bugün

genel olarak her zaman ki halleri.
tam yerine mi düştüm (!) diye bahsini ettikleri olay.
12 puandan sonra kamera yaklaştığında beklediğim hallerindelerdi. müziğin kazanmadığı bi yarışmada kafa mı sallasınlar lan tek* 12 puana. yine de o duruşta sigara da içmelerini isterdim, ziklemiyoz biz sizi havası katardı.*
fark yaratmistir.
12 puan sanki yapılan müziğe geliyormuş gibi çıldıran bir çok ülke sanatçısı yanında gayet başarılı bir duruş sergilemişlerdir. olması gereken gibi davranmışlardır.
(bkz: cool hal)

(bkz: türkçe yi koruyalım korumayanları korunacak hale getirelim)
hiç değilse yunanistan gibi cıvımamışlardır, kendileri gibi olmuşlardır zaten onlara da bu davranış yakışır.
(bkz: 2008 eurovision sarki yarismasi/#3433836)

zaten mvö'sinin konserlerinde de yaptıkları davranıştır. gerçi hayranlarına asla ters davranmazlar. gördüğünüz yerde "aa ben sizin hayranınızım" deseniz "lan sen kimsin" gibisinden bakışlar atmazlar. sadece "cool" olmaları karizmalarından mütevellittir, burunlarının havaya kalkmış olmalarıyal bir ilişkisi yoktur.
yenge olacak hanım kızın öpücüklerinden tiksinen insanlar için beyefendi tavır takınarak belli bir ağırlık yaratmışlardır ama bunun karşılığı cool değil olmamalı.

mor ve ötesi bile türkçe söyledi yapmayın *
doğal olarak eurovision'a oldukça "cool" kaçan *, göstermelik protest rock ayaklarıdır.
yine de tatu'nün halinden daha karizma durduğunu kimse savunmamalıdır.
beni büyütün,ağlatmayın
sevginiz nerde,övündüğünüz?
beni büyütün,ağlatmayın
sahte düşlerle oyalamayın...

sözlerini sanki avrupa birliğine türkiye için yazmış gibi bir hava veren ve sahnede olması gibi davranan,eurovizyonun aslında kim kimin komşusu ve dostu yarışması olduğu bilincinde,'bitse de gitsek' tavrında olan bir duruş sergilemişlerdir.