bugün

metin tekin'in uçarı hareketlerini görünce, şimdiki mevlevihaneden geçmişçesine efendi olan metin tekin bir garip geliyor insana.
küçükken bunları tek bir insan zannediyordum.
sonradan öğrendim tek kişi olmadıklarını ama bir beşiktaş olduklarını..
zamanın en sikko üçlüsü..
işyerindeki akvaryuma aldığımız 3 adet delta balığına verdiğimiz isim. beşiktaşlı olmamama rağmen türk futboluna damga vurmuş hayran olduğum bu üçlünün ismini benim önerimle balıklarımıza verdik.
metin ali feyyaz aynı zamanda metin ve ali'nin üniversite mezunu olan ilk belki de son futbolcu olmaları ile takdire şayandır.
1985 ve sonrası doğumlu olanlara pek bir şey ifade etmeyebilir bu üçleme ama benim ortaokul dönemimi kontrol eden parolalardan biriydi. türkiye futbol tarihinin en iyi(muhtemelen) forvet hattı. peynir-ekmek gibi gol atarlardı, leblebi gibi gol atarlardı.
üçü de iyi eğitimliydi, üçü de yakışıklıydı, üçü de beyefendiydi. internetin ve cep telefonunun olmadığı, özel televizyonların henüz olmadığı veya yeni yeni merhaba dediği bir dönemde, biz yalnızca trt'den ve gazetelerden beslenirdik. öyle bir zamanda futbolun yıldızıydılar, çocukların(bizlerin) efsanesiydiler.
beşiktaşın efsane üçlüsü.
özlenen üçlüdür.

bir diğer özlenen üçlü için;

(bkz: metin ali feyyza)
şikecilerin 3 vasat topçusu.
sorsan 3'üde efsane.
Modern versiyonları: (bkz: bloody lookin paradise üçlüsü)*
şüphesiz ki onlar kadar iyi, hatta onlardan daha iyi üçlülerimiz de olmuştu.

(bkz: fethi nihat ender üçlüsü)--->eskişehirspor.

(bkz: oğuz aykut kemal yıldırım üçlüsü)--->sakaryaspor.

(bkz: ercüment musisi baliç üçlüsü)--->bursaspor.

(bkz: sercan volkan şen ozan ipek üçlüsü)--->bursaspor.
Şimdilerde tahtını Oğuzhan-Sosa-Gomez'e bırakan 3'lü.
Şifo mehmet'in beslediği 3'lüydü.
bir dönemin efsanevi hücum attı. metin tekin, ali gültiken ve feyyaz uçar...

o dönem serpil hamdi tüzün ile "akademi" havası yakalayan beşiktaş' ın en önem verdiği konu ise ihtisastı.

ortak noktaları ise hepsinin marmara üniversitesinden mezun olmasıdır.
Üç spor kanalında aleni Beşiktaş amigoluğu için çıkan futbolcu eskileri. En beteri Ali. Evet.
Futbolculuk donemlerinde Fenerlileri inim inim inletmiş üçlü.
Böyleleri bi daha zor gelir.
Malsın olum sen.
ay ismi ne uzunmuş .
çok iyi biliriz o günleri.