bugün

mtv, kasko ve muayene ile birlikte 1.6 bir arabayı tüm yıl hiç yerinden oynatmadan sadece haftada 1 çalıştırsanız ödemeniz gekeren para -benzin hariç- yaklaşık 10k-12k arası. yazık günah buna gerçekten.
2.217,00 TL.

sonra yeni araba aldın niye mutlu değilsin? niye olayım, bu NE AMK? TRAFiĞi, KASKOSU, MTVSi 15000 GiTTi YA.
az sonra birilerinin gelip "araba masrafı fazla geliyorsa köyünüze gidin" diyerek sizi rencide edeceği paradır. köyde arabaya ihtiyaç yok amk her yere katırla gidiyorsun haklı adam.

sabah işe gelirken radyoda duydum. mtv yüzde yüz 125 artmış araç muayene aynı miktarda artmış trafik sigortası öyle kasko zaten benim 2012 model arabaya 9000 lira çıktıydı.. ehliyet almak isteyen kafadan 2000 küsür lira harç yatırıyor. dışarıda nasıl bunlar bilmiyorum ama bizde aşırı gibi geliyor. zaten şirketler artık araç tahsis etmiyor direkt filo hizmetinden yararlanıp atıyorum 10 tane arabayı senelik kiralıyorlar. ne kasko derdi var ne vergi derdi var ne trafik sigortası ne muayene derdi var.
Araba alıp da 1690 liraya şaşıranların olduğu taksit. Ak parti'den önce araba almaya parası olmazdı kimsenin. Şimdi arabalar alınıyor, hatta bir evde iki araba oluyor ama Şükürsüzlük baş gösteriyor. Demek ki durumunuz var ki araba almışsınız. Şükretmeyi öğrenin biraz.
--spoiler--

Ak parti'den önce araba almaya parası olmazdı kimsenin. Şimdi arabalar alınıyor, hatta bir evde iki araba oluyor ama Şükürsüzlük baş gösteriyor. Demek ki durumunuz var ki araba almışsınız.

--spoiler--

kardeşim son derece haklı. 2002 den önce biz misal çapa hastanesine falan çıkacağımız zaman katır sırtında giderdik. hastane dediğimde sahra hastanesi idi çadır şeklinde. yollar hep taşlıktı böyle kafam kadar kayalar vardı sokaklarda. arabayı falan istanbulun merkezlerine inince görürdük o da tek tük. evde buzdolabı yoktu çamaşır makinası yoktu telefon yoktu. hatta evimiz bile yoktu çadırda yaşıyorduk kabile usulü. benim babam kabile şefi idi ondan biraz daha rahattık diğerlerine nazaran. çok karanlık günlerdi çok.. allahtan reyiz geldi de yollar betonarme yapıldı araba ülkeye sokuldu. bizim bina misal 2004 de yapıldı çadır falan hala evde hatıra olarak duruyor. telefonda yoktu dumanla haberleşiyorduk arka mahalleler ile.
"ak parti'den önce araba almaya parası olmazdı kimsenin" lafını katırlara bağlayan, mel mel değil de mal mal bakan yazarlari ortaya çıkaran taksit. Haksız olduğunu bilince tek argüman boş laf.

Eskiden bu rahatlık var mıydı demeye getiriyorum, böyle rahat her evde araba var miydi diyorum, katırla işe gidiyorduk diyor. Ha duvara laf anlatmışım, ha mal mal bakan davarlara.
--spoiler--
davar seni bir eline alırsa o içerisinde beyin olmayan kafanı kıçına monte eder dikkat et.
--spoiler--

hemen hakaret, asarım, keserim, sokarım.. BU NASIL bir üslup?

yapmayın böyle de bari kadın yazara teselli vermek için mesaj atan meriçlerden bir farkınız olsun.
sağlam köklemişler. geçen sene ödediğimizin neredeyse 2 katı!
--spoiler--

hemen hakaret, asarım, keserim, sokarım.. BU NASIL bir üslup?

--spoiler--

kardeşim okuman yazman sadece benim entrylerde mi devreye giriyor ? bebenin yazdığı entryi o elf gözleriniz nedense görmüyor hemen biz hakaret etmiş oluyoruz. nasıl bir zihniyet var sizde olm ? direkt gelip hakaret eden bu dallama benim ona ithafen yazdığımın neresinde hakaret vardı. kendinizden olan ne yazsa gözünüze hoş geliyor dimi bu kadar ikiyüzlü riyakarsınız işte. elemanın yazdığını spoiler yapmıyor benim cevaben yazdığımı yazıyor aklınca ben hakaret etmiş oluyorum hemen.
nickine çağrışım yapmış.

--spoiler--
mal mal bakan davar
--spoiler--

ben başka bir şey göremedim.

ayrıca "bebe" ise dediğin gibi.. genç birisiyle böyle bir diyaloga girmemek gerek.
araba alipta diye baslayan kitlenin bunu reva görmesi kadar vahim bir durum yok.

he ucuyoruz amk daha tarim yapmaktan, sanayiden yoksun bir ulkenin ucmasi da bu kadar bir ucma olur.
kol gibi girmiştir. daha bunun temmuz taksiti var birde.