bugün

anlamlandırılamayan bir tavırdır. avrupa yakası bitmişken, aşk-ı memnu da tabureyi kimin devirdiği bilinmezken.. bilemiyorum, çok enteresan.
bir pop devinin göçüp gitmesi hasebiyle hüzünlenmektir.

şahsen, bir şarkısını dahi dinlemedim. 5 saniye hareket halinde videosunu bile görmedim; en fazla fotoğraflarını ve büyük bir sanatçı olduğunu, estetik operasyonlarını bilirim. ama michael jackson öldü diye görünce sözlükte hüngür hüngür ağladım oturup, insan bir yerde açık veriyor; kim olursa olsun, üzülmemek elde değil. üzülmeyenleri de ayakta alkışlıyorum, helal olsun, ne diyeyim.
normal olandır. kendine insan diyebiliyorsan hayvanlığın alemi yok!
normaldir. barış manço öldüğünde bir fotoğrafını odamıza asıp ablamla birlikte ağlamıştık. nomalde barış manço'yu dinleyen insanlar olmadığımız halde. üzülüyor insan.
kişisel bir üzüntü olmasada, üzülen kişinin üzüntüsüne saygı duymaktır. jackson'ın sapkınlıklarını bir kenara bırakırsak pop müziğe kattıkları tartışılmaz. insanın içinde garip bişey oluyor sanki. bi daha yok işte.

(bkz: tüm ölenlerin ölümüne üzülmek)
(bkz: ağlamak üzereyim)
bir sübyancıya sempati duymaktır.

(bkz: çocuklar mutlu umutlu)
insan olduğu için onun ölümüne de üzülünebilir tabi. Ama bir yanda şarkılarıyla efsane olan adam. Diğer yanda çocuk tacizcisi olan adam. ikisi de aynı adam. Terazinin hangi tarafının ağır geleceğine göre kişi daha az veya daha çok üzülebilir. Ya da bi taraf ağır bastığında hiç üzülmez hatta nefret eder. Burda herkesin kişisel yargısı devreye girer. Bana göre dolu sana göre boş olan bardak misali... Üzülenlere de üzülmeyenlere de hakaret etmek yersiz bu yüzden.
ünlülerin böyle garip bir durumu vardır gerçekten. çoğu insan yalnız ölür bir kaç tanıdığı ile. michael jackson'ın ölümünü herkes bilir, bütün dünya. evet her gün on binlerce insan ölüyor ve haberimiz bile olmuyor. ama ünlüleri tanıyoruz ve ölümlerine üzülüyoruz. barış manço hayatını kaybettiğinde küçücük bir çocuktum ve baya ağlamıştım. michael jackson ağlatmadı ama içime bir burukluk yerleştirdi. kendisi rüya gibi bir adamdı. gerçek üstüydü sanki. ölümü kesinlikle şok etti.

ayrıca kendisinin çocuklara taciz davasında mahkeme yeterli kanıt bulamadı. yaptı mı yapmadı mı bilmiyorum. ama bana yapmamış gibi geliyor, çünkü bu adam cinsel his duyamayacak kadar çocuk ruhlu bir adamdı. büyük ihtimal masum oyunlar oynadı, çocukluğunu yaşadı tekrar. yargısız infaz yapmamalıyız.
birilerinin rahatsız olduğu veya da üzerinden ders vermeye çalıştığı üzülme durumudur.

Arkadaşım 1.si sanatçılar ölünce insanlar üzülür çünkü yapıtlarını içselleştirirler.
Konu maykıl ceksın gibi birisi olunca 90 bebeleri hariç 70ten-85 yılına kadar 15 yıl boyunca doğan her çocuğun sonrasında ergenin müzikal manada idolüdür maykıl ceksın.
Onun gibisi de bir daha gelmeyecektir, gelmemiştir de ondan sonra.

Şimdinin dinlenen zibidileri yok 50 sentmiş yok ondan önce şu dans eden ibne çocukmuş neydi adı he justin timberlake vs vs hikayedir. Zaten Müzik Artık star çıkartacak bir endüstri dalından daha çok tüketimi yönlendirme üzerinde zibidi star çıkartacak dala dönüşmüştür. ilkler hemen hemen bitmiştir ve Maykıl ceksın bir ilktir.

2.si Afrikada birileri ölüyor mu, ölüyor öldü de onlara üzülmek başkadır,onlara üzülmek insanlığın ölümüne, bağımsızlığın ölümüne emperyalizmin kazancına üzülmektir Maykıl ceksının ölümüne üzülmek müziğin, aşkın, ritmin, dansın insanın içinde ölümüne üzülmektir.
Bunun yanında müziğin bahsettiğimiz üzere tekrardan star çıkarmayacak olmasına üzülmektir Kategorileri karıştırmamak lazım.

kategorileri karıştırdığın an birisi de çıkar der ki Benim Anne babam ölmüş başkası ölmüş bana ne?

3.sü benim için özellikle barış manço (programları vs dolayısıyla) kimisi için cem karacanın ölümüyle de Maykıl Ceksının ölümü karşılaştırılmaz çünkü Barış manço Rol model olmuştur Türk çocuklarına uzun yıllar, Cem karacayla da türk rock müziğine yön vermişlerdir.

maykıl ceksın bunların yanında enivici vokkede ileriye gidemez türk çocukları için.

Biraz da olsun içi cız etmeyeni de Allah taş eder valla bizim ve önceki nesilden kimse de inkar etmesin az da olsa üzüldüklerini.
(bkz: #5469997)
hükmünü vermenin hiç kimseye düşmeyeceği insandır. hakını alacağı yere gitmiştir zamanı gelince hakkını alacaktır. müzik dünyası için kayıptır. sevenlerinin başı sağ olsun.
insanlık vasfının henüz kaybolmadığına delalet eden hadisedir.
kişilik olarak nasıl bir kişilik olduğu seni beni çok fazla ilgilendirmez aslında, ha, seni de taciz ettiyse orasını bilemem. ama bir dönemin ikonu olan, bu alanında değerli bu şahsın öldüğüne üzülmek gayet mâkul bence. senin yaşın tutmaz, sen mtv'lerden, hd video kliplerden bilirsin belki micheal jackson'ı ama, temsil ettiği dönemin insanına 'vay be' dedirtir şimdi.
simple plan ile yarım saattir tartıştığımız konudur. pek üzüldük hatta yad etmek maksadıyla şarkısını aradık bulamadık metalicaya döndük.
(bkz: #5470064)
(bkz: who s next)*
üzünülmesi normal bir durumdur.her ne kadar onaylanmayan şeyler yapsa da dünya ya damgasını vurmuş bir insandır.