bugün

70'li yıllarda büyüyenler nasıl queen şarkılarıyla mest olup freddie mercury öldükten sonra üzülmüşlerse, veya 90 başlarından 90 ortalarına kadar grunge müziği nirvana ile tadanlar kurt cobain ölünce üzülmüşlerse, işte michael jackson için üzülenler de aynı değer için üzülmektedirler. hatırlıyorum da, okul servisinde black or white'ı son ses dinlediğimiz günleri.. veya hani o meşhur dansta michael jackson ve ekibi nasıl da neredeyse yere değecek kadar ama dik bir açıda eğilirlerdi. süperdi be o enstanteneler. üzüldüm sahici sahici.
bir devrin kapandığına üzülen insanlardır.
- simdi duydum yaaaa... olamaaaaz. cok üzüldüm yaaaa... forever MJ!!!!!

(bkz: facebook)
(bkz: mallikta son nokta)
- mübarek kandil gecesi öldü rahmetli.
+ he ya.
- üzüldüm şimdi.
hümanistlerdir.*
90 sonrasında doğan yeni nesil gençliğin "çoğunluğu" ( hepsi demek abes olur) için michael jackson hiçbirşey ifade etmeyebiliyormuş ben bugün bu sözlükte bunu gördüm.
basının taciz davaları nedeniyle üstüne gitmesiyle bir dönemin idolü, michael jackson şimdiki gençlik için maalesef sübyancı olarak nitelendiriliyor ve bir sanatçı olarak saygı duyulmasını bırakın, insan olarak ölümüne üzülmemize bile izin verilmiyor. oysaki biz onun şarkılarıyla büyüdük. biz onu değil belki ama onun bizde bıraktığı izi sevdik, hatıralarımızda çok yer işgal ettiği için üzüldük ölümüne.
bari bu kadarına izin verin, bari bunu yadırgamayın.
lan hayır, hiç bir insan evladı tanımıyorum ki, ölümüne top yekün üzülsün insan ırkı. ölen kim olursa olsun buna üzülenler ve üzülmeyenler olacaktır. bu neyin tartışması mına koyım. kıçı kırık entryinle akıl mı çeleceksin. adolfa bile üzülmüş insan evlatlarını coğrafyasında barındırırken bu yer küre ben 60 lık kasetlerini hala sakladığım maykıla üzülmüşüm çok mu. de hadi bi git yala kendini
çocukluğunda dinlediğim ilk yabancı şarkılar onundu. hiç unutamadığım şarkı sözleri onun.
duruşuyla karakteriyle bir idoldü. iftiralar atıldı rengini değiştirdi, çocukları taciz etti denildi. hepsi yalandı üzerinden prim yapılmaya çalışıldı. ama ona olan sevgimizi hiç birşey eksiltemedi.
evet ben de o üzülenler arasındayım. çünkü o bunu hakediyor.
insanlar üzülmüş, hayranları ise kahrolmuştur. eminim çoğu kişi yastadır.
zira mj çoğumuz için idol, kahraman ve masumiyetin simgesiydi.

üzülmeyen yada oh iyi oldu diyenler sadece duygusuz ve ırkçı insanlardır.
billie jean'i dinleyen insanların %99'u
pek tabi ki son nesilden olup da tarkanın justin özentiliğine, hande yenerin madonna kopyacılığına normal bakan gençler için zamanının çok ilerisinde bir sound yakalayan ve kimsede görülmemiş showlara imza atan bir sanatçının kaybedilişini anlamamak normaldir. geri kalanlar ise başlığa tanımdır.

ayrıca

moonwalk u kim buldu sanıyorsun derler adama.
dansıyla milyonları kendinden geçiren bir adamdı. sevenleri de oldukça fazlaydı. haliyle ölümüne üzülen insanlar olması doğaldır.
kendi yakınlarının ölümüne bile üzülmeyen insanlardır.