bugün

"vay yobazzzz" diye söylendiğinizi duyar gibiyim. durun hemen celallenmeyin, elçiye zeval olmaz.
Rus Ortodoks Kilisesi Başrahibi ve Kilise'nin halkla ilişkiler departmanının başkanı Vsevolod Chaplin'in açıklaması.
kaynak
(bkz: mini etek giyene tecavüz uğrar)
orman kanunlarının ana maddelerindendir.
önermeyi yapan arkadaş "bakın hıristiyanlar da böyle söylüyor.o zaman müslümanlar da aklandı" şeklinde bir yaklaşım sergilemiştir.kötüyü emsal almıştır.

ayrıca yobazın dini olmaz.yobaz yobazdır.ha hıristiyan ha müslüman.

edit:haksızlık yaptım sanırım.faşistlerle kemalistleri unutmadan ekleyelim.zira yobazlık sadece dinsel boyutta olmaz.
saçlarını kız gibi uzatan erkeklerin de kız zannedilip tecavüze uğrama ihtimalini aklıma getiren saçmalık. olsun dikkat edin siz yine de, belli mi olur.
rus kızların çokta sikinde olmayan eylemdir.
bi dakka lan rus kızlarının siki olmadı şimdi ama her neyse.
Hiç bir sebep tecavüz için haklı sebep olamaz.Söyleyen kişi Vsevolod Chaplin olsada.
(bkz: yobazı altın kafese koymuslar ben yobazım demiş)
zannımca kaynak verilmesine rağmen zahmet edilip açıklamanın tamamı yazar kişilerce okunmamış. "aşırı dekolte, aşırı alkol... bunların sonu hayır deyil" şeklinde bir sonuç çıkardım rahip efendinin açıklamasından. şimdi kalkıp "ne alakası var, hayvanlaşana (şuurunu kaybedene kadar) içmek akabinde yine hayvanlar gibi(kimi zaman zorla, kimi zaman ulu orta...) sex yapmanın nesi yanlış? yobaz her yerde yobaz..." şeklinde söylemlerde bulunmak....!!!!??????? bilemiyorum. ortada bir yobaz var ama kim????
kişinin "hayvanlaşarak" içmesi kendi isteğiyledir ve onu bağlar.ancak hayvanoğluhayvan bile olamamış bir orospu çocuğunun, mini etek giydiği için meşru olduğunu sandığı tecavüz olayında, kişinin isteği sözkonusu değildir.

bu farkı anlamak bu kadar zor olmasa gerek.

edit:ayrıca tecavüzcü için giyim çok da önemli değildir(alttaki yorumda da belirtildiği üzere).
(bkz: arap kadınlarının ayak bileği çok seksi diyen mal)
gerçeğin tam aksi olduğu olaydır.

tecavüz vakalarında bir sebep olarak mini etek yoktur. çünkü sapık saldırırken maktülün giyimine bakmaz. zaten kafasında önceden planlamıştır o hayvanlığını. o sebeple böyle anlamsız bahanelere gerek yok.
hiç bir tecavüzcü kafasından, ahan da şu kıza tecavüz edersem meşru olur demez. olaylar anlık gelişir, adam abazadır ve o an önünde bir mini etekli onda carmen electra etkisi yapar. tenha bir yerde ise bu pisliği yapar. yaptığı meşru mudur? tabii ki de değildir!..
ama kimse bana demesin amına koyim:

"mini etekli kız görüyorum ama sikim kalkmıyor" diye. erkekliğinizden şüphe ederim.
hah işte bir de abazanları düşünün şimdi...
hiçbir neden tecavüzü haklı kılamaz. mini etek de öyle.
(bkz: lafı götünden anlamak)
sanki tecavüz gibi bir iğrençliğe hafifletici sebep aranıyor gibi bir algı var bazı algı bozukluğu olan yazarlarımızda. hiç bir şey böyle bir hayvanlığı (bkz: mazur görmek) gösteremez ve fikrimce cinayet, tecevüz gibi suçlar için idamdan daha aşağı bir ceza düşünülemez.

ayrıca zil zurna sarhoş birinin sokaktaki kuduz itten bir farkı yoktur. kimi ısıracağı, kimi aracının altına alacağı belli değildir ve itlaf edilmelidir.
bir kadın önünde t-shirtsüz duran bir erkeğin geniş omuzlarından, kaslı kollarından, göğsünden falan adamın üzerine atlayacak kadar etkilenmezken, çocukluğundan beri "göster amcalara pipini" mottosuyla, aklı tamamen bir taraflarına çalışır şekilde yetiştirilen, dünyadaki en değerli varlığı, tüm hazinesi pipisi olan aciz erkeklerin çaldıkları minareye uydurdukları kılıftır.

biz insanları hayvanlardan ayıran en önemli özelliğimiz beynimiz ve nefsimize hakimiyetimizse eğer, nerede kaldı insanlıkları, nerede nefisleri, nerede hayvanlardan farkları?
daha karşılarındaki 30 kilo ete dayanamayıp, 5 dakikalık bir zevk için akıllarını yitirip insanlıktan çıkarken, mini etek giyen kadına suç atma cürretini kendilerinde nereden bulurlar hayret!
Rus Ortodoks kilisesinin şaşırtan açıklamasıdır. Tarih boyunca yaşanılan Türk-Rus savaşlarından soyuna Türk kanı, türk geni karışmış olması muhtemel olan kişinin yaptığı açıklamadır.
(bkz: dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek gelmez) mantığı
sonradan gelen edit : tasvip etmiyoruz efendim.
memleketi geldiği köyden ibaret sanan dağlının hukuk yorumu ... canım benim , yaban hayatı korumak gerekli bunları ...
kanunlara göre mini etekli birine tecavüz ederseniz ceza alırsınız ama dar kot pantolon giyinen birine tecavüz ederseniz ceza almazsınız. çünkü tecavüzcü dar pantolonu tek başına çıkaramaz, mutlaka tecavüze uğradığını iddia eden kızında yardımcı olması gerekirmiş.

not: ben demiyorum böyle bir davada hakim böyle dedi. tecavüzcü ceza almadan kurtuldu.
o zaman hırsız 'abi bi pencerenin camı açık kalmıştı çaldım'demesi üzerine 'tamam olum haklısın camı açık bırakmasaydı hadi git serbestsin' örneğini verebileceğimiz durum.
o anadan öyle gördü
biz babamızdan farklı...