bugün

hapisteyken milletvekili seçilen başka parti mensupları hakkında tek söz etmeyen demokrat(!) cehape'lilerin dile getirdikleridir.

cehape de akepe de kendilerine demokrat.

halkın seçitği vekiller umrunda mı chp'nin, onların derdi kemal'in atadığı vekiller. kemal'in vekilleri serbest kalsa diğer hepsi içerde olsa bile süper demokrat oluruz.
darbe körükçüsü gazetecimsi kişisinin mapus çetelesindeki sayıdır.

gazeteci dediğin halkın yanında olur, elinde silahlı güç bulunduranlara mesafeli olur. etme bulma dünyası. eğer darbe gerçekleşseydi yüzbinlerce kişi şu an içerde işkence görüyor olacaktı.
evetçilerin görmezden geldiği durumdur. efendim, demokrasi mi dedin?
bir insan hakları ihlalidir.
özgürlük için "evet" isteyenlerin siklemediği, görmezden geldiği bir insan hakları ihlali...
(bkz: ergenekon davasında inanılmaz mantık hatası/@bu boru baska boru)
neden tutuklu olduğunu düşünnmek istemeyen zihniyetin sorguladığı durumdur.üstelik ajitasyon da yapıyorlar.
(bkz: yine ağlattın bizi sözlük)
(bkz: şu ağlayan receb in işi değilmi bu)
onu ilk kez içeri girdiğinde tanıyanların çoğunlukta olduğu bir ülkede hiç de önemli olmayan bir konudur. ayrıca ateş olmayan yerden duman çıkmaz lafının akıldan çıkartılmaması gerekmektedir. tutuklu birini suçsuz ilan etmek yanlıştır.
bu gözler görecektir elbet; suçsuzun suçludan ayrıldığı zamanları...
adaletin ne demek olduğunu öğrenecektir herkes ve hürriyeti doyasıya yaşamayı!

--spoiler--
Bugün pazar.
Bugün beni ilk defa güneşe çıkardılar.
Ve ben ömrümde ilk defa gökyüzünün bu kadar benden uzak,
bu kadar mavi,
bu kadar geniş olduğuna şaşarak;
kımıldanmadan durdum.
Sonra saygıyla toprağa oturdum,
dayadım sırtımı duvara.
Bu anda ne düşmek dalgalara,
bu anda ne kavga, ne hürriyet, ne karım.
Toprak, güneş ve ben...
Bahtiyarım...
--spoiler--
eşşek olunca semer vuran çok olur. deveye diken insana seven yaranırmışı gözümüze sokan olaydır.

ilhan selçukla kendi gazetelerini bombalayacak kadar aşağılık bir hale düşmüşlerdir.

balbay gibi şerefli olan, vatanımı seviyorum diyen tuncay özkan kemalistlerin parasıyla kurduğu kanalı islamcılara satmadımı?

http://www.bizkacsalagız.com
demokrasi diye anıran, insanlar niye hapse giriyor diye anıran sahtekar yüzlüleri deşifre etmiş olaydır.
bu vatansızlar apo niye içerde diye anırır; üzmez sapığı niye içerde diye anırır veya erbakan niye ceza aldı diye anırır ve demokrasi, hukuk artizliği yapar ama aynısı daha suçu ortada yokken boş yere yatan birine, sırf ideolojik kinlik besliyor diye; yaşasın, çok iyi, holey gibi zavallıca sevinirler.
lan siz değil miydiniz daha dün şamil denen tip ceza alınca yaygara koparan.
bu zihniyet vahdettin zamanında da vardı.
kurtuluş mücadelesi yapanları kafir, dinsiz, vatan haini falan ilan etmişlerdi ve bu kişiler bu yüzden aranırken hatta öldürülürken holey derdi.
ülkede 2.12eylül yaşanıyor; insanlar suçsuz yere yatıyor desekte boş.
bi kere beyinlerini yitirmişler kin ve nefretten.
balbay 8000 gün suçsa yatıp çıksa; ah keşke daha fazla yatıp çıkaydı der.

yahu sormak lazım;
sizde zerre şeref ve haysiyet olsa idi bi yanda apo iti bdp'ye emir verirken, akp'ya akıl verirken diğer yanda balbay daha köşe yazısını bile yazamazken çıkar " abi bu iş derdiniz "
ama diyorum ya işte bunun için az da olsa şeref ve haysiyet kavramları lazım.
türk hukuk sisteminin, bu sistemi kevgire çevirenlerin ülkemize yaşattığı utançtır.yurt dışı yasağı konularak yargılanması gerekirken suçu sabitlenmemiş olmasına rağmen yaklaşık 1 yıldır hapis tutularak yargılama sürecini bekletilmesinin hangi insan hakları yasasına dayanılarak izah edileceği de bir merak konusudur, suçu sabitlenmemiş birinin özgürlüğünün bu derece kısıtlanarak yargılanmasını beklemesi düpedüz hukuk skandalıdır.
velhasıl, siyasi bir linç olma ihtimali git gide yükselmektedir, yoksa 300 gün yargılanmasını hapiste bekleyen kaç sanık vardır acaba?
bazı hazımsızları sevindiren olay. bu şeref ve haysiyetten yoksun mallar suçsuz bir insanının cezaevinde kalması durumu için "beni sikmiyorsa ben de siklemem" minvalde tutumlarını takınıp en mahrem yerlerine kınaları yakabilirler. ama gerçek çok acı ve küçük beyinliler için de bir o kadar anlaşılmaz. tuncay özkan "benim suçum ne?" diye sorduğunda bu küçük beyinli mallar kıçlarının dibiyle güldükçe ve bölünerek çoğaldıkça bu memleket adam olmaz.

tüm tersanelere girilmiş kaleler zaptedilmiş kimin umrunda.
''len''
mustafa balbay bu.
anarşist değil.
komünist parti üyesi değil.
dergahlarda kimileri gibi şehin şıhın ayakları dibinde oturmamış.
ülkesi için düşünen ve araştıran
kafa yoran gazeteci.
bu ülkenin kaç karış toprağını satmış.
hangi milletvekili gibi sahtecilik yapıp para manyağı olmuş.
kendi ülkesine hizmet etmekten başka ne suç işlemiş.
darbeymiş.
kemalist rejime karşı darbe planlamış.
saçmalıktan öte değil.
rejimi değiştirmek isteyenler tarafından
rejimi savunanlara yapılan baskı ve yıldırma çalışmasıdır bu.
o görevini uğur mumcudan devralmış
onun kalemiyle onun köşesinde
atatürk ilke ve inkilaplarına sahip çıkıyor.
bak bak bak.
düşünün araştırın.
bulacağımız karşılık 300 gün içeride yatmaksa
hadi mustafa abi sen çık bi 300 günde ben yatayım ne olacak?.
son günlerde medyada taraf'tan mehmet baransu'nun, star'dan şamil tayyar'ın, sabah'tan nazlı ılıcak'ın başına gelenler dolayısıyla estirilen basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü rüzgarında adı geçmeyen kaliteli gazeteci.
daha doğru düzgün kendisine savunma hakkı verilmemiş, hangi suç yüzünden içerde tutulduğunu öğrenememiş, yukarıda saydığım sözüm onsa gazetecilerden kat kat daha kaliteli ve namuslu olduğu halde onlara gösterilen korumanın onda birini görmemiş yazardır.
ayrıca notlarını kabul etmiş ancak birçok kendisinin olmayan yazıların içerisine eklendiğini zaman zaman belirtmiştir.
hangi suçtan olduğu bilindiği sürece iyi ki denilecek durumdur.
(bkz: nice üçyüzlere)
eskiden suikast yapardı bu basta ki zihniyet simdi hapse tıkıyor...

edit: yagmurlari biriktir anne

yagmurlari biriktir anne

cag yangininda tutustum

hani benim gencligim nerde
üretilmis senaryolarla iceri alinan bir cumhuriyet cocugudur balbay, ergenekon ayagina iceri tikilmistir, zaten youtube´da kapatildi, emin cölasan niye isten cikartildigini kendisi anlatti...dogu perincek götürülürken "bu sefer hedefte ordu var" diye bagirdi...koskoca gazeteciler sabahin 4´ünde yataklarindan kaldirilip sorusturmaya götürüldüler.

bunun yaninda orhan pamuk denilen adama "nobel" ödülü verildi, ve böylelikle thomas mann düzeyinde bir yazar yapildi.

bunlarin hepsi büyük bir oyunun kücük parcalari. bu büyük oyunu sahneye koyanlar secimle iktidara geldiler. hitler de secimle gelmisti iktidara. iktidara secimle gelmek demek ki herseyi aciklamiyor.

neyse....
bu hukuksuzluk rezaletine sebep olanların, hükümet değiştiğinde misliyle karşılık göreceğini tahmin ettiren durumdur.

28 şubattan sadece partilerinin kapatılmasiyla kurtulanlar, ilk genel seçimden sonra ülkeden kaçmaya çalışacaklardır. o zaman göreceğiz fetonun evleri mi kalır artık, yeşil sermaye mi, yandaş medya mı, adliyede ve emniyette yuvalanmış kadrolaşmalar mı.. şimdi yaşanılan hukuksuzluğu tabii görenler, bir de o günleri göreceklerdir.

esas kıyamet iktidar değiştiğinde yaşanacaktır, hep beraber göreceğiz.
elma ile armutun karıştırıldığı olaydır.

yurdum insanı olayları anlamaya çalışırken garip mukayeseler peşinde koşmaktadır, yok apo kral gibi yaşıyor, deniz feneri şöyledir, katiller dışarda vb. bunların hepsinde haklı olabirisin ama atladığın nokta alınan örneklerin hep kötü olanının alınmasıdır. birde utanmadan ne ile suçlandığını bilmiyor ve bilmiyoruz deniliyor, ergenekon iddianamesi diye googleda ararsanız ne ile suçlandığını sizde öğrenmiş olursunuz.

verdiğiniz önermelerde iyi tarafı almak, ya işinize ya aklınıza gelmiyor, italya'da galadio dan yaklaşık 1300 kişi gözaltına alındı, bunların içinde politikacı, gazeteci, yazar, sendikacı, akdemisyen ve askerler vardı, ve bunların büyük bir çoğunluğuda tutuklandı. darbeleri memurlar-işçiler-öğrencilerinmi yapacağını düşünüyordunuz, dünyada yapılan askeri darbeler yukarıda saydığım kişilerin desteği olmadan yapılamaz ve yapılmadıda.

örneğin özden örneğin günlükleri, önce dedi bu günlükler benim değil, sonra onun bilgisayarında çıktı(4-5 kere format atıldığı halde verileri kurtardılar)ve hala utanmadan suçsuz olduğunu iddia edenler var(eğer darbe destekçisiyseniz haklısınız, sizin için zaten suçsuz anlamına geliyor)

1980 darbesi halkın üzerinden silindir gibi geçmesine rağmen, sürekli yaratılan kominizm-şeriat korkusuyla insanların büyük bir kısmına aslında darbenin kötü bir şey olmadığına inandırdılar. sürekli 3 vakte kadar şeriat gelecek, anarşistler ülkeyi bölecek korkusuyla korku imparatorluğunu yarattılar. yapılan onca yolsuzluğa kimse ses çıkarmadı, bu ülkede en büyük paraları eğitim-sağlığa değil savunmaya harcadılar. tayyip israil'e one minute demesinin akabinde genelkurmay bizim israil'le işbirliğimiz devam ediyor demesi ağzımıza çalınan balın ölçüsünü gösteriyordu. ama olmaz, biz büyük türkiye davos'ta israil'e kafa tutmuştuk, mastürbasyon zamanıydı bizim için.

mesela ses kayıtlarına düşen 2 generalin konuşmasına göre 122000 top mermisi alınmış, kendi aralarında konuşurlarken biri diğerine "dünyada bu kadar top kalmadıki biz mermisini aldık, bunların hepsi miadı dolup çöpe atılacak" demişti. bizim gözümüzü o kadar kana bürümüşlerki, ülkemizi korumak için almışlardır dedik, bilmeyenlere duyrulur, türkiye'ye nato üyesi olmayan bir ülkenin saldırması cesaret ister.
solcularda bu kafa varken uzayacak durumdur.

adamlar en az 20 yıldır çeşitli dernek, kurum ve kuruluşlar altında, fakir çocuklarını bedava okutarak, ev-iş vererek örgütleniyorlar. bilmem kim cemaati deniyor.

bu cemaatin bir kurumu batacak gibi olursa içlerinden birisi evini satmayı göze alıyor kurtarıyor. kendi başa getirdiği başbakan, aslında tam zıttında olmasına rağmen, dtpliler'e tölerans tanıyınca vazgeçmiyor desteklemese bile oyunu eksik etmiyor.

gel gelelim solcular, yine bu adamların bölünmeleri için çıkardıkları haberlerin ardından, o zaten bizi şurda satmıştı, bu zaten bizi şurda satmıştı diyor.

ey türk solu; 70 senedir iç anadolu'dan oy alabildin mi? kayseri'den, sivas'tan milletvekili çıkarabildin mi? konya'da miting düzenleyebildin mi? bir sor bakalım niye düzenleyemedin?

çünkü atatürk ideolojisine bağlı olduğunu belirten insanların kurdukları kurum ve kuruluşlar paradan başka bir şey düşünmüyor. herhalde atatürk sevgileri paranın üstündeki resimlerden ileri geliyor. sorsan esas atatürkçü biziz onlar yalan diyor. desteklemiyor. deniz baykal yanlış politika izleyince onun partisine oy vermem oluyor, sonra türk solu oy alamıyor.

böyle yazınca şimdi aradan radikal solcular fırlayıp, chp solcu değil tkip, tkp bıdı bıdı diyecekler, onlara buldukları en yakın kumda oynamaları gerektiğini hatırlatıyorum, zira zaten tamamı toplansalar ancak kumdan kale yaparlar.

birilerine yazık oluyor, türkiye'de bir şeylere yazık oluyor ama burada bu suçu işleyenler kadar bizler de bu suçlara ortağız. içindeyiz. göz yumarak içindeyiz. demokrasiyi gerektiğini gibi kullanamazsan zamanı geldiğinde birisi demokrasiyi suistimal eder ve sen de sadece susarsın aynı bugün olduğu gibi. karşı durduğun görüşte çekirdekten yetişmiş en az 5 milyon seçmen var. hala daha da yetişmeye devam ediyor. sen hala izmirli insanları eleştir. sonra da solcuyum diye geçin.
apo denen ite bu kadar kin kusmuyor akp'ciler ve fetocular.
akp apo denen katil rahat etsin diye nerede ise adamı eve çıkaracaklar.
yok tvler, arkadaş yollamalar, ithal duvar kağıtları falan.

ama iş balbaya gelince tık yok.
adam 200 küsür gündür köşe yazısı yazamıyor.
ama apo denen katil bdp'ye emirler veriyor, gazetelerde nerede ise hergün belediye başkanı gibi ahkam kesiyor.

apo denen terörist hakkında kesinleşmiş bir hüküm varken adam istediği gibi davranıyor, sırtı sıvazlanıyor ama balbay hakkında daha elde tutulur kanıt, delil hatta suçlama yokken adam terörist mualemesi görüyor.

gerçi bu ak zihniyetin düşüncesi böyle.
akp'yi eleştirirsen, atatürkçü isen teröristsin; ama pkk'yı översen, pkk'lı isen özgürlükçü ve demokratsındır.

o yüzden apo'ya 4-5 trilyon harcandı, ithal duvar kağıtları getirildi; peki balbaylar için.
aman canım bırakın o atatürkçüyü, vatanseveri.
sen kimsin ki ülkesini seviyorsun.
(bkz: faşizmin adını ergenekon koymuşlar) *
mustafa balbay ı bitirmeye çalışan zihniyet 300 gündür kalemini susturarak bunu başarmış sayıyor .. ama yanılıyorlar kalemler sussa bile insanlar unutmuyor mustafa balbay suçsuz yere içerde 300 gündür yatıyor ..insanlar ne devrimleri unutur ,ne darbeleri.. Mustafa Balbay birgün çıkar hapisten kalemi tekrar konuşur bu ülkeye kırılmaz çünkü ülke değildir ona bunu yapan ..
dtp'li bölücüler, bölücülükten dolayı hala dışarıda iken balbay götten uydurulan bir darbe palavrası ile nerede ise 1 senedir içeride.
acı olan adamın hala ne suçla içerde olduğunun kesin ve net olarak bilmemesi.
sözlükteki akp karşıtı ulusalcı, kafatasçı kesimin içine dert olmuş. atacaksın tayyibi içeriye bak eğlenceyi sen o zaman...