bugün

sosyalist bir çizgi çizen, şarkılarında amerikaya verip veriştiren rock grubunun sermayenin eline düşmesi ile piyasada can çekişmesi.
güzel bi olay, onların kanalında onlara verip veriştirebiliyolar. 'bizi duyuyolar mı acaba biz yapıyoz ama' diye kaygıları da yok.
mor ve ötesi'ni sosyalist çizgide gören kişiler için şaşırtıcı bir haberdir. (bkz: değil mi harun)
an itibariyle kuzu gibi meledikten sonra konserlerininde reklamlarını yaptılar. yani her hangi bir verip veriştirme durumu olmadı..

(bkz: sermaye köleleri)
(bkz: ak mı kara mı)
burda insanları suçlamak kanımca çok doğru değildir. ha vermeseler daha iyi olur muydu? kesinlikle. aynı şeyi metallica da yapmıştır. grup mtv'ye asla klip vermeyeceklerini söylemiştir, ancak şimdi para basan bir markalar. bunlar düzenin ne kadar yanlış olduğunu gösteren örneklerdir aslında. sosyalizm düşüncesini de gölgede bırakmamalıdır, zira kapitalizmden kaçamıyoruz.
(bkz: duzene ayak uydurmak)
belki kimsenin dikkatinden kaçmayan bu ayrıntıyı atlamışlardır. (bkz: hiç sanmıyorum)
cizgisini gul kendine albumunden sonra kaybeden ve amacin muzik yapmak degil, popularite artirmak oldugunu gozumuzun icine sokan bir teenager grubunun eylemi..
bu konuyla ilgili olarak, gruptan kerem kabadayı'nın söyledikleri şöyledir:

"bizim ortaya koyduğumuz politik tavır, amarikan karşıtı bir politik tavır değil... amerikan halkının içinde de milyonlarca savaş karşıtı insan var... amerikan halkını bush ve çetesiyle aynı kefeye koymak taraftarı hiçbir zaman olmadık... türkiye'de de ters giden politikaları halk kesimine yıkamayacağımız gibi amerikan halkı için de aynı durumu düşünebiliriz... keza israil için de aynı şeyi söyleyebiliriz... orada da askeri sırları açıkladığı için yıllarca içeride yatmış insanlar var... mor ve ötesi, amerikan karşıtı demek, çok çiğ bir anlayış..."

(mvö - aptülika röportajı'ndan...)
mor ve ötesi'nden kahraman yaratmaya çalışmanın sonucu ortaya çıkan hayal kırıklığı. iki tane neye karşı olduğu belli olmayan şarkı söyleyen herkesi 'sistem karşıtı' diye kutsayınca böyle oluyor işte. mor ve ötesi neye karşı ki?
indie müzik ayağına yıllarca prodüktörsüz çalışıp sonradan çark eden, kotlarını çıkarıp parlak kumaş takım elbiseler giymeye başlayan ve hatta amerika nın dış siyasetini sadece savaş bağlamında eleştiren komik bir gruptan, her zaman olduğu gibi anlamsız bir hareket. tebrikler.
- abi ben bush a dedim amerikalılara demedim.
+ biz bush u seviyoz ama..
- abi nolur klibimizi yayınla.
+ demediğini bırakmadın lan bize!
- abi demem artık tövbe, yalarım hepsini..
+ peki.. bi daha olmasın.. bul bi saçmalık yut laflarını.
- abi bi röportaj falanda olursa..
+ bsg
+sen de mi be brutus?
-nabak abi, bizi de içine aldı bu düzen.
+yaaaaaa, demedim mi ömer digitürk bağlat diye.
-dedin abi, fuck off bujjj...
+di mi.
eurovision sonrasında da kral tv'ye röportaj vermesi gereken gruptur.
köprüyü geçene kadar verilen röpotajdır. fakat köprü ne tarafa geçmektedir bilinmez.
(bkz: michael jackson şarkıcısı)