bugün

bunu yiyeceğinize kendi bokunuzu yiyin. bunu yiyenin kendisine saygısı yoktur.
midye, denizdeki tüm ağır metalleri içerisine çeker. besin kaynağı ağır metallerdir. denizleri temizler. siz de bu zehri yersiniz.

https://youtube.com/short...y42ls?si=Bdi5IfLvAnB3zFBR
tapas kültüründeki en harika sıcak-soğuk mezelerden olan midye için bu garip ablanın dediği pek umrumda değil.

temiz yapılan yerlerde tüketilir fevkalede. hatta kendiniz de çok basit şekilde yapabilirsiniz. afiyet olsun.
iç pilavını yandaki klozetten dolduruyor, anlatmaya gerek yok zaten görüyorsunuz. şaka lan şaka klozet değil o merdaneli çamaşır makinesi olmalı. ablada 1960 lardan bildiriyor zaten.

görsel
Midye baştan beri sağlıklı bir deniz mahsülü olmamıştır arkadaşlar, bir defa hayvanın beslenme şekli başlı başına bir sıkıntı bildiğin pislik arındırarak besleniyor.
yanına 1 bira açsın, fikri değişir.
MiDYELi ABDULLAH LAN BU...
yemeyin,hiç bir yerde midye temiz değil.

hele ki mardinlilerin tepside sattıkları tamamen sağlıksız.
dükkanlarda satılanları dışarıdan alıyorlar...

midyeci şu-bu ahmet-mehmet dahil yaptıkları çakma midye,midye dolma demeye bin şahit ister.
benim anne tarafım kasımpaşalı-galatasaray ikametgahlı ,dedemin evi (istiklal)nevizade sokağının köşesinde balıkpazarı sokağında idi.
rahmetli annemin yaptığı midye dolamayı artık yapan kalmamıştır. üsküdar'da ilkokul arkadaşım var erkek birde yapar şimdiler de.
en önemli özellik pirinç-soğan oranıdır 3/1 olmalı. 1 kilo pirinç 3 kilo soyulmuş soğan.

midye dolma istanbul için kasımpaşa orijinidir. izmir dahil yapanı görmedim anadolu'da .

kimsenin günahını almam ama %90 midye dolmalar ev yapımı ve banyoda yapılıyor.

sonra kokorece bok atıyorlar.
Belki de hayatın anlamı Ağır metaller.
biz özlü söz der ki ; bok yeyin- binlerce sinek yanılmış olamaz !..
bana ne ihtiyar dedirtmiş itiraftır.
izmir Hatay Üçyolda yiyorum,bir şeyde olmuyor.
Çok tatlış bana verir mi acaba?

Midye.
Abla doğru söylüyor bilimsel gerçek bu ama cahalet mutluluktur maalesef,gidiyor şerefsiz.