bugün

şakirtlerin ıslak rüyalarında bile yapamayacaklarını başaran o büyük insana karşı kinleri herkesin malumudur. peki moderasyon neden uyur kimden korkar? bunun cevabı bilinmez...
demokratik olmak zorundadır. atatürk diye torpil geçmek olmamalıdır. yeri gelince ele$tirilmesi normaldir. nitekim atatürk de bir insandı. tabi hakaret sınırında her kuruma ve ki$iye kar$ı dikkatli olunmalı.
kemalist yazarları rahatsız etmemesi gereken tutumdur çünkü açık bir şekilde moderasyon kemalizmin safındadır. anlamayan varsa gelsin anlatayım.
Genç kemalistlerin rahatsız olduğu tutum. Ee adamlar da haklı bi yerde; çok sesliliğe, demokrasiye ve/dahi farklı fikirlere düşman olarak yetiştiler. Kafalarındaki "iyi" ve "kötü" algısı eski amerikan filmlerindeki gibi: benim gibi düşünmüyorsan canın cehenneme. Resmi tarihin tornasından geçince kafası başkasına basmıyor. Ha ne diyordum

(bkz: ihtimal bazı kafalar kesilecektir)
boşver dostumdur çünkü; itler istedi diye asiller ölmezdir!...
ve evet ihtimal bazı kafalar kesilecektir!...
bazı eziklere kapak olmuş tutum.
bağlaç olan "de"yi özel isimde birleşik yazıp; kesme işaretiyle ayıranlarla aynı cehaletteki tutumdur. bir de bunlar bu cehaletleriyle demokrasiden falan bahsederler.
sol framede görüldüğü üzere herhangi bir yaptırım yok. sözlükteki çomarlar çıkıp atamız hakkında ileri geri konuşuyor ,moderasyon buna göz yumuyor. saygısızca başlıklar silinmiyor. yazıklar olsun. siz gericiliği hakediyorsunuz.
Tamamen gözleri kapalı.
işte bunlar hep yalaklıktan.
kaypakça ve alçakça entryler konusunda ve bu entry sahipleri hakkında yaptırım olmadığını görmek gerçekten üzücü.
yaptırımı geçiyorum sözlük içinde bile en ufak müdahale yok.
herkes kendinden olanı tutuyor sanırım..!
saçma bahanelerle çaylak yapılan, entryleri silinen bizler bir tarafta dururken babasını çiftliği gibi at koşturan, türlü hakaretlerle ve alaycı entrylerle mustafa kemal atatürk'e sataşan onun bunun evlatlarını kayıran yönetim kabul edilemez.
buysa görüşünüz, akp sempatizanlığı yapıyorsanız biraz delikanlı olun, bunu açıklayın biz de ona göre davranalım.!
günlerdir sahte hesaplarla alakalı girilen entrylere bile en ufak açıklama yapılmadı, en ufak bir bildiri gelmedi.
rte hakkında entry girince göt korkusundan silip, atatürk hakkındakilerde siktir et, nasıl olsa devir akp devri diyen yalakalardır.
atatürk konusunun fazlasıyla hak etmesi durumudur .

zira atatürkcüler atatürkü çok sevdiriyorlar insanlara .

o kadar çok sevdiriyorlar ki artık nefret etmeye başlıyor insanlar .

aferim işte böyle sevdirsinler .
Bir derdim var butonundan şikayet edince sadece başlığı ya da entryi siliyorlar. Herhangi bir ceza almış yazar ile karşılaşmadım daha.
atatürk'ü sevdirme konusunda son günlerde dikkatimi çeken entryler giren bazı boşboğazlar kendilerini kandırabilirler ancak biz bu numaraları yemiyoruz.
mustafa kemal atatürk asla ve asla bu ülkede peygamber ilan edilmedi.
kimse kendisine biat etmedi, yalnızca derin bir saygı var ona karşı hepimizde.
ancak bu beynini s**tiğimin yobazları kendi kızlarını, karılarını reislerine peşkeş çekecek kadar ahlaksız oldukları için herkesi kendileri gibi sanıyor.
yıllardır kendilerine dayatılan bu nefret tohumları yüzünden atatürk ismini duyunca suya basmış kedi gibi oluyorlar.
laik kimse atatürk için canını feda etmez ve "anamın üstünde yakalasam suç anamdadır" diyecek kadar namusunu, şerefini, karakterini kaybetmez.
bu ancak sizin gibi biat kullarına mahsus bir özelliktir.
bu yüzden sanki biz atatürk'ü insanlardan soğutmuşuz gibi cümleler kurup o boş beyninizi daha da gözler önüne sermeyin.!
siz annenizin etek boyundan tahrik olun, kızkardeşinize tecavüz edin, küçük çocukları vakıflarda taciz edin, ülkeyi soyanlara alkış tutun.
sizin ahlakınız bunu gerektirir.!
3 maymun tutumudur. Gormedim duymadim konusmadim..

bdv ler okunmuyor cunku acilan bdv ler hep bir kesimin ettigi kufurler ve hakaretler uzerine. Okurlarsa yaptirimda bulunmak zorunda kalacaklar tabi bu da isine gelmiyor kimsenin. yevmiyeli satilik yazarlar yazmaya devam etmeli..

Gammazlanan entirilere bakilmiyor. Cunku bunlarda hep bunlarin entirileri. Silinirse cezada verilmek zorunda. haftalik gammaz listesine bakiyorsun belli 2-3 yazar rekorlar kirarken diger yazarlarin gammazladigi kufurlu ve hakaretli entiriler duruyor cunku bunlarda hem ulkenin kurucusuna hem ulkenin diger yuzde ellisinin degerlerine hakaretler var. Bunlar gorulmuyor duyulmuyor. nereden biliyorum ; bir entiriyi gammazlarken daha baska gammazlanip gammazlanmadigini gorebiliyorsun.

Yazik diyebiliyorum sadece yazik..
Bir halkın ve milletin değerleriyle oynamak değerleri üzerinden siyaset yapmak düşüncesizlik ve cahilliktir.