bugün

iki efsane grup ikisinin de yeri bambaşkadır ama ben tercihimi metallicadan kullanıyorum. Bir zamanlar sadece müzik tarzı ile değil grup tarzı ile örnek almıştım ve çok severim.

Özellikle cliff’in bir metal grubuna kitap okuma alışkanlığı kazandırması, bas gitarı penasız çalması ve ölümü beni etkilemişti. Şarkılarına zaten laf ettirmem. Öteki tarafta konser vermek üzere bir gün cliff!
birisi heavy diğeri trash. biri ingiliz biri amerikan. aynı kulvarda karşılaştıramayız.

bana soracak olursan iron maiden prodüksiyon ve kurumsal anlamda en güçlü olanı. ama bu işler sadece holding ile olmuyor bak mesela w.a.s.p adamlar mükemmel ama nasıl bir plak şirketiyle çalışmışlarsa şarkıların çalma kalitesi çok kötü. ulan 40 lı yılların müzikleri bile daha net duyuluyor dinlendiğinde.

aynı kaderi woods of ypres grubu da yaşadı. demek istediğim şirket çok önemli ve iron maiden kurumsallaşmayı başarmış.

adamların kendine özel trooper birası var lan.
Bruce dikinsın kusura bakmasın da, James hetfield varken şansı çok zor.

Metalika bir ikondur. iron Maiden ise manowar, megadeth ile kapışabilir.

Emre Aydın dünyanın en iyi metal grubudur.
iron maiden'in her türlü alacağı versustur.. Sadece fear of the dark albümleri yeter.. iron maiden is my religion!
Zor bir karar olacak ancak metallica diyorum . Ya da demiyorum ya pas .
metalika totoş iron maiden adam grubudur.
Mevzu metalse ingilizin çatalı,kaşığı bile Amerikan panzerinden iyidir.

Iron Maiden'in kafa atacağı versustur.
Iron maiden'a ana avrat sövmekten farksızdır şu versus.
metallica siker.
Neden bilmiyorum lakin iron maiden demek istiyorum. gönlümün kazananı iron maiden kendimi daha yakın hissettiğim grup.
iron maiden'ın sikip atacağı versus. son albümden the red and the black şarkısı bile m*tallica'nın hardwired albümüne tek atar.

bu versus iron maiden'a hakarettir.
Melodik soundu, riffleri, sololarıyla hayatımda dinlediğim en iyi grup olan iron Maiden tabii ki. Her şarkısı çok özeldir iron Maiden'ın. Kıyaslama da mantıksız Thrash ve Heavy birbirinden çok farklı 2 tür. Yaptıkları müziği kıyaslarsak Metallica diye bir şey kalmaz zaten orta da. 2 grubu da hemen hemen aynı derece de severim ama söz konusu kaliteyse arada uçurum var.

Edit: Entrylerimden anlaşıldığı üzere Metallica'yı ne kadar sevdiğimi belirtme gereği duymuyorum.
metalika'nın yarattığı etkiyi düşününce, hiç bi grupla kıyaslama yapılamaz.
(bkz: led zeppelin) içinden geçer.
grup laçin alır.
iron maiden gibi ilah bir grubu metallica balonu ile kıyaslamak...
"Lars, The Recycler gazetesine verdiği 'Davulcu, Tygers of Pan Tang, Diamond Head ve Iron Maiden çalacak birileri aranıyor' ilanına Hugh Tanner ve James Hetfield’ın cevap vermesiyle kurulmuştur." yazıyı okumanızla beraber steve harris ve paul di'anno'nun heavy metal dallarına şekil verdiğini anlayabilirsiniz.
popüler olan matah değildir, özellikle roc ta , pop adı üstüne. Eloy az biliniyor diye metallica dan aşağı bir grup değil,vs. vs. salak bir karşılaştırma. başlayıp yıllarca aynı kaliteyi korumak diye bir şey de var.
rammstein alır hemde eze eze.
Eski halleri ise metallica ama şimdiki ise iron maiden tabii.
iron maiden ezer geçer.
ikiside çöp.

(bkz: Thrash metal)
Metallica'nın sololarının alacağı versustur.bu grubu dinliyorsam soloları yüzünden dinliyorum. Başka bir şey değil yani..
Yillardir bitmediniz amk dedirten versustur.
latif doğan.