bugün

Öldü benim miniğim... Sadece 1 ay birlikteydik ama özlüyorum onu. Yarın 1 hafta olacak.
gelişiyle mutlu edip gidişiyle kahreden minik, sevimli hayvan evladıdır.

2 aydır evimizin neşesi olan adının tersine pek korkak yapıdaki kahraman bey iki gün önce fırsatını yakaladığı anda açık balkon kapısından bütün neşemizi de alıp uçup gitti. şimdi evde bir yas havası hakim. umarım seni daha çok sevecek birinin yanındasındır korkak kahraman.
Bizimki surekli otuyor.Aynayi yaliyor.Amuda kalkip yem yiyor.Galiba psikopat.
ölünce konduğu yerlere bakmak size acı verir.
Dayımın sekiz tane var aralarında bi muhabbet dönüyo ama anlamadım inşallah üstlerini kapattığım için küfür etmiyorlardır.
kendilerinden bizde de var 1 adet cift ve 1 adet dişi. bunların cinsrl hayatı benden daha aktif.
sanılanın aksine muhabbet etmez.
geçen akşam bi gittim salona, bizimkiler kafese kafese bağırıyor. çocuğum da sinmiş bi köşeye.
neymiş efendim öbür kuşu dövüyormuş.

lan buna bağırılır mı? bebek gibi yatıyo ^^

(img:#1443673)
Sarı, yeşil ve siyah renkli oluşundan ötürü gözümde reggae düşkünü artist bir jamaikalı olan Marley'mdir.

Üçüncü günü bugün odama arkadaş olalı.

ilk gün sabahın sekiz buçuğunda uyandırınca iki üç saatlik uykumla yaşamıma devam edemeyeceğim için spotifydan reggae'li bir liste açtım. Öğlene kadar idare etti benim jamaikalıyı. Odada sürekli salık duruyor. Kafasına göre kafese giriyor çıkıyor, darlamıyorum yerine sokmak için. Sonuçta odama arkadaş geldi. istediği yere konabilir. Birkaç yere dnasını bıraktı ama ziyanı yok, temizliyorum.
Ertesi gün uyuyabileyim diye üzerine incecik tülbent örttüm. Sabah uyanınca da açtım, saldım hemen. Gönlülü almak için sesli kitap okudum. Tepemde uçuyor falan. Ama elimi korkutmadan yaklaştırmaya çalıştırsam da hep bir ürkek. Kendimi sabırlı bilirdim ama hayvan konusunda sabırsızmışım. Konuşmasını geçtim azıcık elime alışsa... en sonunda "ben sana neden zarar viriyim ki? Hırk hırk!" Diye ağladım.

Muhabbet kuramadığınızDa üzen kuştur.
Şu kuşun konuştuğunu hayatımda hiç görmedim. Babacıktan başka bişey bilmiyor.
dayımın vardı bi tane. çok sinirli olduğu için adını çatlı koymuştu. serbest çağrışım bu olsa gerek.
Sarı ya da mavidir. Genelde ismi boncuktur. Bizimki neden kâmurandı bilmiyorum.
Üç aylık olmasına sayılı günler kalan ve bendeki ilk ayını da yavaş yavaş dolduran arkadaş.

Hatırlar mısınız bilmem. Bu başlıkta girdiğim Eski entry umutsuzluk doluydu. Oysa kuşum artık dizime konuyor ve elimden de eskisi kadar korkmuyor. Üstelik fotomodellik konusunda da bana gönüllü oldu canını sevdiğim:

görsel
görsel
bir muhabbet kuşum vardı. 95 senesinde dedem almıştı. benden daha çok dedem ilgileniyordu kuşla. 14 yıl yaşadı. dedemi 2008'de kaybettik. dedem gittikten sonra kuşta bi tuhaflıklar başladı. oda 1 hafta sonra arkasından gitti. şöyle sevilsek yeter be.
evin maskotu konumunda olan kuştur kendisi. şuan omuzum da beraber yazıyoruz.
(bkz: cici kuş)
görsel

Dünya tatlılarıdır.
var 3 tane evin neşesi.
Bir tane muhabbet kuşumuz vardı. Daha elimize almaya alıştıramadan babam balkona çıkarıp hava alsın diye kafesin kapağını açmış.
Ne diyebilirim ki bu evde delirmemem bile mucize...
sadece darı ile beslendiği sanılan kuş türü. fakat ufaktan alıştırırsanız baya değişik meyve sebze yerler.

kuşu kafese tıkıp bırakmayın. özellikle yavrular için oyun alanları oluşturun.

arada bir internette bulabileceğiniz tariflerle yumurta maması hazırlayın.

mürekkep balığı kemiği muhakkak kafesine muhakkak koyun.

herkesin bildiğinin aksine muhabbet kuşu beslemek zor bir iştir.
Evladım gibi. Hasta oluyor içim sızlıyor. sırf bu acı histen dolayı çocuk yapmamayı düşünüyorum.
kaç kilo lan o kuş?
görsel
sanki sürekli şapşik şapşik sırıtıyor gibi gelen hayvan.
Dünyanın en tatlı ve zibidi hayvanlarıdır.
güncel Önemli Başlıklar