bugün

kürtlere özerklik yetmez, quebec modeli gerekir diyen leyla zana'ya muharrem incenin "bedelini ödersin, gelir alırsın" diyerek verdiği sert tepkidir.

kürt sorununu kabul eden ve kesinlikle çözülmesi gerekitiğini, anadilde eğitimin ve yerel yönetim özerkliklerinin tanınması gerektiğini savunan biri olarak leyla zana'nın şımarık uslubuna karşı verilmiş bu cevaba katılıyorum. amaç üzüm yemekse, bağcıya ilişme ki, o sana ilişmesin.*

http://www.ensonhaber.com...aya-cevap-2011-12-28.html
Özerklik yetmez, bağımsızlık istiyoruz diyen Zana'ya "Eğer birlikte yaşıyorsak gelin masaya sorunlarımızı halledelim, yok biz ayrılacağız diyorsanız bu devlet masa başında kurulmadı, sıkıyorsa gelin de alın" meyanında bir cevapla kapağı "süratli kargo" yoluyla yollayan Muharrem ince'nin açıklamasıdır.
bir cevap da demirtaş'a vermesi muhtemeldir:

http://www.ensonhaber.com...acaksiniz-2011-12-28.html
erotik çağrışım yapan sert cevap.

+ bedelini ödersin, gelir alırsın
- haşin şey seni.
bu kapak karşısında genç liboşların tavrı merak edilmektedir.
muharrem ince nin çok sağlam bir başbakan olabileceğini kanıtlar nitelikte açıklaması.
amerikan blowjop cuları için seviyesiz bir cevap olmuştur. oysa köşk de karşılanmalı, karşılıklı ağlaşılmalıydı.
sert olduğunu düşünmediğim cevap hatta belki de verilebilecek en yumuşak cevap. " sıkıyorsa gel al" tarzı polemik yaratıcı şov sözleri yerine samimi ifadeler ile milletvekili kimliğini unutmadan cevap vermiş.

--spoiler--
bedelini öder, gelir alırsın.
--spoiler--

"bedelini öder" ifadesi çok yerinde olmuş. onlarca anlam çıkarabilmek mümkün bu laftan. ya da o kalıp yerine onlarca ifade kullanılabilirdi fakat o ifadelerin içinde en nazik ve sert olanı budur sanırım.

kendisini tebrik ediyorum ve ülke bütünlüğünü savunduğu için teşekkür ediyorum.

saygılar...

not: bağımsız kürdistan hayali peşinde olanlar bu açıklamayı okumaya hiç zahmet etmesin. adam kısaca, maçan yiyorsa gel al demiş.
chp'den sol bir tahayyül beklemenin beyhudeliğine delalet eden oldukça net bir demagoji risalesidir.
göz boyamanın, gündemi değiştirmenin bayrak sallayanıdır. aynı muharrem ince niye zam ile ilgili birşey dememiştir. yemişim başbakanın açıklamasını bekliyor olabileceğini. (bkz: sırf hava amına koyim)