aynı beyin seviyesinde bulunduğunuz bir canlıya eziyet etmektir.

ulan kuş ne anlasın yemi suyu,

allah seni ne etmesin.
bu başlığı ömür gedik görmeden silmelisin.
muhabbet kuşunu övmek olarak algıda seçicilik yaptığım başlıktır, gerisini düşünemiyorum.
ha muhabbet kuşunu dövmüşsün ha fok balıgı ile sevişmişsin bence fark yok her türlü gerizekalısın.
caniliktir, niye eziyet ediyorsunuz sevgili yazarlar kuşlarınıza?
kuşa yazıktır. keşke kuşu beslemeseymiş sahibi veya daha iyi biri olsaymış sahip. hiçbir canlı dövülmeyi hak etmez. kuş da bir canlıdır, lütfen iyi davranalım.
- bu gün başıma ne geldi bir bilsen
+ babacık
- başıma diyorum ne geldi bir bilsen diyorum
+ cici kuş cici kuş çapkın
- eeaaah senin muhabbetini silklerim hımığa koduğum!!!!
s.ke sürülecek aklınızın olmadığını gösteren eylemdir. bizim mahallede böyle derler zaman zaman işte böyle durumlarda çok daha fazla anlam kazanıyor bu cümle.

memlekette o kadar çok ruh hastası var ki hani iş güzarlık yapıp şunları toplayayım bir yere rehabilite edeyim sevabına desen toplarken ömrün biter o kadar çok var. ne oluyor yani kediye tekme at kuşu döv köpeğe sopa ile vur ne geçiyor oğlum elinize. denk geliyoruz sonra attığınız tekmeyi biz size atınca b.klu götünüzün üzerine oturup zırlıyorsunuz o canlılar ne yapsın ağızları var dilleri yok sizin gibi vurma ne olur diyemiyorlar bile..
El kadar hayvan yanlışlıkla elin çarpsa ölür gider. Kuş dövmek ne ya? Psikopat olduğunu bile düşünemiyorum.
adama git emsaline takıl derler.