bugün

okan bayülgeni sadece sovmen sayanlara, bir nevi cevap niteliğindeki program.
okan bayülgenin milletle dalga geçtiğini telefon konuklarını azarladığını söyleyenlere kapak niteliğindeki programdır. okan bayülgenin neyi ne zaman yapacağını çok iyi bildiğini gösteren programdır.
(bkz: makara zamanı makara)
(bkz: ciddiyet zamanı ciddiyet)
(bkz: kralsın)
konuşulması gereken konuları konuşuyor ve helal olsun dedirtiyor yaptığı programla, okan bayülgen. konuşmayınca biz bu konuyu, o çocuk bu sorununu söyleyemeyecek, ve bu sorun devam edecek, bu durumda, bu sorunu, "devlet ve hukuk!!!!" nasıl çözebilecek acaba.
(bkz: ismini vermek istemeyen izleyici)

sapık kaynıyor anasını sattığımın diyarında. üzülmemek elde mi e dostlar? bunların çoğu kapalı kapılar ardında gerçekleştirildiği düşünülse de, buna göz yuman o kadar çok insan var ki. titreyen seslere şahit olun, biraz daha duyarlı olun lütfen. çevrenizde bu tarz tacizlere maruz bırakılanlar varsa elinizi uzatın. yazıktır günahtır.
abi nebiçim memleketiz.lafa geldimide müslüman ülkeyiz diye düşündüren program.
bu geceki programda konuşulması gereken bir konunun konuşulduğu, sunucusunun sadece şovmen olmadığını gösterdiği programdır.

çocuk istismarının yanı sıra, inceden mahalle baskısı, toplumsal cinsiyet , namus kavramlarına da değinilmektedir.

edit:

yayına sesin verilmemesi gibi bir saygısızlık olmadı be okan bayülgen bir tarafı yaparken diğer tarafı kırmaya gerek yok. reklam arası veya ara görüntüler giremez miydin?
Bü ülkeye fazla olan adamın programı çocuk istismarı konusu gibi kimsenin el atamadığı konulara el atmayı becerebilmiş ve umarım devam eden adam..
helal diyorum ve ayakta alkışlıyorum... sağol be okan.
aslında bi toplumda dinin önemini anlatan programdır. dinine gerçekten önem veren gerçek manada yaşayan kişilerin böyle sapıklıklar yapmayacağı ya da yapamayacağı için yaşam şartlarının daha iyi olacağı kesindir. içinde allah korkusu olmayan piçler yüzünden böyle olaylar olmaktadır.
(#6714298)
tebrik edilesi bir program olmuştur ve oluyordur, bu adamı yer yer çok sert eleştirdim fakat bu gece yaptığı program takdir edilesidir.

şunları belirtmeden geçemicem tabii; freud, eric fromm gibi düşünürlerden feyz alıcak kişileri çağırmak ve bunların üzerinden toplumsal analizler yapabilen kişiler ile bu programı yapmak çok daha iyi olacaktır.

işin felsefe ve üterim ilişkileri boyutu çok önemlidir, bunlara değinmeden bir tarafı eksik kalıcaktır çünkü bu bir toplumsal yaradır ve yanlış toplumsallaşma ile göbekten bağlatısı vardır.

yine de son olarak teşekkür etmek gerekiyor,şans eseri de denk gelsem...
Bu geceki program gayet başarılı fakat bir şey dikkatimi çekti..Nedense Okan Bayülgen çoluk çocuğa karıştıktan sonra bu tarz konuların üstüne düşmeye başladı.insan olduğunu hatırlayabilmesi için kız çocuğuna sahip olmak gerekiyormuş.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
okan bayülgen'in gerçek karakterini, duyarlılığını, dinginliğini görterdiği programdır.

bu program, onun her ortama uyum sağlayabileceğini değil, aksine yıllardır şimdiki disko ve medya kralı tarzı programlarla birlikte kendisini ne kadar 'yaramaz, hayta, hazırcevap çocuk' olarak aksetmeye çalıştığını ve ne yazık ki hiçbir zaman başaramadığını göstermiştir.

sen böyle birisin okan. pekala böyle biri olarak da espri yapabilir, disko ve medya kralı olabilirsin.
olmadığın biri gibi göstermeye çalışma kendini; olmuyor çünkü...
izlenmesi keyif veren programlar içinde yerini ilk sıralarda alan programdır.en azından sabah izlenemeyecek kalitede olan türk tv'lerinde değeri anlaşılması gerekendir.
okan'ın, genellikle kullandığı kelimelerle anlatmak gerekirse; harikulade, müthiş, mükemmel bir program. her hafta değindiği önemli konularla, insanlarımızın bilinçlenmesini ve harekete geçmesini sağlayan program.
07.12.2009 tarihli programında 'çocuk istismarı'nı masaya yatırmıştır.Programla ilgili ufak bir anektod, Herkes programın son derece faydalı olduğunu düşünürken bir bayan bağlanıp, -inanın o günlere geri döndüm vs..dediği anda başta okan olmak üzere tüm seyirciler eminim, lan yoksa milletin yarasını mı depreştiriyoz şeklinde vicdan muhasebesi yapacakken sonra aynı bayanın konuşmasının devamında -inanın içim boşaldı.yılların birikimini dışarı attım. söylemesi ile herkes 'haa tamam' şeklinde derin bir oh çekmiştir.

Aslında bugüne kadar olaya kimse bu çerçeveden bakmamıştı.Yani birisi bağlanıp, yazıklar olsun size okan bey,yaptığınız programla inanın o günlere döndüm'de diyebilirdi.Şimdi olduğu gibi, Helal olsun okan'a süper bir konuya değindide diyebilirdi.Nitekim bende çocuk yaşta cinsel tacize maruz kalan biriyim.Ne yalan söyliyim programda gözyaşları ile o günleri anlatan anne,baba,mağdurları dinleyince bir an öyle düşündüm.Yine o iğrenç an gözümde canlandı.Bu tip konularda daha hassas olunması gerektiğinin taraftarıyım.Programın amacı gayet makul ve faydalı fakat bu tip konuların * * * vb. * ; formatı belirlenirken mağdurlarıda düşünerekten hazırlanmalı.Eminim mağdurlarıda düşünüyorlardır.Fakat bu tip konuları irdelerken, biraz daha kendilerini onların yerine koyarak formatı belirlenmeli.dünkü programa canlı yayınla bağlanıp,o kabus dolu anları tüm türkiye ile paylaşmaları; izlediği filmle ilgili tüm türkiye'ye spoiler vermek gibiydi.Tek farkı ise,burada spoilera maruz kalanların yürekleri cız etmiştir.son olarak, okan'ın tüm formatı,programcılığı, boşverip,telefondaki bayana yardım için yayından sesini alması takdire şayan bir davranışdı.Eminim, Telefonda ki bayan gibi onbinlerce okan aleyhtarının okan bayülgen hakkında görüşleri değişmiştir.

son olarak; yukarılarda bir arkadaş 'freud'u feyz alacak kişiler programa davet edilmeli diye birşey söylemiş.Kendisine naçizane cevabım, niye?tacizcilerin,tecavüzcülerin bu iğrenç eylemlerini mânâlandırmak için mi?Programın konusu 'tacizci,tecavüzcü psikolojisi' gibi birşey olsaydı tamam ama canlı yayına bağlanıp kızı için ağlayan bir anneye freud'un oedipus kompleksini falan anlatırsan sonucu ne olur tahmin edebiliyor musun?
gerçek okan'ı görebildiğimiz tek programdır.
efendim diğer programlarında okan çok aksiymiş, ukelaymış falan.. adı üzerinde disko kralı zaten. yayına dalga geçilecek bir seyirci bağlanıyor; okan da, güzel ya da çirkin olsun, bir şekilde karşılığını veriyor. hayır ben, "okan çok dalga geçiyor bağlanmayalım o programa" diyeni de göremedim henüz. bilhassa çoğunluğu salak olan tipler gidip bağlanıyor halen.
ama muhabbet kralı'nda karşısında adam gibi konuşan insanlar olmasından ötürü tüm nezaketini, tüm anlayışını ortaya koyuyor adam. sonunda "evet benim her zaman düşündüğüm, oralarda bir yerlerde olduğuna inandığım okan buydu" diyor insan.
ve gerçekten zeki yahu. iki küfür üzerinden komiklik, şaklabanlık yapacaksa; bırakın diğer showmanlerden daha az komik olsun, daha az gülünsün kendisine. zekasını işin içine dahil ettiğinde saatlerce dinlenilesi bir adam hale gelmesi onu izlememiz için yeterlidir bence.
şahsen benim için gayet yeterli.
çocuk istismarı konusuyla nasıl bir dünyada yaşadığımızı tekrar gözler önüne sermiştir.

yalnız rahatsız olduğum bir şey oldu. Telefona bağlanan ve suçsuz olduğu halde pedofili nedeniyle hapiste 8 ay yatmış adama hak verip, suçsuz olduğu kanıtlanan michael jackson'ın pedofili olarak anılması çok ilginç oldu. yıllar sonra babasının zoruyla michael jackson'ın kendisine tacizde bulunduğu yalanını söylemek zorunda kaldığını açıklayan ''çocuk''sayesinde de michael jackson'ın tıpkı o telefona bağlanan kişi gibi bir şantaja maruz kaldığını söyleyebiliriz. michael jackson pedofili değildi, değil sayın okan bayülgen ve sevil atasoy. o çocukca hallerinin altında çok başka şeyler yatmakta(idi). lütfen bunu anlayın.
8 aralık 2009'da çocuk istismarını işleyerek takdiri hakeden bir program yapmıştır.kralsın okan bayülgen ,güzel adamsın vesselam.
dün gece çok ciddi bir konu olan çocuk istismarını uzman konuklarıyla işleyerek bir kez daha takdirimi kazanmış programdır. korkunç istatistikler ve yaşanmış vakaların hikayeleri insanın kanını donduran cinstendi doğrusu.bir annenin , kızı daha 12 yaşında iken, basketbol antrenörü ve aynı zamanda aile dostu olan bir adam tarafından taciz edildiğini anlatması ve ardından ağlayarak toplumda kime nasıl güveneceğiz diye sorması ise olayın nasıl acı bir boyutta olduğunu ortaya koyuyordu.
okan bayülgen, muhabbet kralında dün gece, bir çok televizyon programcısının yıllardır işlediği, reyting sıkıntısına düştükçe de hala ara sıra işlemeye devam ettiği, bir konuyu işledi... ben, bahsettiğim bu televizyoncular işlerlerken bu konuyu, hepsinden tiksinirdim, reyting uğruna kullanılan, zaten mağdur konumdaki insanlara ise acırdım *. uzman diye birileri vardır bu tip programlarda da, ama sadece adı uzman, ne idüğü belirsiz insanlardır bunlar. bu programlarda mağdur kişiye, ev bulunur, iş bulunur hatta bazen eş bile bulunur, bütün bunlar yapılırken, yardımları yapan kişilerin isimleri defalarca söylenir, yardımı alan kişinin bunların ayaklarına kapanması falan beklenir. biliyorum, okan bayülgen de nefret eder bu tip programlardan ve dün gece en büyük korkusu, bu tip programlara benzemesi olasılığı oldu yaptığı programın. ama olmaz, olamaz ki... sen yardım edeceğim diye umut vermeden önce o kıcağıza, televizyondan duyulmasın konuştuklarımız diye kıstırırsan sesini, bu kadar ince düşünürsen yardım ederken birine, yardımın sorun yaşanmadan yapılabileceğinin sözünü aldıktan sonra da, bu müjdeyi kıza verirken uyarmana gerek yok, bizim bu tip bir amacımız yok aslında diye... biliyoruz zaten, tanıyoruz artık seni.

gözlerindeki korkuyu gördüm, ve bana istanbul'un geleceğini düşünüp korkuyorsun gibi geldi... ama telefonla bağlananlardan biri, kızını taciz eden tacizcinin, en yakın arkadaşı olduğunu söylemişken, bir diğeri kardeşinin kendisini taciz ettiğini söyleyince, korkmamak mümkün değildi... haklısın.

ve sen devam et... istanbul için, daha güzel bir dünya yaratmaya çabala, sen orada çabalarsan, belki bunu gören diğerleri, başka başka yerlerde çabalamaya başlarlar... konuyu bize açıklasınlar diye çağırdığın uzmanlar mesela, biryerlerde çabalıyorlar bu tip olayların önüne geçmek için ve bize dikkatli olun, hiç olmazsa, çevrenizi gözlemleyin diyorlar bu iğrenç insanları deşifre etmek için, ben ise, bu programdan sonra daha dikkatli bakıyorum çevreme...

senin her yaptığını alkışlayan biri değilim, hatta yapmış olduğun bir çok işi, en ağır eleştirenlerden biriyim hala... ama gözlemliyorum seni, yaşadığın değişimi... estetik harikası diye anılan kadınlarla beraberdin bir zamanlar, şimdi en güzeli doğal güzellik diyorsun... televizyon çocuğu isimli bir program yaparken, çocuk sahibi olmakta yoktu sanırım planlarında... *
güzel işler yaptın, güzel işler yapıyorsun ve güzel işler yapacaksın ... ve inan bana, her zaman seni destekleyen birilerini de bulacaksın etrafında, devam et...
(#6773353) tamamen katılarak cübbeli ahmet hoca'nın davet edilmesini düşündüğüm programdır. hatta tek başına bile çağırılabiliritesi vardır muhabbetin kralı olur hakikatende...
an itibariyle başlayan ve okan'ın uzman kişilerle "insanın neden kumar oynadığını ve neden kumara düşkün olduğunu" tartışacak olduğu program.
15 aralık 2009 yayınlı tarihte kumarın konuşulduğu programdır..
gözlerin serdar ortaç'ı aradığı, ancak bulamadığı program. bir de sergen vardı, rahmetli futbolcu, yeni yorumcu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar