bugün

"mum söndü" gerçektir. fakat nasıl bir gerçektir anlamak lazım.

siz hiç mum söndürmek zorunda kalmadıysanız bunu anlamanız mümkün değildir.

m.erbil gibi medya maymunları ki onun maymun olmasında seninde suçun vardır, bu olayları bilinçli olarak kullanırlar. beslendikleri yer orasıdır zaten.

zorda kalındığında köyün karartılmasıdır mum söndü.

baskın anında yakalanmamaktır mum söndü.

darağaçları onlar içindir çünkü.

sizin mabetleriniz aleni iken, onlar gizli gizli toplanarak ibadet etmek zorundadırlar çünkü.

egemen din, hatta mezhepler bir diğerini karalayabilmek,alçaltabilmek için yayar bunları.

hiç unutmuyorum, bana sorulan bir soru vardı ve bu soruyu soran üniversite mezunu bir bayandı. "alevilerin suratında gerçekten boynuz varmı?"

"alevilerin suratlarında boynuz yok ama senin eğitim sistemin boynuzlanmış" demiştim.

kimini mum söndüren, kimini boynuzlu, kimini kokan adamlar, kimini vahşi, kimini kara, beyaz yakıştırmalarla alçaltmak iğrenç egemenlik oyunlarıdır.
Mum söndü diye bir şey var ve bu yüzden de tepki var, tabi tüm aleviler için geçerli değil bu num söndü olayına girenlerin de kendi tercihi saygı duymak gerek, bize ne.?
çünkü hala buna inanan, bu iftirayı dillendiren insanlar var. insanın mantığıyla cevap vereceği bu iftirayı adam gelip var mı böyle bir şey? diye sorabiliyor. yemin ediyorum aleviler çok sağduyulu, sabırlı insanlar. sırf şu bile kendi içine dönmene, bu ülke insanından nefret etmeye sebepken hümanistliklerini sürdüyorlar. bu yüzden ayrı bir seviyorum bu insanları.
(bkz: Dont feed the troll)
(bkz: ateş olmayan yerden duman çıkmaz)
SANA HERKES OROSPU COCUGU DERSE YA SIKTIR ET DESINLER MI DERSIN.
bi bitmiyor arkadaş şu sözlüğün davarı, sığır..
iftira işte pezevengin evladı iftiraaa...
yobazların oğlancı olması gibi bir durum yoksa neden tepki var?

gidinin şerefsizleri, akıllarınca (bkz: yobaz ve zeka) kurnazlık yapıyorlar. köylü kurnazı çomarlar işte..
durumumuz yoktu kardeş okuyamadık..
bu kadar yazmana hiç gerek yoktu..

iftira kolay birşey değildir dostum..
sakın sende böyle bir iftiraya uğrama..
sanane amina koyim soslogmusun ne kadar yaratıcı başlık bulmuşsun öyle. sürekli bir ayrımcılık ikircilik içeren başlıklar bıkmadınız mı
böyle iğrenç bir şeyin olmamasından dolayı olabilir mi acabaa?

mesela desek ki 'camide içki içiyorlar' kızmazsın dimi? nasıl olsa öyle bişey yok.

mantığına sokayım. buna da kızamazsın çünkü mantık yok.
şimdi bunu diyen adama sen orospu çocuğusun de;

tepki gösteriyorsa lan madem orospu çocuğu değilsin neden tepki gösteriyorsun de...

he tepki göstermiyorsa zaten orospu çocuğudur...

yani bu soruyu soran ve kişi her türlü orospu çocuğudur...

normal sapkın olmayan bir insan böyle bir şeyi aklına bile getirip acaba bile demez. ancak o fikirdeki iğrenç bir mahlukat buna inanır...
" Ateş olmayan yerden, duman çıkmaz" gibi , iftirayı, kötü niyeti, yalanı dolanı gözardı eden, bu sikimsonik deyimlere itibar eden kişilerin, aklına takılan sorudur, sorundur.
Hem beyni hem aklı hem vicdanı olan güzel insanların aklının ucuna bile gelmeyendir.
Edep, dünyanın en büyük erdemidir!
şimdi ben sana ağır bir iftira atsam eyv kardesim deyip kenara mi cekilirsin, bana kafa goz dalar misin.

ulan usturuplu sallamiyoruz ki " mum sondu " igrenc iftirasi, iftirayi atanlarin kirli zihnini gosterir bi kere.
Saçma bir soru.
Yapmadığın bir olay üzerinden iftiraya ugrarsan sen de tepki gösterirsin. Bunu mu algilayamadin.
mumsöndü diye bir şey varsa da tepki olabilir yoksa da. bence olma olasılığı da olmama olasılığı da %50.

eğer böyle bir şey varsa ortaya çıktığı için tepki vardır, yoksa iftira olduğu için tepki vardır.
sönmüş mumu yakmayın artık. bu söylentinin ne kadar doğru olduğu bilinmez ama sünniler de aleviler de artık bu konuda kendilerine bir çeki düzen vermeli bence. aleviler de yoksa böyle bir olay üstlerine alınmasınlar. Allah biliyor ya kulun bilmesi çok da önemli değil bence.
şimdi sana orospu çocuğu desem tepki vermeden gidersin mesela.

neyse alevi soydaşlarımızın tanrı yardımcısı olsun. böyle şeylerle karşılaşmasalar keşke.

birisi "ben alevi türk'üm" dediğinde ben duygulanırım çünkü onlar türk geleneğini en iyi koruyanlar. savaşlarda osmanlı'nın ön cephelere sürdüğü tımarlı sipahiler onlar. tıpkı bizim dedelerimiz gibi. unutmayın biz türkler ne şii ne sünni idik. sünni halifeleri şia'ya karşı koruduk ancak araplaşmadık. ta ki yavuz mısır'ı fethedip sünni arap imamlarını istanbul'a getirinceye kadar. bizler, türkler yeniçeriler gibi ulufe maaşı için para için değil topraklarımız için savaştık. alevi'ye iftira edenler aslında kendi atalarına iftira ettiğinin fakında bile değil.

tek bir örnek verin fatih sultan mehmet'in sünni olduğuna mesela. veremezsiniz. adam zaten yazdığı kanunname-i ali osman ile şeriatın üzerinde kanun koymuştur. sünni kelamcı ve fıkıhcılara sorun bakalım fatih'ın kanunları onlar için ne ifade ediyor? bu devirde şeriat'ın üzerine kendi töresini kanunu koyabilen tek bir lider bulamazsınız atatürk devrimlerine kadar. zaten o yüzden fatih ve atatürk türk tarihinde yerini daima koruyacak. birisi küçük osmanlı'yı imparatorluk yapmış diğeri bütün müstemlekecilere, mandacılara ve bölücülere karşı bağımsız türk devleti'ni kurmuş.
Tepki o hikayeyi ortaya atanlara.
Allah belanizi versin ya.insan kardesiyle anasiyla babasiyla nasil zina yapar. Bu ne igrenc bir iftira. Senelerdir insanlar Ya kanka boyle birsey var mi gercekten diye sorup duruyorlar. Sunnileri alevilere karsı bileyliyolar. Koyun olmayin. Ne boyle bir gelenek var nede boyle bir gercek.
Olmayan bir şey varmış gibi gösterildiği için var olan tepkidir.
Saçma bir beyan. Bu nasıl soru lan? Şu memlekette en ateistine " sen karanlıkta yakalasan kendi ananı da skersin" de bakalım ne olacak, nerenden delecek seni.

Edit: alevi değilim, işim gereği olgulara objektif bakarım hepsi bu.
anlam veremediğimiz olay.

madem böyle bir şey yok neden üzerinize alınıyorsunuz gerçekten anlam vermek imkansız. insan yapmadığı bir suça neden tepki göstermek için küfre hakarete başvurur ki?...
teknik olarak mum söndü oynuyorlar ile benim başörtülü bacıma saldırdılar söylemleri arasında hiç bir fark yoktur.

ikisi de siyasi rant için bir toplum ya da topluluğa atılan iftiradır. bu yüzden cehennemin gerçek olmasını canı gönülden diliyorum.

tanım: amaç tepki toplamak olduğu içindir.
farklı olanı kabul edemedikleri içindir.