bugün

Mustafa Kemal Atatürk sadece bir ad değil, markadır.
inancın, aydınlığın, cesaretin, uygarlığın markasıdır.
Ve bu marka, türk ulusuna çoook yakışıyor!
Ruhun şad olsun Ata'm!
Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalacağını söyleyen kurucu lideri.
Saygı ile anıyoruz.
10 Kasım...
MUSTAFA KEMAL'i DÜŞÜNÜYORUM
Mustafa Kemal'i düşünüyorum;
Yeleleri alevden al bir ata binmiş
Aşıyor yüce dağları, engin denizleri.

Altın saçları dalgalanıyor rüzgârda,
Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri,
Yanmış, yıkılmış savaş meydanlarında

Destanlar yaratıyor cihanın görmediği,
Arkasından dağ dağ ordular geliyor
Her askeri Mustafa Kemal gibi.

Gelmiş geçmiş kahramanlara bedel
Hükmediyor uçsuz bucaksız göklere
Al bir ata binmiş yalın kılıç
Koşuyor zaferden zafere.

Ölmemiş bir kasım sabahı!
Yine bizimle beraber her yerde,
Yaşıyor dört köşesinde vatanın

Yaşıyor damar damar yüreklerde.
Mustafa Kemal'i düşünüyorum,
Altın saçları dalgalanıyor rüzgârda,
Mavi gözleri ışıl ışıl, görüyorum
Uykularıma giriyor her gece.
Ellerinden öpüyorum.

Ümit Yaşar OĞUZCAN
görsel

"benim naçiz bedenim elbet bir gün toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

demiştir ulu önder. Biz de cumhuriyet evlatları olarak bu cumhuriyeti ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek, mazide olduğu gibi bugün, yarın, ebediyete dek aynı inan ve katiyetle yükseltmek için var gücümüzle çalışacağız.
10 kasım saat 09:05 atatürk dolmabahçe' de hayata gözlerini yummuştur fakat ilelebet zihinlerde ve gönüllerde yaşayacak ve yaşamaktadır. Atatürk ü Her on kasımda olduğu gibi sabah saat dokuzu beş geçe siren sesleriyle saygı duruşu ve ardından istiklâl marşı ile anarak vazifemizi yerine getirdik. Ata nın ruhu şad olsun.
görsel
sadece 10 kasımlarda değil her daim saygı ve minnet ile andığımız türkiye cumhuriyetinin kurucusudur. zor şeyler değil minnet etmek ve saygı duymak. bazı akılsızlar mustafa kemali tanrı gibi gördüğümüzü zannediyorlar. o kadar aptallar ki peygamber efendimiz ile kıyaslama yapıp sonra bunu sanki bizler yapıyormuşuz gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar o leblebi kadar kafaları ile. mustafa kemal tam olarak bu zihniyet ile de mücadele etti ingiliz ile fransız ile yunan ile savaşırken.

bugün hayatta olsa ve sorabilsek hangisini yenmek daha zordu diye mutlaka ki bugünde aramızda bolca bulunan bu cahil ve eğitilmez kitle ile mücadele daha zordu diyecektir. düşünsene işgal altındaki vatanını kurtarmaya çalışıyorsun. o kadar çaresizsin ki ordun dağıtılmış silahları elinden alınmış. emperyalist güçler osmanlı zamanında yaşadıkları tüm ezikliğin acısını çıkartıyorlar. ülkenin her yerinde tecavüzler cinayetler ile halkın canından bezdirilmiş. karşında öyle bir zalim var ki dayanamıyorsun ve halkını kongreler ile bir araya getirip düşmana karşı mücadele veriyorsun ama en az düşman kadar acımasız içerideki vatan hainlerini de aşmak zorundasın. atatürk ve yanındaki kurmaylarının neyi başardığını bu şekilde bakarsan çok daha iyi anlarsın. tabi anlayabilecek kadar beynin ve vicdanın varsa. bunlar yoksa zaten dünden beri burada kuduran vatan hainlerinin bir neferi oluverirsin.
ülkemizin kurucusu, gazi mustafa kemal atatürk. saygı, sevgi ve özlemle.
1881’de selanik’te dünyaya açılan iki gözdür bizim maviye olan sevdamızın simgesi. 10 kasım 1938’de o gözler kapandı ama geriye çok güvendiği mirasını cumhuriyeti bırakmıştı. akıl, bilim ve gençlik...
saygıyla anıyoruz, yolu yolumuzdur...
ruhun şad olsun büyük önder.
hala kendisini yahudi ve ingiliz ajanı sanan bir kitlenin olduğu büyük önderimiz. Saygı ve özlemle anıyoruz.
yurdumun temiz topraklarının en seçkin çiçeği.

o ki;

anadolu'nun yardım çığlığına kulak vermiş, kendisine sunulan tek bir ömrü harp meydanlarında düşman boyunduruğu altında kalmayalım diye bizler için feda etmiş, akabinde laik yönetimli bir toplum yaratarak dinin bireyin kendi inancı olmasını, toplumu yönetmemesini düşünmüş, bunu da gerçekleştirmiş ileri görüşlü bir insandır. dini zayıflatmamış, aksine kutsal olanı sömürüye alet olmaktan kurtarmıştır.

sözün özü;

bu topraklarda nefes alan bir vatandaş olarak izinden asla şaşmayacağım ulu önder. önderimiz! ebedi başkumandanımız!

hakkını helal et paşam. ruhun şâd olsun güzel yüzlüm.

sarı saçlım.

mavi gözlüm.
Kanunlarla mahiyeti saklanmaya çalışılan dehşetli şahıs...

Allah resulü onun geleceğini 13 asır öncesinde haber vermiştir.
(bkz: 5 şua)
Fransız sözlüğünde geçen ve türklere hakaret içeren kazığa oturtmak tabirini nasıl kaldırttığının hikayesi.

https://amp.onedio.com/ha...rtmasinin-hikayesi-879332

görsel

Saygı sevgi minnet ve rahmetle yad ediyoruz paşam..
Sen yoksun ya hep böyle ıssız ankara..
Biz seni hiç görmeden özledik atam.
Bataklıkta açan bir çiçek, türkün son atası, ulu önder, başbuğ.
görsel

♾ Mustafa Kemal'i düşünüyorum;
Ölmemiş bir kasım sabahı!
Yine bizimle beraber her yerde,
Yaşıyor dört köşesinde vatanın
Yaşıyor damar damar yüreklerde.
görsel

öncelikle bu vatanı bizlere bahsedip insan gibi yasamamıza imkan tanıdığın ve bizlere insan olabilme adına sonsuz yollar actığın icin tesekkür ederim.huzur icinde yat.

gelelim 38 den beri değisik adlarla (kemalist,atatürkcü,cumhuriyetci gibi) senci gecinen,tivitırda facebookta bilmem nerde 10 kasımda 19 mayısta vs fotoğrafını paylasıp methiyeler düzen ama doğduğundan beri afedersiniz ne kendisi icin ne sevdiği insanlar ne de nefes alıp güvenli bir sekilde yasadığı topraklar icin bir sik yapmak söyle dursun tüm fiil ve saikiyle hayatiyesi zarardan ibaret olan,basarısızlığını kendisine bile acıklamaktan aciz olan sövenist gecinen sik kırığı beceriksiz insanlara.

alayınızın anasını sikeyim.riyakarlığınız ve samimiyetsizliğiniz beni insanlığımdan utandırıyor.hicbirinizin sikinde değil ne atatürk ne türkiye ne de baska bi insan.atatürkü neden seviyorsun desen “cımhıriyeti gurdu saltanatı devirdi” falan felandan öteye gidecek tek kelime edemeyecek milyonlarca dalyarrak var bu ülkede.

siyaset felsefesi,ideoloji vatanperverlik hatta ve hatta milliyetcilik nedir nasıldır tarihsel örüntüsü nasıl gelismistir gibi sorularla zerre aklını mesgul etmeyen,sırf kendini birisine yahut bir ideolojiye ait kılmak hissettiği,daha da kötüsü sırf anne babası atatürkcü diye atatürkcü gecinen zilyon insanın var olduğu bi coğrafyada yasıyoruz.emin olun kimse inandığı ya da ait hissettiği fikir biliminin yahut basit bir düsüncenin alt felsefelerinden bi haber.

neden mi? cünkü basarısızsınız. M.kemal ve diğer sayısız insanın vermis olduğu mücadele ve akabinde gelen basarının ekmeğini yiyorsunuz. cünkü bu basarıların ötesine hala gecemediniz gecebilmek gibi bir beceriniz yok.atatürk bu ülkenin insanlarına cok büyük ölcüde bi sistem silsilesi bıraktı.ve bu sistem her alanda cok basitce uygulanabilirdi.ama cok partili hayata gecildiği andan tam 10 kasım 2019’a kadar anasını siktiniz.bırakın asama kaydetmeyi bu ülkede insanları mutsuzluktan intihar eder hale getirdiniz.1 taneniz bile atatürkcü değil tek gayeniz atatürkcü olabilmek fakat bunun icin ne yeterince zekisiniz ne de cesaretiniz var. cok üzülüyorum sizi gördükce.bilgisayar önünde atatürkü ve ideallerini sömürmekten vazgecin artık.elinizi ayağınızı sikeyim.gidin becerebileceğiniz hakkını verebileceğiniz fikirlere tutunun.
Entryleri okurken şöyle bir cümleyle karşılaştım; “...Kendini hatırlamayı mecbur kılan bir diktatördür...”

insanlar düşünmeden hareket ediyorlar, şu cümleye söyleyecek bir söz olamaz, olmamalı.

Nutuk’u yazarken ne demiştir? Bakalım.
görsel

“...bu söylediklerimin hakikat olduğu gün senden ve bütün medeni beşeriyetten ‘dileğim’ şudur

Beni hatırlayınız....”
görsel

Karizmanın dibi ❤.
bÜTÜN DÜNYANIN SAYDIĞI BAŞKUMANDAN. ULUÖNDER. TÜRKLERiN GURURU. TÜRKiYENiN MiMARI.
Mustafa Kemal Atatürk köşk çalışanları ile birlikte, 1920
görsel
osmanlı devleti'ne subay olarak hizmet etmiştir.
görsel
birileri karalamaya çalıştıkça daha çok saygı duyduğum türk oğlu türk.

soyu sopu belirsizler sevmesinler. onların değil türk oğlu türkün atası o.
şu sözlüğe geldiğimden beri o kadar çok hakaret, laf söylendi ki kendisine bir kez daha saygı ve sevgi duydum.

arapların ve kürtlerin kendisinin arkasından ağlamasına da hiç şaşırmamalı.