bugün

kimlerin msn de olduğunu görüp ondan sonra girmek ya da istenmeyen kişiler varsa aman gereksiz insanlar varmış deyip çıkmak içindir.
fazla sayıda insana yakalanmamak içindir. kime cevap vereceğinizi şaşırırsınız. baştan savma konuşulacağına, en iyisi budur.
peşinden bazılarını engelleme eylemini sürükleyecek olan durumdur.
sünnettir. yapılsada olur yapılmasada , zira yapılmasının sevabı var.
g.tu saglama almaktir.
konuşmak istenmeyen kişi varsa çevrimdışı bağlanarak engellemek, daha sonra çevrimiçine dönebilmek için alınmış, garanti olması adına bir tedbirdir. düşünen saolsundur.
yazışmak istemediğin ve engelleyemediğin kişiler aptal değilse onların da yaptığı kurnazlıktır. Ancak biriniz bu duruma kanıp durumunu çevrimiçi yapınca kurnazlığı aptallığa dönüşür. Herkesi aptal mı sandın , bi akıllı sen misin lan!
cort diye ortama dalmadan önce, kim var kim yok diye kolaçan etmek isteyen kişinin davranışı.

pek dürüstçe değildir, ancak dürüst olmadığını savunan bu yazar gibi herkesçe uygulanmaktadır.
seçim hakkını kullanabilmek adına kullanıcılarının çoğu tarfından kullanılan eylem. akabinde (bkz: msn de engelleme yoluyla adam seçmek) gelir.
evin kapısı çaldığında perdeyi hafif aralayıp kimin geldiğine bakmak gibi, sevilmeyen veya istenmeyen kişilere kapı açılmaz, işte o misal.
(bkz: her ihtimale karşı)

ne gibi ihtimallerse artık.
denize girmeden önce ayağı suya sokup suyun soğukluğunu kontrol etmek gibidir. bir nevi hazırlık aşamasıdır.

çevrimdışı olarak msn'e bağlanıldıktan sonra online kistesi konrtol edilir. online listesindekiler beyenilmezse çevrimdışı kalınır aksi taktirde kime ne söylenilip nasıl muhabbete girileceği planlandıktan sonra çevrimiçi olunur.

özetle msn ciddi bir iştir. msn emek ister, msn sevgi ister...
normalde yapmayanlarin bile yaninda birileri oldugu zaman yaptigi aptalca eylem. bir "ben gizemli adamim." edalari falan. ne oluyorsa artik. bu nasil bir insan psikolojisidir gercekten anlamak mumkun degil. bir de "busy" olarak baglananlar var ki onlari kiniyorum ama laflar hazirlamadim. insan sorar yahu madem mesgulsun adama sormazlar mi ne isin var msn ile instant messenger'larla diye?
onceden ortami kontrol etme durumudur.
çoğumuzun yaptığı olay. önce offline girilir ve kim var kim yok diye bakılır. duruma göre online olunur. bu olay kişinin konuşmak istemediğininde belirtisidir. hatta bazı durumlarda çevrimiçiyken konuşmak istemediği için "ben yatıyorum,ben çıkıyorum" diyerek çevrimdışı da olunur. halbuki kişinin çıkmadığı ve hala msn de olduğu bilinir. bunu bilen için acı bir durumdur.
zaten yapılması gerekendir. algılarımızı her an ve herkese açmak istemeyebiliriz. insanları bloklamak ya da her yazdıklarına "hahaha aynen" "ok" ":)" gibi aptal, samimiyetsiz kısa iletiler yazmaktansa offline bağlanmayı tercih ederim.