, hz. ali'dir. müzik ali ekber çiçek'e aittir, dolayısıyla erzincan yöresine ait türküler diye kategorize edilmiştir trt tarafından.
(bkz: pir sultan abdal)
içten içten yanmaktadır yüreğim
yangın olur ben yangına giderim.
çözümü en basit olandan başla..
'bülbül cevr eyleme güle yazıktır' kısmı genellikle 'bülbül çevreyleme güle yazıktır' şeklinde yanlış yazılan türkü.

ayrıca muhteşemdir.
Sultan Beyaz'ın da yanık sesiyle seslendirdiği nadide bir eserdir.
derdim çoktur hangisine yanayım, yine tazelendi yürek yarası.. sözleri yüreğe dokunur erkan oğur muhteşem seslendirmiştir.
derdim çoktur hangisine yanayım
yine tazelendi yürek yarası
ben bu derde hande derman bulayım

sözleriyle derinden etkileyen türkü. erkan oğur kadife sesiyle yüreğinizi sızlatır.
Dert çük gibidir. Herkes en büyüğü kendinde sanır. cümlesinin melodik açılımıdır.
Hiçbirine yanmamak en temizi.
En kotu karar bile kararsızlıktan iyidir.
Her daim keyifle dinlenen, uzaklara götüren, yüreği sızlatan türkülerden biridir.
ilginçtir kafası tam bozulmadan Derdi olmadığı zamanlarda dinleyemiyor insan bu türküyü.

O kadar yüklü o kadar derin.

Erkan Oğur ve ismail Hakkı Demircioğlu da çok güzel söylüyor.
https://www.youtube.com/watch?v=rkIWlJdmPnc
ali ekber çiçek tarafından besteye dökülmüş bir pir sultan abdal deyişi olan, içli bir şaheserdir.
Burada kendisine efendim diye seslenilen kişi; âşık olunan bir kadın değil, bir erkektir.
Bu Türkü beni hep yıpratır. Tahammül seviyesinin üzerinde dertlerim olmasından ötürü değil, bana çok eskilerden bir dostu hatırlattığı için. Her dinleyişinde gözümün önüne ışıl ışıl gözleri gelir. Onun gibi doğrucu, hayatın acı yönlerinin kucaklamış bir insan nasıl bu şekilde bizi bırakıp da gitti, akıl erdiremem.

Dertleri, sırlarıyla yaşamayı bilen bir arkadaştı. Özü de sözü de birdi. Motorsikletini uçuruma sürdü. Sonsuzluğa, meçhule kayarak hayatımızdan silindi. Ölmeden 35 dakika evvel dinlediği Türkü ise bu türküydü.
?

--spoiler--
Çok hasretlik çektim bağrım eziktir

--spoiler--

Ne biçim ağır türkü yav. Parmaklarım kilitlendi. E daha ne yazayım.
müzik aç bırak kendini oraya.
güncel Önemli Başlıklar