buraya çok karizma sözler yazarak diğer msn insanlarına gerekli mesajları vermeyi ya da laf sokmayı amaçlayan insandır. diğer msn insanları bundan etkilenmiş gibi davranırlar ki kalbi kırılmasın çocuğun.
kendi çapında eğlenen, kimsenin aslında çokta sallamadığı, insandır.
mümkünse konuşması sağlanmalı, ya da msn listesinden defedilmelidir...
sevincini sıkıntısını bilumum duygusunu dışavurmak isteyen eh bari msn ileti mesajı yazayımda listemdeki kankalarım görsün diyen ya da kişisel bir ileti yazın diyorsa vardır bildiği adamların deyip burayı boş geçmeyen veyahut birilerine mesaj gonderme kaygısı taşıyan insan modelidir bu eylem ne dinliyorum özelliğini aç tıklanarak ortadan kaldırılarak olaya yepyeni bi boyut katılır hani ne dinlediğini millete gösterme merakı nedir o da apayrı bir başlıktır.
gayet normal bir davranıştır. o gün konuşulacak konuların başlıklarıdır genelde.

-abi hayırdır.
-yaa çok fena çikolata krizim geldi

-abi hayırdır neden keyfin yok?
-yaa işte ..... (diye devam eder)

-ya sıkı giyinsene, kedine dikkat et abi

özel günlerde **** verdiği mesajların daha da etkili olacağını düşünen insandır..
msn kullanıyorsa ve kişisel ileti denen bir özelliği de mevcutsa ek olarak,istediğini yapmak da serbesttir.istemeyen zaten ilgilenmez o kişinin kişisel iletisiyle..mesajdır en nihayetinde denilir geçilir.
mesaj kaygisi tasir.*
iletisi: lütfen rahatsız etmeyin ders çalışıyorum !!!
iletiyi görenin iç sesi: madem ders çalışıyorsun ne işin var bilgisayar başında alla alla...
arkadaşın iletisi: kahve alıp gelcem ***
yookuuuuuuuummm çok meşgulummmmmmmmm gibi garip iletiler yazarlar da madem çok meşgulsun ne diye online giriyorsun anlamam ki...
*"sıçmaya gitti(dışarıda)"
*"orhan pamuk akıllı olsun!!!" (bkz: tey tey tey)
(bkz: based on a true story)
bi yere kaydetmişlerdir bu iletileri zamanı geldiğinde aynen kopyalayıp yapıştırırlar.(bole çok can canlı yazılar felan, filozofun sözü..vs..) her ifade için bir smile her duygu için bir ileti görüşünü bellemiş vatandaşlardır.
bizzat ben ve benim gibiler. gitme diyemediğin birine dolaylı olarak gitme demek içindir. son çırpınışların iletisidir belki de.
"gelen gelir giden gider benim dünyam her türlü döner" gibi ezik & büzük production ürünü yazılar yazabilir.
benzeri için
(bkz: msn'de ne dinliyorum özelliği ile mesaj veren insan)
yazarın çok kişisel notu: *
birde msn iletisinden şehitlere tepki gösterenler vardır ki tez kelleleri uçurula.

kardeşim adam senin ülken için şehit düşmüş canını vermiş sen msn iletinden tepki gösteriyosun. onu öldürenin de çok umrundaydı sanki. samimiyetsizlik bu resmen, tepki göstermek msn iletisiyle olmaz çok mu kanına dokundu kuşanj silahını kalk git o adamın canını verdiği yere. *

neymiş nickimin başına solan gül yapıcakmışım... bsg!
bunlar bir de anti amerikan tepkisini msnde gösterir ki dadından yinmez, tezatın, ironinin, allah ne söz sanatı verdiyse hepsinin kanıtı olururlar, he bir de unutmadan adam amerikan karsıtıyken zaten kendisine 'anti' amerikancı demesi de duruma gaymak olur.
sevgilimle konuşacağım rahatsız etmeyin mesajını verebilir bazı bazı.

(bkz: yazanın amuagorum)
ergendir.
kendini cool gösterip dikkat çekmeye çalışan yeni yetmelerdir kendileri.