bugün

Metrobüste maskesini indirdigi coronaya yakalanacak adamdır. Salcalı ekmek bir tarafına kaçtı yani.
Ne olur böyle yerlerde bir şeyler yemeyin zaten zor duruyoruz. Bitse de insek.
salça mıydı kesin emin miyiz? diye sorulması gereken adam.
hayatımda hiç salça ekmek yemedim, salça tadını çiğ olarak seven bir insan olmadığım için olabilir. yemişse de acıkmıştır ne diyelim afiyet olsun.
Hazır poşetten çıkardı. Bim poşedi gibi bir şeydi. Keşke tüm cesaretimi toplayıp manyak mısın oğlum sen deseydim.
Peçeteye sarılıydı.
Neyse yazmayın oğlum artık buraya modlar görmeden başlık aşağıda kaybolsun. Yanıma kar kalsın yaptığım. Yaşasın kötülük.
Sanki hiç metrobüste salçalı ekmek yememiş gibi haramidere durağında indi. Allahım çıldırıcam, nasıl hayatına hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor!
bugun ayni saatte metrobuse binip yine yiyor mu bakilmasi gerek.
ikili ekmek nasil bir ekmek detay verilmesi gerek.

hayalimde canlandiramiyorum yoksa.
Tuz dökeni bol olsun. Tuzsuz tadı çıkmazdı küçükken.
belki sevgilisi fakirdir yapip cebine koymustur.bilemeyiz.

mesela ben metrobuse binsem cebimden icli kofte cikarip yerim.
Beyin yaktıran, akıl karıştıran, adeta ıssız adam!
Yine düştün aklıma. Bir çılgın gibi ikili ekmeğin yarısını salçalı salçalı yiyişini unutamıyorum.

Issız gecelerde mehtaba karşı bir bira açıp, bir sigara yakma sebebim.
simdi reflu olmus adamdir.acaba nerede indi.
Uykumdan kan ter içinde hayııır diye bağırarak uyandım. Gece rüyamda yine salçalı ekmek yiyordu. Dur dedim zalimin oğlu, yeter dedim. O kadar salça damağında yanma yapar dedim, dinlemedi, yine yedi. Sanki dünya yansa aynada saçını tarayacaktı, Öyle umarsızca, umursamazca, çılgınca yedi ekmeğini! Çıkaramıyorum aklımdan...
Metrobüstekilere nostalji yaptırmış adamdır.

Evine gidenlerin çoğu evde salça aramıstır.