bugün

gözlemlerime dayanarak söyleyebilirm ki %70'e %30 luk bir oranla ya aileleri gibi muhafazakar ya da aksine ateist olurlar.
ailelerinin çok baskı yapmaması gereken, belli bir yaştan sonra ispat metoduyla hareket etmesi gereken aile çocuklarıdır.
Seks, alkol, sigara vb. Seyleri kullankis veya yapmis olan cocuktur. Ailesiyle pek anlasamaz.
Not: ailesi cemaatci olan bir cocuktur fakat kafa adamdir.
bir şekilde hep sorunlu oluyor. bir tane de düzgününü görmedim. ee adamı 20-30 yaşına kadar olmayan varlıklarla korkutursan hafiften çatlak olması çok normal.
fazla baskıdan mıdır bilmem, bir acayip oluyor bu çocuklar.
%99'u geri zekâlıdır.

inanmayan her yıl yurt sathında düzenlenen onlarca sınava baksın. adamlar soruları çalmadan hiçbir halt edemiyorlar.

not: benim kuzenin oğlu gibileri de var aralarında ama istisnalar kaideyi bozmaz.
ilkokul caglarinin yaz tatillerini kuran kursunda, liseyi cemaat dersanesinde, universiteyi de cemaat yurdunda gecirecek olan cocuklardir.
bazıları ilginç şeylere merak salar. hep bir baskıdan olsa gerek islam üstünde araştırmaya giderler. mezheplere merak salarlar önce. sonra da ateist-müslüman karışımı olanları çıkar.
ilginç çocuklar vesselam.
ateistlerden, alevilerden, yahudilerden, hıristiyanlardan, ermenilerden nefret etmeyi öğrenirler.
Benim dinimde (islam) başka dinden olan bir kulu hor görmek yoktur.
Her türlüsü vardır. Özgüvensizi sosyal yönden iyi olanı kaşarı playboyu derslerinde başarılısı müptezeli. Genelleme yapmamak lazım. Ama muhafazakar ailede yetişmek iyi bir şey değil bence. iyiki muhafazakar bir ailede yetişmemişim.
Ailelerine göre davransalar da kendilerine göre davransalar da mutlu olamayacak çocuklar.
zeka seviyeleri de düşük olur bunların, mini etek giyen kıza demediğini bırakmayıp bunların erkekleri, cep telefonlarında çıplak kadın fotoğrafı bulundurur, kızları da başı açık kızları aşağılayıp daracık elbise giyer. flört eder.

sevilmeyen evlatlardır.
böyle bir tanıdık vardı 18 yaşına dek namaz kılıp kızların yüzüne bile bakamayan çocuk 18 yaşından sonra alkol, parti, karı kız ortamı, küpe takma gibi şeylere başlayıp namazıda bıraktı fakat 3 sene sonra durulmaya başladı tekrar. çocukları sıkmayın derim özellikle erkek çocuklarını bu çağda kız çocuğundan daha fazla baskılamayın sonra maymun gözünü açınca fena kayışı kopartıyor ona göre.
ateistlerden, yahudilerden, yabancılardan, devrimcilerden, kemalistlerden, alevilerden, komünistlerden, içki içenlerden, kuzey kore'den, modern kızlardan, futbol dışındaki sporlardan, yiyecek dağıtılmayan siyasi organizasyonlandan nefret etmeyi öğrenerek büyürler.
huqqa'da nargile içerler, osmanlı torunu olduklarını söylerler. genellikle mercedes a ve c serisi kullanırlar, instagram da her fotoğraflarının altında (erkekler) için 'oo qarşim, oo krdşm, moruk yandı buralarrrrr' yorumunu görebilirsiniz. (kadınlar) tarafı ise tamamen makyajlıdır, islam halbuki bunu emretmemiş olmasına rağmen baştan aşağı süs ile doludur. islam güzel ya.
küçük yaşta olanlarının büyük çoğunluğu yaramazdır. laftan sözden anlamazlar, sürekli bir bağırış çağırış.
hayvanlara işkence edip sokağa çöp atarlar. çünkü aileleri bunlara her şey insanın kullanımı için yaratılmıştır diye öğretir. yağmacı kafası.
kızlar uygun parayı verenle evlenmek üzere evde beklerler.
Fırsatını bulduklarında , dağıtmaya eğilimli olacaklardır. Etrafımdaki bütün örnekler bu yönde.
(bkz: sudan çıkmış balık)
aşırı muhafazakar ailelerin erkek çocuklarının fazlaca baskı ile yetiştirilenleri "düz duvara tırmanıyor" söylemlerinde başrol oynamaktadır. sadece cinsel açıdan demiyorum her anlamda düz duvara tırmanırlar çünkü hep kontrol altında tutulurlar her alanda. enerjilerini atacak bir mecra bulamazlar özgürlüklerine kavuşunca da ( askere gidip gelince olur ekseriyet ile eli ekmek tutunca yani ) yılların verdiği birikim ile zapt edilmeleri zor oluyor.

her birinizin etrafında vardır örnekleri biraz birlikte süre geçirin göreceksiniz zaten. kız çocuklarına girmiyorum zaten yazılacak çok fazla bir şey yok birileri gelip onları alana kadar evde oluyorlar..
Aile bireyleri Bilinçli müslümanlardan oluşuyorsa gayet mutlu olan çocuktur. Burada anlatılanlarla alakası yoktur. Hurafelerle dolu cemaatlere bağlı ailelerde yetişen çok baskılanmış çocuklar belki böyle olabilir.
Baskılanmış hislerini, isterilerini senden benden daha yoğun hırslı yaşayan tiplerdir.ailesinin icine girdiğinde bukelamuna döner animallah hızlarına yetişemezsin.
Sosyal ve kültürel normlarla sınanan, etkileşim içine girdiği değerlere verdiği tepkilere göre zamanla kimlik kazanmaya çalışan çocuklardır işte.

Sorun anne ve baba farklı değerleri pratik ettiğinde ortaya çıkıyor kanımca. Hani şu mahalle mektebi mi yoksa şemsi efendi okulu mu mevzusu. Namaz kılan, kuran okuyan anne vs bayramdan bayrama tek bir duayla namaz kotaran baba denkleminde kafası karıştırılan çocuklardan biri olarak bu çeşitliliğin bana sunduğu pembe tek boynuzlu gökkuşağı kafalarını sevmelere doyamıyorum sanırım. Gün sonunda iki kere ikinin yalnızca dört etmediği muhabbetler kalp ben.
Yapma kızım, etme kızım, öyle oturma kızım, şunu giyme kızım, kendini koru kızım...

Erkeklere hiçbir şey olmaz ama sen çok zarar görürsün kızım.

Düzgün otur düzgün kalk, aa çarşıya mı gideceksin bende geleyim (ya da kuzenlerinden biriyle git).

O kızın abisi var onlara gidemezsin kızım. (Sanki abisi de yollarımı gözlüyor)

Erkek tarafını pek bilmiyorum ama kız çocukların hayatını ayrıntılı özet olarak geçebilirim isteyenlere.