1. 1.
  atatürk'ün bir zaman kullandığı imzası.

  kemal arapçaymış.
  4 -2 ... raporlu deli
 2. 2.
  mustafa kemal adlı siyasetçinin sonradan tercih edip değiştirdiği adıdır. kamal türkçe@de kale, ibranicede ''Adem ve Havva’nın cennetten kovulmasına sebep olan Büyük Melek'' anlamındadır.
  1 -3 ... abdurrahman boztas
 3. 3.
  Kemal ismi arapça olduğu için m.kemalin tercih ettiği öztürkçe isim.

  iddialara göre m.kemal isminin kamal olması hususunda çok direnmiş lakin olası islam fobi tartışmalarına meydan vermemek için kemal ismini kullanmaya devam etmiş.
  1 -1 ... oldummevlanagibi
 4. 4.
  Normalde ataturk'un tercihi olan ve ultra kemalistlerin de kullanmasi gereken isim iken, bugun bu sekilde telaffuz edenler ataturk dusmani olarak goruluyor.
  4 -4 ... nazarbayev99
 5. 5.
  zamanında hain ve de işgalci işbirlikçisi ağababalarını pek bir acıttığı yobazların sevmemesinin zerre kadar önemi olmayan ulu önderimizdir.

  asıl sevselerdi "ne iş?" demek gerekirdi?
  5 -1 ... rumeli71
 6. 6.
  kamâl eski türkçe kale, kurgan, sınır anlamına gelir ve antisemitik olan atamız kemal ismini sevmiyordu, haliyle ismini kamal olarak koydu.
  2 -4 ... garahisarli
 7. 7.
  gerçek mustafa kemalin yerine geçmiş yossi kohenin ajanlıktaki ismi.
  3 -5 ... elleri goreyim elleri
 8. 8.
  Lan amma zırva yaptınız ha. ister kamal der ister kemal. Memleket meselesi mi amk. Utanmasa kitap yazacak adam bunun hakkında. işsiz çomarlar sürüsü.
  1 ... oncedensecilmemiskullaniciadi
 9. 9.
  mustafa kamal

  içimizdeki çakma müslümanların veya kafirlerin ulu önderidir. Ulan aptallar, herşeyi geçtim 2500 yıllık bir tarihi olan bir medeniyetsin, 1000 tane kahraman çıkarmışsın şimdiye kadar, onlardan fazla bir şey yapmayan bir komutanı hangi akla hizmet atan olarak kabul edebiliyorsun? Beyaz rus musun güney amerikalı mısın ey gafil? senin tarihin 100 yıllık mı? o adam kendisiyle hemen hemen eşit şartlardaki orduyu anca yendi be. Halbuki malazgirtte alparsan, sırpsındığı'nda hacı ilbeyi kendisininkinden 10 kat daha büyük olan orduları imha etmiştir imha!

  Bu arada söylemekte fayda var, kimliğinde "mustafa" ismini kullanmamış. Yakışmazdı zaten ona, kullanmadığı iyi olmuş. Çünkü zaten düşman o mustafa ya.

  Arkadaşım Hadi ke ka diye oldu diyelim, halbuki kef ten ke diye geçmesi gerekir diye düşünüyorum, her neyse:
  Aynı zamanda bu "kamal" kelimesinin ibranicede "totem"* manasına gelmesi tesadüf mü? Hadi ordan! Tesadüf diye bir şey yoktur. Bundan kellidir ki, bu şahıs sabetaycı bir yahudidir, bu adamı bir melun'dan farklı addeden kimse ben müslümanım demesin! Ondan olsa olsa ılımlı müslüman olur!
  3 -12 ... susanadamgibbs
 10. 10.
  Bak ya biz @12 yi bilgilendirmek için başka başlıkta yemedik içmedik telefonda makale yazdık. Adam gelmiş buraya konuşuyo. Ya o kadar yazdık bi oku. Valla uykumdan çaldın, hakkım geçti. Oku bak sana cerilen cevapları, bu kadar atatürk sever senin için uykusundan feragat edip sana bişey anlatmaya çalışıyo. Emeğe saygı.

  Ayrıca tamam atatürkü tanımıyosun o zaman git sevr anlaşmasının belirttiği sınırların içinde otur.

  ilk fırsatta da atatürkün kurduğu bu cumhuriyeti yabancılara sat. Ama elini çabuk tut, çünkü satış için millet sırada bekliyor.
  3 ... sinirlidudak