bugün

Da vinci'nin şifreleriyle dolu olduğu söylenen sanat eseridir.
da vinci'nin erkek sevgilisinin ve bir bayanın yüzünü birleştirdiği rivayet edilen, bana kalırsa dünyanın en ünlü tablosu olan portredir. nickime ilham kaynağı olmuştur.
özel birimler tarafından sırrı ortaya konmuş ve ağzı olan konuşarak farklı ispatlanamamış fikirler ortaya koymuştur. işin içinde bazı büyük örgütler ve sırlar olduğunu, yalnızca büyük çalışmalar (zoomlama-ışınlar-açı vb.) ile ortaya çıkan ve harflerin, manzaraların ve daha birçok şeyin gizli olduğunu ve neden bu kadar önemli olduğu DÜK tarafından ortaya konmuştur. tarihe geçen tüm operasyonlar ve olaylar (kaçırılma-devrimleri-ortaya çıkması-hakkındaki bilgileri vb.) DÜK adlı kuruluş tarafından ortaya çıkarılarak korunmuş ve bildirilmiştir. *
gizemi bilim adamları tarafından çözülse de, benim için hala gizem taşıyan bir leonardo da vinci şaheseridir.
altındaki pentimentoyu çok merak ettiğimdir.
O dönemde kadınların kaşlarını alma alışkanlığını yansıttığı iÇin tablo kendisine bir artı daha katmakda.
Guzel bir sarkidir.
Mona Lisanın kaşı yoktur.
Rönesans Döneminde kadınlar kaşlarının hepsini alırlardı, modaydı.
dünyanın en iyi resimlerinden biri olmakla beraber leonardo da vinci'nin eseridir.
21. Yüzyılda çizilebilecek bir tabloyu 16. Yüzyılda çizen Leonardo da vinci'nin eseridir.
italyan sanatçı leonardo da vinci'ye ait olan, dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü tablosudur.
görsel
görsel
Gıdıp gordugum tablodur.
mono rızanın kadını olarak bilinir günümüzde kendileri .
görsel
Poker face.
Vladimir putin.
2. Milenyumun adamı Leonardo da vinci'nin Gizemli ve En meşhur Tablosu Lakin Benim için bir Son Akşam Yemeği değildir.
sanatın boyalı fırça ile resme dönüşmüş hali.
Let go'da 3lü içen versiyonu bulunan ve satışta olan ünlü tablo.
Deger bicmek cok zor ama sigorta bedeli goz onune alindiginda su anki degeri tahmini olarak 1.4 milyar dolardir.
Leonardo da vinci acaba karşısına kadın mı koyup çizmiş yoksa hayalinden bi kadın mı çizmiş merak edilen tablo.

Nasıl bir yüzü varsa artık herşeye uyuyo.
4 yıl sürmüş yapımı geçenlerde bir videoda izledim dayı 4 dakikada çivi tabancasıyla yaptı.
görsel
Da Vinci, tablo için ilk başta piramit tasarımı kullandı, basitçe kadın bir piramitten oluşacaktı. Tablodaki kadının kıvrılmış elleri piramidin köşesi idi. Göğüsü, boynu ve yüzü ellerine göre çok daha parıltılıdır. Işık, aslında çizimin altında geometrik çizimin yattığı göstermektedir. Aslında da Vinci, tabloda oturmakta olan normal bir kadını resmetmiştir: fakat o zamanlarda oturmuş bir kadının resmi yaygın değildi. Açıkçası, oturan kadının gözlemci ile arasındaki mesafeyi göstermiştir. Kol dayama yerleri, gözlemci ile oturan kadını ayıran bir sınırdır.
gülüyor mu ağlıyor mu belli değilmiş.
bunun için yeteneğe gerek yok ki...
alın mesela bu da benim çalışmam:
görsel