bugün

Unutmamak için yazıyordu.
işte bunlar hep emevi uydurması. Senin en büyük hadis kaynağın bir kaç sene peygamberle yaşamış, muaviye'nin köpeği olan ebu hureyre olursa olacağı budur. Sen dinin sahibi ehlibeyt'i bırakıp günahkârları kendine imam yaparsan ortaya işte böyle saçma şeyler çıkar.
Ayrıca unutmamak için yazıyordu diyenler de peygamberi ne kadar küçümsediklerini göstermiş oluyorlar. Bütün ilimlerin sahibi olan tek bir soruyu cevapsız bırakmayan birinin ayetleri unutacağını düşünmek ne yaman çelişkidir.
insan sözcüğünün anlamlarından bir tanesi de unutmaktır her insan unutabilir peygamber efendimizin de bir insan olduğunu düşünürsek elbetteki unutmuş olabilir belki de insan unutan bir varlık olduğu için kurandaki ayetlerin bir çoğu benzer aynı manaya gelen ayetlerdir mesela Allah'ın merhametli olduğu bir çok ayette yazıyor bir kere yazsa yetmez miydi hayır çünkü insan unutan bir varlıktır. vesselam.
Uzun süre geçmiş ve unutmuştur o ayeti.

Onun haricinde diğer ayetleri unutmuş olabilir mi sorusuna gelirsek.

Doğrudan bildirilenleri unutmaz. Ama ondan sonrakilerinin hepsini hatırlayamayabilir. Veya o anlık unutmuştur.

Peygamber kendisi diyor. Ben de sizin gibi bir insanım diye.
bu örnek bile rivayetlere itimat edilmemesi gerektiğinin ispatıdır.

kaynak kur'an ise ki şüphesiz o'dur; buhari, müslim, mace, tirmizi ve diğerleri sorgunır olmaya mahkumdur.
kaynak diye gösterilen tüm kitaplar sözcü gazetesinden farksız.
yok öyle bi dünya.

merak eden selmani farisi kimdir baksın. yeterli cevabı ve tatmini bulacaktır.

iman edin iman. iftira etmeyin.
iki yol var. Ya isevi kılıklı müminlerin kainatın efendisi lakabını taktığı insan-doğa üstü peygamberin hiçte tanrısal vasıfları olmayan bi kul olduğu kabul edilecek.
ikinci yol, hadislerin ve aktarıcıların uydurukluğu kabul edilecek.
Seç beğen al.
sana okutacağız ve allah dilemedikçe unutmayacaksın. o, açık olanı da bilir, gizli olanı da. (a'la suresi 6. ayet.)

bu ayet rasulallah s.a.v.'in allah c.c. dilemedikçe ayetleri unutmayacağı bildiriliyor.

--spoiler--
"allah senden razı olsun ki, senin okuduğun ayet, kur'an'ın falanca suresindendir."
--spoiler--

bu noktada iki yorum yapacağım.

birinci yorum.
bu alıntıdan anlaşılacağı gibi ayeti biliyor. tamamen unutmuş değil.

--spoiler--
artık ben onu unutmuş ve terk etmiştim, fakat sen bu ayeti bana bir daha hatırlattın" diyor.
--spoiler--

bu alıntıdan anlaşılacağı gibi ayeti duyunca hemen hatırlıyor.

bu noktada rasulallah s.a.v.'in ayeti unuttuğu anlamı çıkmaz. şayet ayeti unutmuş olsaydı o kişiyi şiddetle uyarması böyle bir ayetin olmadığı yönünde tepki koyması gerekirdi.

ikinci yorum.

kur'an ve rasulallah s.a.v. düşmanlarının hadis kitaplarında geçtiği iddia edilen bu sözlerlerle güya kur'an'ı eleştirecekler.

ancak a'la suresi 6. ayeti bilen müslümanlara bunu nasıl yutturacaklar o ayrı bir merak konusu. kısa bir araştırma ile islama fitne sokma peşinde olan bazı "mevdudi" kıvamlı adamların bu sözlere sarılıp aczlerine tanık oldum.