bugün

Son derece sakat bir iştir.
-(erkek kişisi kız kişisinin canını sıkmaktadır.artık elveda demenin vaktidir. bu sırada kız kişisi başka bir erkekle de konuşmaktadır.
diğer can sıkmayan erkek kişisine can sıkan erkek kişisi için "şu öküzü yollayayım da konuşuruz" yazar.
diger erkek kişisi:dek
kız kişisi: kk
can sıkan erkek kişisi: csek

dek: ya şimdi sen bana bu mesajı yolladın ya..mesela yanlışlıkla ona yollamış olsan (csek yi kastetmekte)
kk: eveet...
mesaj csek ne yollanır ve "pardon yanlışlıkla sana yolladım başka bir arkadaşımla da konuşuyordum yanlışlıkla sana yolladım" denir.
csek: ne başka biriyle daha mı konuşuyorsun.
anlamayanlar için : (bkz: öküzlüğü kabul eden erkek modeli)
şirkette müdürün hakkında, arkadaşınla msnde ileri geri konuşulur.

+ olum varya bu mizim müdür hiç birşeyden anlamıyor. yanınada hebele hübeleyi almış bizden aklınca neler olup bittiğini öğrenecek.
-sizde anlatmayın olum diğerlerine aranızdaki meseleyi öğrenemesinler.
+ya tam öküz yaa bu müdür abi bak bak şimdi de kankileri geldi hebele ile hübele...

akabinde iletinin arkadaş yerine yanlışlıkla müdüre gönderildiği farkedilir. olay kıvrılmaya çalışılsada bunu yapan arkadaş kısa bir süre sonra başka bir sebepten işten çıkartılır.
(bkz: ben bunu gördüm)
saat 22:30 sulari
O zamanlar ki kiz arkadasin ismi Pleun ayni gunlerde babanin ismi Patron diye degistirilmisti msn'de cok bok varmis gibi ,neyse kizcagiz ile konusuyoruz zaten bir haftadir gormemisiz ozlem dolmusuz bir yandan da babayi anneyi yaklasik 4 aydir gormemisiz onlara karsi da ayri bir ozlem duyuyoruz, sagolsun isi gucu birakip zaten sevmedigi bilgisayarin basina oturuyor baba, msn kullaniyor bizim icin; ekranin alt kisminda goz kirpan iki konusma penceresi var bir yandan da kiz arkadasi goruruz belki o gece diye hayvan gibi hirsla projeye kasiyoruz ki geldiginde isimiz olmasin neyse iste bu ahval ve seraitte pleun'e gidecek mesaj patron kod adli babaya gidiyor ki mesaj da soyle birsey idi:

-sweetness I wanna see you tonight..* (Tatlim bu gece seni gormek istiyorum)

babadan uzun sure ses gelmiyor tabi hayra alamet degil, komsuyu cagirmis tercume ettirmis (adam hayatta usenmez)..neyse arkadas baba ile sonrasinda gecen diyalog su sekilde :

patron:
siktir lan
patron:
oradan
robterk:
ne oldu simdi?
patron:
ne olacak
patron:
ne oyle civik
patron:
civik yaziyorsun yarim saat guldum burada
patron:
sert ol biraz, romantik olma
robterk:
ehi ehi ben onu size yazdim baba hani saka olsun diye saka yani.
patron:
birak simdi; g
patron:
uzel mi bari kiz?
robterk:
offfff
patron:
aferin.
insanlık halidir, dalgınlıktır.
eğer çok yanlış bi kişiyse yollandığı an dayak yenilmiş, üzerinden tır geçilmiş, kaynar suda yıkanılmış hale getirir. 2 dakika beyin durur ve "ne desem ? " diye düşünülmeye başlanır.
söz konusu mağdur kızımız aynı anda hem hoşlandığı çocukla ,hem en yakın arkadaşıyla konuşmaktadır.
esas kızın arkadaşı: ne yaptın tanıştın mı çocukla nasılmış??
esas kız: ya sorma kank yaa çok tatlıymış bayıldım öldüm tam yemelikti yaa..
esas çocuk : ???...
salaklık oscarını kesinlikle kazanacak insanların yaptığı hatadır.
gecen sene yanlis kisiye yazdiktan sonra kendisiyle cokcok iyi arkadas olmamiz hatta artik yedigimizin ictigimizi durumu.
aşağıdaki olay kesinlikle yaşanmıştır.

a: anakindusmanligiolanvarlik
k: kaşar
ak: akraba

k: sen var ya çok zavallısın biliomusun
a: hassiktir! kaşara bak!
ak: haa??
a: ayy yanlışlıkla size mi yazdım çok özür dilerim 5 dk
k: noldu sustun
a: bak gelirsem oraya...

diye uzayıp giden olaydır. metinden çıkan anafikir: birisiyle küfürleşirken kimsenin "n'aber çağrılarına cevap vermemek gerekir.
Küs olduğu biri ile kısa yoldan barışmak için denenebilinecek bir yol .
çok sağlam arkadaşlıklara vesile olabilicek bir durumda olabilir. anında tekmelenmek suretiyle uzaklaştırılmaya yarayacak bir sebepte olabilir.
dedikodusunu yaptığın kişiye yollanamak ayrıca bir sıçma eymemidir. durumu toparlamak acaip zaman alabiliyor.