bugün

ne hikmetse kimsenin sevmediği turizm şirketidir. bir gün beni tek yolcuyum diye otobüse, servis yerine kendi vip vitoları ile götürmüş ve içinde ikram yapmışlardı. ve gider gitmez otobüse binmiş anında yol almıştı.
Bütün firmaların daha fazla kar yapması için uğraştığı firmadır. Samsundan Adana ve Gaziantepe ek sefer koymak başka bir firmanın aklına gelmez mi? gerçekten de gelmiyor.
Doğu anadolu'da hizmeti daha berbat olan firma.
Ne zaman cep garajdan veya esenlerden birilerini uğurlasam bilet satış peronunun önünde bağrışmalar çağrışmalar olan seyahat şirketi.

Her seferinde bir kadın veya adam veya ailecek insanlar, geç gelen otobüslerden, çift satılan biletlerden, otobüslerin olur olmadık yerlerde durmasından dolayı ilgili yere saatler sonra varmasından dolayı şikayet ediyorlar. Hem de öyle böyle değil, televizyonda yayınlansa rtük rekor cezalar keser, yolcular ayrı küfür sallıyor bi süre sonra bilet görevlileri de cevap veriyor.

Ve hala bilet gişesinin önü kuyruk. Nasıl bir halkız böyle çözen varsa beri gelsin.
korka korka bilet alınan firmadır.

neyse ki bir sıkıntı yaşamadan selanik'e gittim bu elemanlarla. koltuk ekranları çalışsaydı iyiydi ama. *
en rezil otobüs firmasıdır.
esenler otogardaki şubesinin önü daima mahşer yeri gibi olan firma. bu kadar insan rağbet gösteriyor ve sayfalar dolusu da şikayet alıyor fakat hala ne bir revizyon, ne yeni bir şey var. muavin kadrosu da park köşelerindeki balicilerden oluşuyor sanırım.
Vasat ama ulaşılabilirliği, her yerden her yere gitmesi ve atm gibi her yerde olmasıyla sık tercih edilen otobüs firması.
Her daim ayak kokusu var.
Güzel gözüken, daha doğrusu tanıtılan ama otobüse binildiğinde hayal kırıklığı yaratan firma. Yine de bileti bu firmadan aldık neyse artık.
bok gibi bi turizm .
geçen seneki mecburi gece seyahatinden sonra geçen sabah yine en erken sefer olduğu için binmek zorubda kaldım. normalde izmirden istanbula 7-8 saat arasında giden otobüs firmaları var ama metro turizm bunu 9 buçuk saate çıkartarak bir rekor denemesi yaptı. 9 kere mola vererek ve 1 kamyon şöförüyle kavga ederek mükemmel bi yolculuk yaşattılar. arka taraftaki yaşlı turist amcalar o kadar şaşırdı ki muavinden su isteyemediler ve bana adamın neden bu kadar sinirli olduğunu sordular. ikramlar florür oranı 0,2 olan su, danky marka kek ve 2 kere içecekti. ben bir ara bu kadar abartmayın dedim ama dinlemediler bir daha su verdiler. koltuk arkası televizyonlar berbat, filmler berbat her otobüs sarsılırken kesilen yayında var elbette. izmir içide servisi yok. bir daha mecbur olsam bile kullanmayacağım otobüs terminalinde akşama kadar uyumak bile daha çekici geliyor şuan. 60TL fiyatı gram haketmiyorlar, tercih etmeyin.
Buna bineceginize traktor kasasina binip gidin. insan hayatina deger vermezler.
Allah belasını versindir.
isim kullanma hakkını sata sata eriyecek firma. yakında görecekler ebelerininkini.
en son çare olsa bile tercih edilmemesi gereken dandiriboktan firma.
aman diyim sakın tercih etmeyin.
biz mi şımarttık yoksa gerçekten insanların taleplerini dikkate almamakta ısrar mı ediyorlar anlamış değilim. metro turizm şikayet hattı kurulsa herhalde ansiklopedi kıvamında şikayet hikayeleri yazılır. ben metro'nun yurtdışı seferlerini de onlarca defa denemiş birisi olarak, yurtdışındaki rezillikleri anlatmama taraftarıyım. "gavur ellerinde bu tip şeyler olur" deyip geçiştirelim. fakat izmir'de, evet evet, en batıda dahi kıroluktan taviz vermeyen çalışanları ile, yolcuyu azarlayan muavinleri ile, ayak kokuları ile tam bir efsane olmayı başarmıştır metro turizm. çalışanlarına az biraz iş eğitimi, nezaket gibi dersler verseler çağ atlayabilirler ancak ondan da pek ümidim yok.

- şey pardon, su alabilir miyim?
(yüzüme tip tip bakarak cevap veriyor) - tamam! bak, şimdi herkese getirecem, bekle biraz!

- pardon beyefendi, sanırım ayak kokusu geliyor...
- kaptan ışıkları aç, ayak kontrolü yapacam! hey, ayağına bakayım senin bir numara!..

- kardeş bu kulaklıklar çalışmıyor.
- yandakini dene.
- o da çalışmıyor.
9 saat süren yol boyunca ne bizim esas oğlan yolcuyla ilgilendi, ne de yolcu bir kere daha düşük seviyede bir diyaloğa muhatap olmayı tercih etti.
o kadar da berbat olmayan firma.

bunu neden söylüyorum çünkü belki de bu firmayla en uzun yolculuklardan birine imza attım.
mayıs ayında yunanistan'a gitmem lazımdı ve kişisel bir sebeple uçağımı kaçırdım. o gün için tek yol otobüstü ve sadece metro turizm vardı. korka korka bileti aldım. bir yandan diyorum lan başımıza bi iş gelirse filan diğer yandan mecbur gidecez böyle böyle bindim.
otobüs dökülüyordu ama gidiyordu yani gidiyorsa mesele yoktu. bu tip durumlarda bilirsiniz pek lüks aramazsınız. gitsin yeter dersiniz ben de öyle dedim.

gitti mi?
gitti.
daha iyisi olabilir miydi?
kesinlikle.

sonuçta yolculuğuma 10 üzerinden 6.5 verdim. *
sahibi maalesef samsunludur ve samsunun yüz karası bir firma olmaya devam etmektedir.

http://www.ensonhaber.com...-satanlar-2014-08-01.html
Rezalet bir firma. Gidecegim yerde havaalani yoktu kopegimle otobuste yolculuk etmek zorunda kaldım.
Fazladan bir bilet daha alıp kopegimi kafesinde ve uyutulmus bir bicimde yanıma alıp alamayacağımı sordum, olur dedi.
Yolculuk zamanı geldi, araba 40 dakika onceden kalktı zor yetistim. Kopegimi degil yanıma, bagaja bile rica minnet aldı sofor, en kucuk oksurmesinde bile atarim ikinizi de diye tehdit etti. Molalarda kulagini asagi dayayip kopek sesi dinledi yalandan,
muavinler de kopegin kafesini kitledigini zannedip kilidi acmislar neyse ki akilli oglum kacmadi. Paranizi sokaga atin yine de bu firmaya harcamayin.

Ayrica uyurken zorla uyandirip cay kahve veriyorlar, dehset verici.
541684 tane ek sefer koyabilen firma.

ilk 5 arabadan sonrakiler ise rezil eski arabalar.

binmeyin bindirmeyin.

uçak bileti fiyatına bayramda bilet satıyorlar.
seyahatlerinde kendi ürettiği gıda ürünlerini servis eden otobüs firmasıdır.

(bkz: glp metross)
Balıkesir'den evime ki kendisi istanbul kartaldadır bilmeyenler için hatırlatalım kendisi metro tesislerinin hemen denize bakan kısmında bulunup bisikletle yirmi dakikadır, işte o mesafedeki evime yol artı servis beni 7.5 saatte bırakmıştır.
aynı yolu araba 3.5-4 saatte bisiklet 9 saatte almaktadır.
ank-ist arasında sefer düzenleyen bütün otobüsler çok b*ktan.
saat 5 civarında hareket edenleri özellikle 2+1 ler.
içi eşya dolu kocaman valizi kaybedip mağdur yolcuya bir bilet parası teklif edebilen o..... çocuklarıyla dolu firma. Valizinizi çalsalar bile hakkınızı arayamazsınız. Bunlara değil can, mal bile emanet edilmez. 444 lü hatlarına bakan da yok. Yazıklar olsun bunlara para kazanma fırsatı verenlere.