bugün

amk saraya bak herkesin gögüs bağır açık lan kışın bütün saray zatüreden geberir demedi demeyin ..
losttan sorna üst üste 3 bölüm izleten dizidir.
an itibariyle mahidevran sultanın ağzının sultan sülüman tarafından yırtılacağı dizi.
--spoiler--
sümbül ağa: durumu çok fena ölmesin sonra?
daye hatun: kimseye haber vermek yok burda biz iyileştiricez.
hürrem: (baygın halde mırıldanır) allaah allaah bismillahh
sümbül ağa: aaa müslüman olmuş
--spoiler--

edit: yaran dizi repliklerinde mi yazsaydım bilemedim *.
yüzüm öldü sultanım! komik.
bu bölümden sonra "macar kralı kucağında kadın varken üzüm yemezdi" diye televizyonda tartışılacaktır.
dikkat ettim hürrem sultan ne zaman göğüs dekoltesiyle eğilse sürekli altta reklam çıkıyo. ulan pezemenkler hünkar'ın gözdesine sansür mü uyguluyonuz?

(bkz: derhal cereyanları kesile)

edit: ben bu entry'yi sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif diye gammazlayan yazarı sansürleyeyim ulan. görevi kötü kullanan o eller var ya o eller.
--spoiler--
Sülüman, mahidevran'ın odasına gelince babamın yorumu: "Cafer sıçtı bez getir!"
--spoiler--
al işte, an itibariyle hürrem has odabaşı ibrahim'e atarlanıyor "sen sülüman'ın etrafında çok geziyor" diye. güldürdün hürrem.
pargalının keman ile sadece tek bir şarkı çalmayı bildiğini anladığımız dizidir.
ilk bölümde sayfalarca entry girilen dizi şimdi 3. bölümü oynuyor ve henüz 14 tanecik entry girilmiş. bi iki sevişme sahnesi koysalar da sayfalarca tartışsak.
osmanlı tarihinin bir bölümünün bu dizide anlatıldığı gibi olduğuna inanacaklar diye ödü patlayanlarla, dizide anlatılan bazı gerçeklerden gocunanlara ne diyeceğimi bilemiyorum. en iyisi inandıkları tanrıya havale etmek.
alkolü geçtim de amına kodumun hayatı öncelikle seksten ibaret. amip miyiz? seksüalite o kadar önemsizse neden harem denen şey var ve kadınların örtünmesi dolayısıyla mahremiyeti bu kadar önemli.
ilkokul bebesi gibi konuşturmayın insanı.
hürrem hatun'un pargalı'ya ayar vermeye çalıştığı ama hunharca ayar aldığı dizidir.
türk erkeklerinin genlerinde neden ukraynalı kızlara karşı hayranlık olduğunu açıklayan dizinin adıdır.
(bkz: komik)
kanuni sultan sülüman ın sefere gitmesi ile sarayda hürremin azına sıçılacağı garantilenmiştir.
parga ' lının " görürler hanya yı konya yı " repliğinde mantık hatası olduğunu düşündüğüm dizi . zira girit adası 1645 ' te kuşatıldı , 1669 ' da fethedildi . girit ' in başkenti kabul edilen hanya ' nın da daha sonraki bir tarihi olayda tarihe geçtiğini biliyorum . şöyle de bir hikayesi var ;

http://www.hackhell.net/e...0500-hanya-neresidir.html
insanların hala mal mal "padişahlar da sikişirdi" diyor, vay amk biz klon sanıyorduk onları. harem de karılar çekirdek mi çitliyordu diyen mallar da var.

böyle güzel dizi işte, mal dedektörü oldu.
son 3 haftadır öğrencilerimin dersi kaynatmak için kullandıkları dizi.
- hocammm muhteşem yüzyılı izliyomusunuz
- hocam dizi hakkında ne düşünüyonuz
- hocam kanuni dizideki gibi çok şey yapar mıydı
- hocam peki daha sonra ibrahime ne olcak
- hocam hürrem, ibrahimle yatıp bir çocuk yapıyomuş dorumu........
diye uzar gider sorular.
ulan hürrem koca devleti yedin yetmedi şimdi de bizim dersleri yiyon
güzel hoş bir diziydi ilk başlarda.
bu bölümünde yine mahidevran'ı bol keseden ağlatarak içimi parçalayan insafsız senaristlere sahip dizidir.

yahu yapmayın, etmeyin ! ağlatmayın güzelimi.. yazık değil mi o cenneti yansıtan ahu gözlere?

diziyi belgesel niyetine izleyip, gelip burda moronluk yapan güruha da selam ederim..
Osmanlı 30 kişi sefere mi gider lan.
o değil de mahidevran, hürrem' in ağzını üzünü birbirine karıştırdı. vay arkadaş o ne kuvvetmiş öyle. kedi mi tırmalamış, falçata mı yemiş belli değil kadının suratı.
dizidir evet sadece dizidir.
amma yarın birgün dümbüğün biri çıkıp atatürk hakkında da bir dizi çekmeye çalışır, dizide atatürk'ü saçma sapan anlatmaya çalışırsa ne yapcaz.
(bkz: korkuyorum sözlük)
yine bu akşamki bölümüyle koskoca devlet-i aliye ordusunun topyekün topkapı sarayı'nda ikamet ettiğini sanan zat-ı muhteremlerin varlığından haberdar olmamıza vesile olmuş dizidir.

"kanuni 30 yeniçeriyle sefere çıktı" benzeri cümleleri gördükçe gülesi geliyor insanın...