bugün

anadolu universitesi endustri muhendisligi bölüm başkanı*.
eskişehirde el atmadığı olay kalmayan kişiliktir.

kendisinden ikinci kez aldığım diferansiyel denklemler dersinin son bölümünde eskişehirde esbilet fiatlarının ne olması gerektiğini sormuş ve en fazla 5 kuruş artırılması gerektiğini duyunca sinirlenmiş, cafelere gidip o kadar para veriyorsunuz ama demiş biraları ardı ardına götürüyorsunuz demiş ardından söylediği vezice birkaç sözüyle sınıfı krize sokmuştur.

kendine has mimikleriyle;
(bkz: cafeler ağzına kadar dolu anlamıyorum ki ne konuşuyorlar)
(bkz: eğer bir ülkeyi geri götürmek istiyorsan o ülkede playstationı artıracaksın arkadaşım)
(bkz: bir de kürtçe eğitim istiyorlar, e zaten ingilizce eğitim veriyoruz birşey anlamıyorsun. cahilsin bir de kürtçe olursa iyice cahil olacaksın)

ve daha niceleri. komik adam vesselam.
yaklaşık 100 öğrencinin girdiği sınavın sonuçlarını, kampüsten eve dönünceye kadar internette yayınlamayı başarmış hocadır.

Bir rivayete göre herkesin puanı sınava girmeden önce belliydi.
genelde süper ötesi mimikleriyle şekilden şekile giren ak saçlı tonton sevimli adam sıfatıyla tanılan vize final gibi bilumum sınavlarına maruz bırakıldığında arkasından bayağa bayağa sövülen hocadır.klişe laflarıyla tanılır:
+sen önce o saçı sakalı kescen kulağındaki küpeyi de çıkarcaksın sonra işine bakcaksın
-biribirine*
+o çarpanlarına ayırma ile kök bulmayı kim bulduysa Allah belasını versin
-efendim anket yapıyorlar koridorlar pismiş,ee siz pisletiyorsunuz koridorları.bu öğrenciler çok riyakar
+geçen adalardan geçtim bir işim vardı,amann Allah o ne kılık ortalık civciv kaynıyor
-bu gördüğünüz binaların hepsini ben yaptım,ben 22 sene dekanlığınızı yaptım
+*sen neden gelmedin geçen haftaki dersime.?
-ve türevleri.*
hayatın anlamını veren sözlerin mucidi.sakal ve küpeli öğrencilerle bilgisayar & elektronik gibi ingilizce eğitim alan öğrencilere takıktır ve dersinden pek geçirmez kendisinin dersinde ülke siyasetine dair konuşmalar yapmaya başlaması ile defterler toplanır ki ders bitecektir öğrenci bunu bilir.
Profesör unvanlı ak saçlı, kısa boylu, şişmanca bir akademisyendir.
Yıllarca Anadolu Üniv. MMF dekanlığı yapmıştır.
Fakültede disiplini sağlamak için kendine has yöntemleri vardı.
Mesela sakallı, küpeli, uzun saçlı erkek öğrencilerin kimliklerini alır ve kendilerine çeki düzen vermeden de geri vermezdi.
Yemekhanelerde artık yemeklerin döküldüğü varil önünde bekler ve yemeğinin tamamına yakınını buraya döken öğrencilerin de kimliklerini alırdı. "Yemeyeceğin yemeği neden aldın!" şeklinde bir de fırça atardı.
Ancak öğrenci efendiliğini bozmayıp özür dilerse o da yumuşardı.
Yaptığı diferansiyel hesap, integral hesap, dif. denklemler dersini test usulü yapıp 20 soru sorardı. 2 yanlış bir doğruyu götürürdü. e şıklarının tamamı "hiçbiri" idi.
Tüm bunlara rağmen memlekette düzgün mühendis yetiştirmeyi amaçlayan bir akademisyen olmuştur.
Belki şimdilerde emeklidir.
Allah selamet versin.
Bu adama iyi profesör diyen, iyi hoca diyen hakikaten iyi hoca görmemiştir. kendisi kaç kişinin emeğini yemiştir. Sohbetleri hoştur ama bu yeterli değildir keza cem yılmaz ında sohbetleri oldukça iyidir.
"olmaz olmaz demeyin, olur!"
"çevre'nin mühendisi mi olur.."
"matematik bilmeyen adamı bu derslerden geçirmem, bu fakülteden mezun ettirmem!"
"hayatın ta kendisidir matematik."

gibi özlü sözlerin sahibi emekli profesör.
devlet planlama teşkilatında çalışmıs, hocaların hocası , mükemmel bir prof. ***
yaptığı sınavları okumadan not vermesiyle ünlü eski Anadolu Üniversitesi MMF * dekanı
su an aynı fakültede endüstri mühendisliği bölüm başkanıdır.
muazzam matematik bilgisine sahip olan profesör, kız öğrencilere "okuyun, okumazsanız ezerler sizi" öğüdünü her ders yineleyen insandır kendisi.
ayrıca tepegöz üzerine kurduğu sistemle tahtaya kalkıp yazı yazma eziyetine son vermiş bir mucittir gözümde kendileri *.
(bkz: amcabey)
anadolu üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi eski dekanı.zamanında ecevite verdiği nasihatları sıkça anlatır kendileri.derslerde saçı sakalını beğenmediği veya küpeli olan öğrencilere attığı laflar ünlüdür.üstün mühendislik endüstri mühendisliği ideolojisine sahiptir.
ilginç ve görülmesi gereken bir insan modeli. çok saygıdeğer öğreticimdir kendisi. kendisinin anlatmak istemediği konuları "sen nasıl olsa bunu biliyorsundur." diyerek atlar. paraya ilginç bir sempatisi vardır. çok yaşlı olmasına rağmen önümüzdeki 20 yıl boyunca da ölmeyeceğini düşündüğüm trafik canavarı.
güncel Önemli Başlıklar