bugün

(bkz: katy perry nin atatürk hakkındaki söylemi)
türkiye cumhuriyetinin kurucusu, kahraman türk ordususun ebedi baş komutanı,özlenen büyük lider.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur. Türk milletine gelmiş geçmiş en zeki insanlardan birisidir. Kimi taraflar tarafından kötülense de herkes bilir ki iyi olanın kötülenmesi ve iyi olana çamur atılması pek de anormal değildir. Onun ilkelerinden yavaş yavaş kopuyor olmamız ise beni üzmektedir, yine de sen yerinde rahat uyu paşam. Değerin elbette unutulmadı!
insanlar tarafından gereğinden fazla putlaştırılan, türkiye cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı. ülkeyi 15 sene diktatörlükle yönetmesine rağmen laikçiler bunu kabul etmez.
Anıtkabir e gidip başında Kuran okumak istediğim, ancak böyle bir şey yapsam nelerle karşılaşabileceğimi tahmin bile edemediğim. Kendisine olan sevgimi yeterince gösteremediğim lider. Tek Lider. En Büyük Lider.
türkiye cumhuriyeti halkının hiç unutamayacağı bir önder.
tüm dünyanın saygı duyduğu tarihin en büyük lideri fakat şu an kendi kurtardığı nesilden olanlar neden tüm dünyanın kabul ettiği bu ulu önderi hakaretlere maruz bırakır.
(bkz: mustafa kemal atatürk ün ölümü için ne dediler)
görsel
osmanlı mirlivası ve türkiye'nin iki mareşalinden biridir.
mustafa kemal reyiz, her zeki insan gibi ateistti.böyle bir dehadan islam denen şeye inanmasını beklemiyordunuz herhalde!
(bkz: beni unutturmaya çalışanlar olacaktır)
sadece izmirlilerin değil tüm türkiye cumhuriyeti'nin kurucusudur. kimsenin tekelinde değildir. atatürkçü olmak modernizmdir, şekilcilik değil. en iyi atatürkçü gelişime önem veren, aklı ön plana çıkaran insandır yani izmirli değil bunu yapabilen herkestir.
rakı içip, hayırlı işler yapan tek adamdır.

yarasın paşama. günahını ben çekeyim, bu bayrak göklerde ise, camiler ayakta ise, özgür isek, bu milli mücadele patronuna borçluyuz.
tanrım da peygamberim de o. üzerine değerli varlık tanımadığım yüce insan.

düzeltme: hani herkesin inancı kendineydi dinde zorlama yoktu? oh yüce uscnin hatrına, rahatsız mı oldunuz kuzum? kıyamam.
nutuk'ta yazdığına göre milli mücadele için amasya'ya gittiğinde refet bele, rauf orbay gibi devlet adamları tesadüfen orada bulunuyorlarmış ve çıkan karara şans esei imza atmış bulunmuşlar. nutuk'ta aynen böyle yazıyor. kazım karabekir'in hatıratında ise atatürk gelmeden çok öncelere dayanan bir plan olduğu ve plandan mustafa kemal'in haberinin bile olmadığı yazılı.

sonuçta kazım karabekir'in yazdığı doğru gibi geliyor, böyle bir toplantı tesadüfen olamaz. demekki milli mücadeleyi fikir planında ilk başlatan kişi kazım karabekir'dir. hatıratında kazım karabekir milli mücadeleyi aylar öncesinden planladığını yazıyor.

edit: sevgili kardeşim nutuk okumuşluğun var mı? varsa bana bilgi ver, yok eğer nutuk'la ilgin yok ve bana inanmıyorsan kendine bir nutuk al, oku. şu yukarıda yazdığım salt bilgiden ibaret şeyin nesine takıldın açıkla.
kendisinin düşmanı olan çevrelerin her gün yeni bir rezilliğini görüyoruz.
-BiZ ZATEN ATATÜRK Ü FiKiRLERiNDEN VE DE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN DOLAYI SEVDiK ...
Bize bu ülkeyi armağan eden ama yakınlarına herşey milletindir zihniyetiyle miras bile bırakmayan halk adamıdır, devlet adamıdır.
Yine ihtiyacımız var, hep ihtiyacımız var.
erdogan bizim için bir nevi peygamberdir ona dokanmak bile ibadet çi tayfayı ölümünden 74 sene sonra ismi ile bile rahatsız eden türkiye cumhuriyeti nin kurucusu, emperyalistleri bu topraklardan temizleyen kurtuluş ordusunun lideri.

istediğin kadar namaz kılmıyor zekat vermiyordu hani nerede fotosu yok inanmam de istediğin kadar babası belli değildi diye tam kalıbına yakışır küfürler et iftiralar at, kafası çalışan özgür insanların kalbinden bu adamı silemeyeceksin.
-hala daha putlaştırlmaya çalışılan diyorlar ya yazık -atatürk'e en çok söven dincileri de görüyoruz biz burda arap haflerinin sözde , islam harfleri olduğunu söyleyenleri de
-ve de bütün bunlar bizim suçumuz ne ala memleket!!
-takiyeciler!!
işte bazı insanlar vardır, övmek için kelimeler ararsın, zar zor bir şeyler söylemeye, anlatmaya çalışırsın. Ama bir de böyle insanlar vardır ki; sadece adı bile her şeyi anlatmaya yetmektedir.
ilk olarak 31 Mart isyanında görürüz kendisini. Daha sonraları Trablusgarb Cephesinde, Şam'da, Kafkasya'da ve Çanakkale'de vazife yapmıştır.
bu aralar keşke gelse...
yalnız bizim değil tüm dünyanın tanıdğı ulu önderimiz.
ben seni severim atam senin adını yanlış yerlerde kullanan kemalist bozmalarını değil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar