bugün

(moe's seklinde yazilir.) abd'de meksika yemekleri servis eden fast food lokanta zinciri.
ozellikle burrito'lari cok lezzetlidir, onun haricinde menusunde klasik olarak taco, fajitas, nachos vs. bulunur. menudeki yemeklerin "homewrecker", "ugly naked guy", "john coctostan" gibi garip isimleri vardir. ayrica sise bira da bulunur. lokantada calisanlar, kapidan musteriler girdikce, hep bir agizdan "welcome to moe's" seklinde bagirirlar.

istanbul sapphire de türkiyedeki ilk şubesini açmıs tex mex restaurant. menüleri burrito, nachos, taco, quesadillas, salata, pilav ve fajita dan oluşuyor. yani tam anlamıyla bir tex mex restaurant. ben sadece nachosunu deneyebildim. nachosu koca bir sepetin içinde orta boy nachostan yapıyorlar. yalnız nachosları tek tek yapmak yerine 25-30 adet nachosu bir sepete koyup üstüne eti, sosları ve garnitürleri yığıyorlar. fast casual bir restaurant olduğu için bu şekilde hızlı servis verebiliyorlar ve bu sunumları kabul edilebilir oluyor. zaten yapılış biçimi lezzette de bir farklılığa yol açmıyor. lezzetteki en büyük problemleri nachosların üstünün cheddar ile kaplı olmaması bunun yerine peynir bazlı beyaz bir sos döküyorlar. bunun dışında nachosları başarılı. personelleri iyi eğitimli ve güler yüzlü. hızlı şekilde servis veriyorlar. fiyatları 10 ila 25 tl arasında değişiyor. yalnız ürünleri menüye çevirmek çok pahalı ayrıca soslarda hem küçük hem de pahalı onun dışında fast casual olarak tex mex lezzetlerini nispeten uygun fiyatlara, lezzetli bir şekilde sunmaları başarılı.

Dün marmara forumdaydım oradaki mağaza kapanmış sanırım sırada safir var.