bugün

bursa'nın mudanya ilçesindeki sahilleri işgal eden mezopotamya artıklarına belediyenin haddini bildirmesidir.

mudanya sahilleri günlerdir şu halde;
görsel

günlerdir şikayet yağıyor belediyeye.
adamlar sahili işgal etmişler resmen.

her türlü pislik mevcut.

yetmemiş, çadır kurmuşlar. geceleri de çadırda kalıyor milleti rahatsız ediyorlar.
görsel
görsel

kendileri gelmemiş sadece, yanlarında at getirmişler, deve getirmişler.
görsel

sahiller pislik içinde, çöp içinde.
görsel

neyse ki mudanya belediyesi gelen şikayetler üzerine müdahale etmiş.
sahildeki çadırlar sökülmüş.

suriyeli pisliklere normal insan gibi denize girmeleri söylenmiş.

mudanya belediye başkanı hayri türkyılmaz'ın yaptığı açıklama şöyle;

--spoiler--
Ya bize uyacaklar yada geldikleri ülkelerine geriye dönecekler.
Hiç kimsenin başkalarını rahatsız etme özgürlüğünü engelleme hakkı yoktur. Bizim çocuklarımız onların özgürlüğü için şehit olurken analarımız ağlarken ülkem ağlarken ekonomimiz bu kadar kötüye giderken onların zevki sefa içinde yaşamaları ve bizim insanımızı rahatsız etmelerine tahammül edemeyiz...
--spoiler--

evet, teşekkürler başkan.
şimdi aynı uygulamayı gemlik belediyesinden de bekliyoruz...
bir yerlerden başlamak lazım. böyle yavaş yavaş işgal ettikleri her yerden kovulacaklar inşallah.
En kısa sürede asrın bedevisi tarafından kınanıp onlara biz bakarız demesi ile sonuçlanacak ve ak şakşaklar tarafından hüloğlanacaktır.
Valla mudanya’da yasiyorum. Haftasonu sahile gitmek, gezmek falan hikaye. Gecen yil 1 tane bikinili kadin goremedim arkadas. Hep carsafli. Sokacam yapacaklari ise. Siktirsin gitsinler sehir merkezine amk.

Hayri basgana sevgiler.
darısı mezitli'ye.
siktirsin gitsinler amk kokarcalarıdır. araplardan nefret ediyorum.
Hepsini anladikta deve nedir ulan.
Yüz verirsen ayıya gelir s.car halıya.
Bunlara burada evsahibi değil misafir olduğunu birileri hatirlatmalıydı.
Helal olsun başkana.
Türkiye'de güzel şeyler de oluyor.
Tüm belediyelere örnek olmalı.
Yanlış devlet politikalarının bir sonucu. Adamlar kafalarına göre geziyorlar şehir şehir. Bir planlama vs yok.

mudanya'da piknik yapan suriyeli ailelerin martıları yakalayıp ızgara yaptıklarını duymuştum.
Adamların ne suçu var ki?
Sen vatan haini olduklarını bile bile alıyorsan,
Kendi vatandaşına yapmadığın bir ton ayrıcalık yapıyor, kendi vatandaşından üstün tutuyorsan, e haliyle o adamda(!) buranın patronu benim edasıyla dolaşır normal olarak.
Asıl lanet edilecek bunlar değil, oy uğruna, çıkar uğruna memleketi bunlara peşkeş çeken uzunla, ona o yetkiyi verenlerde.
sikayet edenlerin evlerini basabilir o suriyeliler.

bizim türkler kendi ülkesinde de yurtdisinda da üvey evlat muamelesi görüyor.
Bu uygulamanın ülke genelinde yapılması için kampanya başlatalım *
ırkçıların toplandığı başlık.
Yetmez ama evet.
tayyibin suriyeli üretme çiftliği olan bir ülkede yapılan bu hareket cezasız kalmaz bence.