bugün

çok iyi biliriz o günleri.
ay ismi ne uzunmuş .
Malsın olum sen.
Futbolculuk donemlerinde Fenerlileri inim inim inletmiş üçlü.
Böyleleri bi daha zor gelir.
Üç spor kanalında aleni Beşiktaş amigoluğu için çıkan futbolcu eskileri. En beteri Ali. Evet.
bir dönemin efsanevi hücum attı. metin tekin, ali gültiken ve feyyaz uçar...

o dönem serpil hamdi tüzün ile "akademi" havası yakalayan beşiktaş' ın en önem verdiği konu ise ihtisastı.

ortak noktaları ise hepsinin marmara üniversitesinden mezun olmasıdır.
Şifo mehmet'in beslediği 3'lüydü.
Şimdilerde tahtını Oğuzhan-Sosa-Gomez'e bırakan 3'lü.
şüphesiz ki onlar kadar iyi, hatta onlardan daha iyi üçlülerimiz de olmuştu.

(bkz: fethi nihat ender üçlüsü)--->eskişehirspor.

(bkz: oğuz aykut kemal yıldırım üçlüsü)--->sakaryaspor.

(bkz: ercüment musisi baliç üçlüsü)--->bursaspor.

(bkz: sercan volkan şen ozan ipek üçlüsü)--->bursaspor.
Modern versiyonları: (bkz: bloody lookin paradise üçlüsü)*
şikecilerin 3 vasat topçusu.
sorsan 3'üde efsane.
özlenen üçlüdür.

bir diğer özlenen üçlü için;

(bkz: metin ali feyyza)
beşiktaşın efsane üçlüsü.
1985 ve sonrası doğumlu olanlara pek bir şey ifade etmeyebilir bu üçleme ama benim ortaokul dönemimi kontrol eden parolalardan biriydi. türkiye futbol tarihinin en iyi(muhtemelen) forvet hattı. peynir-ekmek gibi gol atarlardı, leblebi gibi gol atarlardı.
üçü de iyi eğitimliydi, üçü de yakışıklıydı, üçü de beyefendiydi. internetin ve cep telefonunun olmadığı, özel televizyonların henüz olmadığı veya yeni yeni merhaba dediği bir dönemde, biz yalnızca trt'den ve gazetelerden beslenirdik. öyle bir zamanda futbolun yıldızıydılar, çocukların(bizlerin) efsanesiydiler.
işyerindeki akvaryuma aldığımız 3 adet delta balığına verdiğimiz isim. beşiktaşlı olmamama rağmen türk futboluna damga vurmuş hayran olduğum bu üçlünün ismini benim önerimle balıklarımıza verdik.
metin ali feyyaz aynı zamanda metin ve ali'nin üniversite mezunu olan ilk belki de son futbolcu olmaları ile takdire şayandır.
zamanın en sikko üçlüsü..
küçükken bunları tek bir insan zannediyordum.
sonradan öğrendim tek kişi olmadıklarını ama bir beşiktaş olduklarını..
metin tekin'in uçarı hareketlerini görünce, şimdiki mevlevihaneden geçmişçesine efendi olan metin tekin bir garip geliyor insana.
maf lakaplı metin ali feyyaz üçlüsünün adanademirspor' a 10 gol attıkları maçı radyodan dinlemiş ve beraberinde gelen şampiyonlukları görmüş şanslı nesil olarak söylemek isterim ki bu triodan sonra türk futboluna birbirine bu kadar yakışan bir ekip daha gelmedi..
herkese renkli günler
mükemmel üçlü. liberoda gökhan, orta sahada rıza ve şifo mehmet'i de sayarsak o zamanki beşiktaş'ın nasıl bir iskelete sahip olduğunu görebiliriz.
bunları canlı canlı izleyenler ileri derecede şanslı insanlardır. allahtan izledim bunları. tabi bir de şifoyu eklemek gerek. evet.
çocukluğumuzun beşiktaşı dır.
kadroda uzun süre "sağ bek" olarak bulundurulan ali gültiken'in altyapı hocası serpil hamdi tüzün'ün "bu çocuk alt yapıda forvet oynardı çok da başarılıydı" şeklinde verdiği raporla ali gültiken forvette oynatılmaya başlanır ve olaylar gelişir...
lig tv ye konuk olmuşlardır.

keşke hiç bitmeseydi , 2.5 saat nasıl geçti anlamadım.

buyrun izleyin...

1. bölüm
(vid:#48039)

2.bölüm
http://www.youtube.com/watch?v=gzvcYDbeJtU

3.bölüm
http://www.youtube.com/watch?v=J1loBjqLMuo

4.bölüm
http://www.youtube.com/watch?v=kjgptJDvjbY
an itibariyle digitürk 77. kanal lig tv 1'de 21 adlı programın konuğu efsane üçlü.