bugün

herkese mübarek olsundur.
kandiliniz mübarek olsun.
tüm sözlük yazarlarının ve yöneticilerinin kandili mübarek olsun.
tüm insanlığa hayırlar getirsin kandilidir. bu olay peygamberimizce anlatıldığında müşriklerden kendisine bir çok soru gelmiştir. ve bu sorular arasında mescid i aksa'nın kaç kapısı olduğu da vardır. tabi o ruhaniyet haliyle kendisi bazı şeyleri çok iyi hatırlayamadığından ya da tam anlamıyla dünya haliyle farkına varamadığından, müşrikler karşısında sıkıntılı bir duruma düşmemek için allah tarafından tüm perdeler kaldırılır ve mescid i aksa'yı tüm ihtişamıyla görmesi sağlanır ve sorulan sorulara doğru cevap verir.
duaların kabul olmasını dilediğim mübarek gecedir.
alemlerin yuzusuyu hürmetine yaratıldığı, son ve hak din olan islamın yüce peygemberi hz muhammed mustafa (sav) in göklere çıkartıldığı ve allah azze ve celleyle görüştüğü gecenin adı.

canlarımız yoluna binlerce kez feda olsun ya resulallah.

içinde bulunduğumuz bu kutsal gece bütün türk-islam alemine kutlu ve hayırlara vesile olsun.
dualarınız kabul olsun.

(bkz: Amin)
"gönülden geçen tüm hayırlı duaların kabul edilmesi"ni dilediğim mübarek gündür.
tüm yazarların ve ailelerinin mübarek miraç kandilini kutluyorum, mübarek olsun.
Recep ayının 27. gecesidir.bu mübarek gece kuran-ı kerim'de şöyle geçmektedir.

"bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu mescid-i harâm'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; o, gerçekten işitendir, görendir." ( isra :1)

bu gecede ;bol bol salat-ü selam okunmalı , kusur ve günahlarımızdan tövbe ve istiğfarda bulunulmalı ve elimizden geldiği kadar kaza namazları kılınmalıdır.
Bu vesile ile tüm sözlüğün Miraç Kandilini de kutlarım.
Her kandil, Allah'a istediklerini versin diye dua etmek mi; yoksa bu kandil sen istemeden verdikleri icin sukretmek mi? işte düşünmemiz gereken meselelerden biri de budur bence bu gece...miraç kandilimiz kutlu olsun hepimize...
hazretin uçarak(!) arşa çıktığı vakitmiş efendim. ben söylesem böyle bişey anında bakırköy'de soluğu alırım...
allah' ın, dualarımızı bu güzel gecede kabul etmesi dileği ile.

herkesin kandili mübarek olsun.
Bütün kandil gecelerinde olduğu gibi bol bol dua edilmeli, kur'an okunmalı ve allah'tan af dilenmelidir. "Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz nasıl ölürseniz öyle haşredilirsiniz"
28 haziran 2011 itibariyle tüm sözlüğü ve islamiyet alemini kutladığım kandil.
peygamberin hz. musa ile karşılaşaraktan 50 vakit namazı 5 vakite indirişinin gecesi/günüdür.
rahmeti ve keremi sonsuz olan yüce allahın bu mübarek geceyi en güzel şekilde ihya edip o rahmet pınarından bir damla bile olsa içmeyi, günahlarımızın affıne vesile olacak amel işlemeyi tüm ümmet-i muhammede nasip eylesin. miraç kandiliniz mübarek olsun.
yüce rabbimizin bereketi bolluğu doğruluğu üzerimize olsun, miraç kandilimiz mübarek olsun.....
el açıp yakaran inanların, kimseye el açmaması ve hayrına olan tüm dualarının yaradan tarafından kabul edilmesini gönülden dilediğim mübarek gece.
tüm sözlük yazarlarının dualarının kabul olması umuduyla hepimize mübarek olan kandil.
hayatını yer'de sürdürenlerin kutladığı gecedir.

miraç'tan inmeyenler için ise her gece gibidir.

bir hikaye anlatayım:

mekke'de yaşayan bir müslüman hiç kabe'ye gitmezmiş. etrafındaki softa takımı bu yüzden adamı tan'eylemeye başlamışlar. bir gün adamı tutup sormuşlar:

- ey filanca, sen bilidğimiz kadarıyla müslüman bir adamsın. ama neden hiç kabe'ye gitmezsin?

adam bilgece gözlerini çevirmiş softalara:

- allah yapıldığından beri o eve hiç girmedi, oysa benim evimden hiç çıkmadı ondan dolayı gitmiyorum, demiş...

işte böyledir. allah dostları hep miraç'tadır, hep o'nun yanındadır. o yüzden böyle geceleri pek önemsemezler.

hepimiz allah'ın dostu olalım.

o dostsa herşey dosttur.

amin.
tüm islam aleminin kandili mübarek olsun. dualarınız kabul olsun efendim. amin.
tüm islam aleminin dualarla, birlik beraberlik içerisinde geçirilmesi dilenen kandildir.

ateistlere ve gayrimüslimler için bolca dua edelim. bizler içinde tabi, sapmayalım yönümüzden. amin.
her türlü süfli hislerden kurtulma fırsatı veren ulvi bir gecedir.

ayrıca recep ayının 27. gecesidir.

elbette ki alnı secde görene her gün miraçtır.

ancak süleyman çelebi'nin de dediği gibi

“aşikâre gördü rabbü'l-izzeti
âhirette öyle görür ümmeti.”
tüm islam aleminin ve ülkemin kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.
bu yıl itibariyle bu akşam idrak edeceğimiz kandil.

(bkz: kandiliniz mübarek olsun)