bugün

normalde ingilizcede gözlemek,denetlemek,izlemek anlamlarına gelen kelime.bilgisayarda olanı son zamanlarda yüzümü annemden bile daha çok görüyor.ayrıca lcd olanları makbüldür.
klasik olanlarının karşısında uzun süre vakit gecirenlerin, konumunu ayarlıyarak daha az radyasyona maruz kalmalarının mümkün olduğu alet.

mümkün olduğunca göz hizasına yakın ve yüze paralel değilde sağa veya sola, 10-15 derece acı ile ayarlanmalıdır.
sahibimize mastürbasyon için görsel malzeme sağladığından üzülen cihaz.
aynı monitör 9 yıl kullanıldığı takdirde aranızda duygusal bir bağ oluşabilir. bir gece bilgisayar kasılmaya başlar. bi reset atarsınız pc ye, sonra pc açılır lakin monitör açılmaz zira yanmıştır. keşke reset atmasaydım diye kendinizi suçlarsınız benim şimdi yaptığım gibi.**

özetle bu monitör denen hede, bilgisayara reset atmakla bile yanabiliyor.
Yaşlandıkça darbeye ve şiddete maruz kalan pc parçası.
sapıtınca fazla sert vurulmaması gerekir. Renkleri karıştırabilir. az önce bir tane koydum, bütün beyaz renkler pembe oldu.
Müzikte kendi sesinizi veya ensturmanınızın sesini duymak için üretilmiş hopörlörler. Cubase'de ''e'' işareti ile açtığınız kanalı sadece monitor olarak almanızı sağlayabilirsiniz. Normal sistemlerden çok farklı olup müzik dinlemek yerine müzik yapmak için kullanılır. Her frekansı en ince detayına kadar duymanıza yardımcı olur.
bir tıbbi araştırma ve danışmanlık şirketi.
http://www.monitorcro.com/
müzik dünyasinda kendini duymayla alakali yada yapilan işlerinin gerçeğini dinlemek amaci ile kullanilan hayli pahali amfili hoparlor olarak adlandirilacak arac gerec.
Monitör, parmak sürüldüğünde iz kalan yıllar geçtikçe renkleri solan * cihazdır.lcdler var onların tüpü yokmuş.
çok hassas olan bilgisayar parçası. öyle ki yanında duran elektrikli fan bile ekranın titremesine sebep oluyor.
Artık yerini lcd ekranlara bırakmış olan kocaman elektronik alet. Lcd fiyatlarının gözle görülür derecede azalması da monitörlerin popülaritesinin azalmasında önemli faktör tabi ki.
kanada'nın güneybatısında yer alan alberta eyaletinde bir hamlet*.

eyaletin ve ülkenin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: alberta/#8798176)
(bkz: kanada/#8794084)

(government of canada)
(hometowncanada)