bugün

Genel kültürünü geliştirmek isteyen yazardır. Severim öyle yazarları.
sevilesi yazarlardır.

edit: akdeniz mitolojisi ile ilgileneni daha da sevilesidir.
' başlangıçlar sır' dır...' diye başlayıp gizemiyle sarıp sarmalayan hint destanlarına hayran, yunan destanlarındaki tanrılara aşık olma olasılığı yüksek yazardır.
ingiliz dili ve edebiyatı öğrencisidir. benim lan o...
kuzey avrupa mitolojisine orta dünya hayranlığından sonra derin bir dalış yapacak olan yunan ve roma mitolojisini su gibi içmiş yazardır. Mitolojinin sadece mitlerden ibaret olmadığı gerçeğine canı gönülden inanmaktadır.
günümüzün kapitalist tüketiminin yarattığı kültürel sığlık, basitlik, ilgisizlik ve bilgisizlik ikliminde açan bir çiçek kadar az bulunur insandır.
kültürler mirası ege de daha cımbızla seçilen yazarlardır. yazık..
(bkz: entel)
zeus ile kafayı bozan yazar tipidir.phantos isminin de yunan mitolojisinden geldiği söylentileri mevcuttur.
ne zeus ne perseus asıl tanrı bu deyyus ne sow ne burak yılmaz theofanis gekas. (bkz: ne alaka)
kızım olursa adını helen koyacağım diye tutturan kişidir. Hele bir de yunan kökenliyse zeus, hera derken iyice kafayı bozar.
bir tanesini okuduktan sonra dünyanın tüm halklarının mitolojisini merak eden yazardır. özellikle sümer ve yunan mitolojisi aklını başından alacak kadar ilgi çekicidir. üst insana giden köprüde adım adım ilerliyordur.
arkeoloji ögrencisidir. sike sike okumak zorundadır. zeus iyi de poseidon tam bir gavat.
ingiliz dili ve edebiyatı okuyanların sike sike okuyacağı kitaplardır.

(bkz: beowulf)