bugün

doğası gereği davranan bir canlının sahibini hayal kırıklığına uğratması...

adama fena koyar... gittin, şimdi nasıl hayatta kalacaksın sen?
kuşa fazla prison break izletilince meydana gelen durum.* * * *
(bkz: allah korusun)*
kuşun ya bir kediye yem olmasıyla ya da yakınlarda bir eve sığınmasıyla sonuçlanan eylem. **
(bkz: muhabbetin içine ettin)
şanslıysanız eğer kimi zaman yanında ikinci bir kuşla geri de dönebilir. sevdadandır yani, aldırmayın.
önemli bir şey değildir. alışkanlık haline getirmişse o kötüdür bak.
muhabbet kuşunu öldürmekten feci değildir.
(bkz: muhabbet kuşuna tekme tokat dalmak)* *
(bkz: küçüklük işte)
a a geçen gün benimki evden kaçtı sarıdır kendisi ama fıstık yeşili kuyruğu var görenlerin müracat etmesini istiyoruz önemle rica olunur.

unutma sarı muhabbet kuşu ve yeşil kuyruk.*
yada bırakın gitsin ben gidip kurtulamadım şu tımaraneden bari kuş kendini kurtarsın...
artık muhabbet istemeyen kuştur.
(bkz: sempatik başlıklar)
artık başkalayrıyla muhabbet edecek olan kuştur dikkat etsindir kötü yollara düşmesindir.*
sokakta kargaların kadını olurlar. minicik serçelerden dayak yerler. güvercinler şans getirmesi için değil kıllıklarından gagalarına sıçar. hansel ve gretel gibi ekmek kırıntısı koyarlar aslında eve geri dönebilmek için ama dayanamayıp sonradan yedikleri için geri de dönemezler. sonunda bu hazin hayata dayanamayıp bi kedinin önüne atlamak suretiyle intihar ederler.
belki her akşam uğradığı bir pub vardır. dostlarıyla laflayıp, iki arpa atıp hatta bazen kaçamak yapıp kalamar kemiği kemirip geliyordur. olamaz mı? sonra hep aynaya bak, hep aynaya bak delirir canım insan... kuş yani. hele de çiftseler, bütün gün karı dırdırı. ya da tekse belki de kocaya kaçıyodur*.
bu gece muhabbet bağına gelmiş olması muhtemeldir.
demek ki muhabbet sıkmış onu.
(bkz: sıkıldım la)
Annenizin temizlik yaparken deterjan kokusu çıksın diye odanın penceresini açması sonucunda ortaya çıkan durumdur. Akşam hava kararana kadar kimse kuşun kaçtığını fark edemez. Annenizin bu duruma cevabı: "Oğlum kafesin kapısını neden açık bıraktın" olacaktır (Kafesin kapısını açan da annedir aslında). Suçlu her zaman siz olursunuz.
sahibini üzer, derin kedere boğar.
bu olay yaşanmadan önce evde böyle bir muhabbet geçer:
+hanım şu kuşu cam, pencere açıkken salma diye kaç kere söyledim sana?
-bir şey olmaz o bize alıştı kaçar mı hiç.
evdeki muhabbetin kuşu açmamasıyla gerçekleşebilecek hadisedir.
özgürlüğüne kavuşmuştur netekim. *
muhabbetinizin hoş olmadığını gösterir, acıdır. kediler falan yer onu.*
muhabbet kuşunun sokakta açlıktan ölmesine neden olacak olan, sahibinin hatasıdır.
can sıkıcı bir durumdur.

çok kez girişimleri oldu ama hep başarısızlıkla sonuçlandı neyse ki. gerçi mıncırmaya çalışırken elimizden kaçıyor ama suçlu o, kim reddeder lan bu kadar ilgiyi.
fazla uzaklaşmış olamaz.*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar