bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  1953 yılında bile klasik görünen, seçkin bir üstü açık otomobil.

  MORGAN modellerinde dört rakamını duymanızın aslında çok basit bir nedeni var. 1910 yılında kurulan firma, ilk modellerini, düşük vergiden faydalanmak için, üç tekerlekli üretti; böylece ingiliz vergi sistemine göre araç, motosiklet olarak sınıflandırılıyordu.

  1936 yılında, 4 tekerlekli ve 4 silindirli model üretilmeye başlandı. Bu modele, üç tekerlekli iki silindirli versiyonlarından ayırmak amacıyla, 4/4 ismi konuldu. 1954 yılında, görünümünde revizyon yapılan Morgan 4/4, yatıklaşan radyatör ızgaraları ve çamurluklarla farların birbirine yaklaşmasıyla, daha modern bir görünüm aldı. Bu görünüm 2006 modellerinde bile aynı. Ama günümüz otomobillerindeki model değişiklikleriyle kıyaslandığında, 2006 model bir Morgan için, şasenin halen dişbudak ağacından (sert ve dayanıklı bir ağaç türü) yapıldığını söylersek, 70 yıldır değişmemiş de diyebilirsiniz. Gerçi günümüz modelinde ağaca, uzun ömürlü olması için, koruyucu madde uygulanıyor.

  Hafif yapısı sayesinde, performansı yaşına rağmen çağdaşlarını kıskandıracak durumda. Ancak Morgan, spor arabadan çok, üstü açık bir tur arabası. Ama senede 500 adet üretilen, özel insanlar için çok özel bir araba.

  kaynak: http://otomobil.ntvmsnbc.com/inceleme-k-morgan.asp
  ... teka