1. 1.
  karikatür sanatının ustalarından, 1932 buenos airesde doğan arjantinli karikatürist.
  1 ... devedikeni
 2. 2.
  tam adı guillermo mordillo olan karikatürist.

  kendisinin çizimlerinin olduğu ve 80lerden kalma bir kitabını vermişti babam; kimilerinin kahramanı süpermen olur kimilerinin ki spiderman.. benim ki daha ilkokulda mordillo kitaplarındaki uzun burunlu tipleme olmuştur. bugün ki mizah anlayışımda büyük yer tutar.

  deniz kızını pişirip yiyen adam, büyük bir ovada futbol oyanayan insanlar, örümcek ağının üzerinden geçen tren vs. hep kendine has bir üslubu olmuştur mordillo nun... ayrıca diyalogsuz karikatür üslubuyla ünlüdür.
  ... emptywords
 3. 3.
  Daha 6 yaşındayken lakabı "ailenin karikatüristi" idi. Peru'da, ABD'de, Fransa'da ispanya'da, yaşadı, çalıştı. Bazen karikatürler, bazense çocuk kitapları yaptı. Çalışmaları evrenseldir, her milletten insan kolaylıkla anlayabilir ve karikatürden gerçekten gülerek ayrılır. Karikatürlerinde yazı kullanmaz, ama son derece canlı renkler ve detaylı çizimler ile mesajını verir. "Mizah korkunun şefkatidir" diyen Mordillo, Uluslararası Af Örgütü için çizdiği bir karikatürde gri bir şehirde evini rengarenk boyamayı hayal eden adamın tutuklanmasını anlatmıştır. Mordillo renklerin, düşüncenin, ifadenin, hayal gücünün ve yaratcılığın özgürlüğüne inanır. *
  ... emptywords