bugün

"eğer her şey güzel gidiyor gibi gözüküyorsa, kesinlikle bir şeyi gözden kaçırmışsınızdır."

T: mühendis edward a murphy jr. tarafından ortaya konan özdeyişler bütünü.
Murphy yasaları yoktur gerçeklik vardır. Olmuşsa olmuştur olmamışsa olmamıştır. Realist olun her şeyi çözer. Kaçan otobüsün ardından analiz kasmak otobüsü geri getirmez. Çünkü otobüs kacmistir.
Baskanlik sistemini getirirsin ama baskan seçilemezsin.
Bir şeyin olmama ihtimali varsa olmayacaktır.
atasölerimizdeki bazı yansımları veya tersi:

ağustos'da suya girsem balta kesmez buz olur.
gökten kasnak yağsa bir tanesi başımıza geçmez.
göt kısmetten çıkınca uçkur 9 yerden çözülürmüş.
Olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekirdi.
-murphy yasaları
bişeyi ne kadar çok isteseniz olmaz.bu hayatın; sen bakarken soyunamıyorum demesi gibidir.
kötüyse kötü, iyiyse de kötü, hep kötü, kötü kötü kötü.
Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir.
işleyişi şu şekilde olabilen yasalardır:

https://www.youtube.com/watch?v=Hp-Qe-FD4X0
pamukbank'a maaşımı çekmek erken gittiğimde sistemlerin bozuk olması.
yasa maddesi bilmem kaç; aradığın şey dışında kayıp olan olmayan her şeyi bulursun.
bu gün eczaneye gittim 4 tane pc vardı birinin başına geçtim o geçtiğim pc deki eczacı sistedim çöktüğünü ve beklemem gerektiğini söyledi ama yanımdaki diğer 3 kasa çalışıyordu sadece benim işlem yaptığım pc deki sistem çökmüş.neyse ilaçları aldım(ilaçlardan ikisi ğneydi) iğneleri vurdurmak için hasteneye gittim ama salak hemşire iğnelerden sadece birini vurdu diğerini vurmayı unuttu. eve gelince ilaçlara bakarken fark ettim.

sonra pc e girdim final notlarımdan açıklanan var mı diye bi girdim seçmeli dersim olan çevre tekniğinden 19 alarak kalmışım vizeside 48 di.
Allahınız varsa felsefe konuşmazsınız!
Şu ruhiyatta kafa dağıtmak için online olursunuz ve karşınıza çıkan ilk başlık; evren kendi varlığını nasıl bilir!

Şaka mı lan bu?
Değilse ne?
Murphy bu mudur yani?
bir şeyin ters gitme ihtimali varsa ters gideceğini,
bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gideceğini,
bir şeyin ters gidebileceği olasılıkları engelleseniz bile anında yeni bir olasılık ortaya çıkacağı anlamına gelen yasa.
ülkemizde cenabetlik olarak nitelendirilen yasalardır. bizde de olmasına rağmen yasalaşmamış işte.
Askerde santralciyim; saatlerdir masamda oturur telefonun çalmasını beklerim ama çalmaz, lakin ne zaman çay almaya,yemek yemeye gitsem bangır bangır öter aminagodumun telefonu.Ben de böyle işin der murphy'nin gelmisine geçmişine sayarım.
tüh allah seni ne yapmasın emi şerefsiz herif bir kere haksız çık.
Maaş günü civarı yüzde 1 bile indirim bulamazken Ne zaman ay sonuna gelirsin her yerin yüzde elli indirim yapacağı tutar. Alın alışverişiniz sizin olsun ya.
amerikan mühendis (bkz: edward a  murphy) insan üzerine ivmelenmenin etkilerini inceliyordu. deneylerden birisinde, bir pilot üzerine 16 değişik noktaya akselometre takılması gerekiyordu. sensör bir yapıştırıcı ile ancak iki türlü takılabiliyordu ve birisi 16 sensörün tamamını da yanlış takmayı becerdi. bunun üzerine murphy, daha sonra kanun olarak nitelendirilecek ilk söylemlerini bir basın toplantısında açıkladı. birkaç ay içinde “murphy kanunları” mühendislik sahasında çalışanlar arasında yayıldı ve 1958’de de nihayet webster’in sözlüğüne girdi.

kanunlar ilk bakışta biraz garip gelse de ciddi anlamda mantıklı maddeler içeriyor.

-bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir.

-bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir.

-bir şeyin ters gidebileceği olasılıkları engelleseniz bile, anında yeni bir olasılık ortaya çıkacaktır.

-bir şeyin olma olasılığı, isteme olasılığı ile ters orantılıdır.

-er ya da geç olası en kötü koşullar zincirlemesi vuku bulacaktır.

-ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir.

-olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekir.

-ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir.

-çözülen her problem yeni problemler yaratır.

-her şey yolunda gidiyorsa, kesin bir terslik vardır.

-bir şeyle fazla oynarsanız, onu bozarsınız.

-bütün bir dönem kusursuz çalışan hesap makinesinin, matematik sınavında pili biter. (açıklama: her ihtimale karşın, beraberinizde pil taşırsanız, o da bayat çıkar)

-hiçbir şey göründüğü kadar kolay değildir.

-piyangoda para kazandığınız gün, ölümünüze fazla kalmamıştır.

-bir şeyi anlayamıyorsanız, içgüdüsel olarak doğrudur.

-bir kişiye “masa boyalı, sakın değme!” derseniz, size inanmadan önce mutlaka masaya dokunacaktır.

-eğer kendinizi iyi hissediyorsanız, üzülmeyin geçer.
Hoslandiginiz kizla yanyana geleceginiz icin size en cok yakisan masmavi tisortu giymissinizdir sabahtan, ama o da oyle pic bir tisorttur ki heyecandan biraz terlediginizde tum teri uzerinde gosterir ekim sonunda. Anani sikeyim murphy.
"eğer her şey güzel gidiyor gibi gözüküyorsa, kesinlikle bir şeyi gözden kaçırmışsınızdır."

Haklı. Bütün yasalar mı mantıklı olur len.
Fazla Abartılan, gündeme getirilen yasalar.
insanın kendisini teselli etmesine yarayan kanunlardır.
En azından murphy de yaşamış diye kendimi avutuyorum .
Ev boşsa hatun yoktur, hatun varsa ev doludur.