bugün

bir keresinde sabah erken uyandım ve kendisine mail attım. acaba okur mu? derken okudu. ama o ne, ismimi öyle bir yanlış söyledi ki uyuz olmuştum kendisine. *
uludağ sözlük'ü çok seven mesut yar'ın, tekrar başlamış programıdır. vefa göstermek gerekir. (bkz: mesut yar la uyan uludağ sözlük)
biraz önce mesut abimizin sözlüğümüzü tekrar meşhur ettiği programdır. bir yazar olarak dizi tekliflerini değerlendireceğimi yapımcılara bildiririm efendim.
bu sabah, arada bir yaptığım gibi şansımı denedim ve denk geldiğim program. ne zamandır kaçırıyorum diye düşünüyordum ama çok değil dün dönmüş. hoşdönmüş.
sabahları erkenden kalkıp direk star' ı açmamıza neden olan program. star tv' yi seyretme nedeni. hoşgeldin mesut yar star tv nin kayıtlı olduğu kumanda düğmesi tozlanmıştı sen yokken.
amerikalıların daily show unun çizgisinde olan program. Ama tabi bu sansür manyaklığında o kadar dalga geçemez iktidarla.
bu sabah göremediğim program. yine yerinde her eve lazım esiyordu.
Bu ülkede akıl sahibi olmadan fikir sahibi olan yüzlerce kişinin içinde Aysun Kayacı'nın altını çizdiği şeyler akıla yakın bir yerde durur kanımca. Bildiğim kadarıyla mesut yar haberi sunarken "fikrine katılmamakla birlikte, Aysun'u sırf beyanda bulunduğu için orospu ilan etmek abesttir. Yanıtın varsa sen de fikrini beyan edersin" minvalinde bir şeyler söyledi. Ha, bu ülkede muhalefet yapanların yarısı orospu yarısı ibne yaftası yiyecekse hakikaten anamızı alıp gitme vakti gelmiştir. (bkz: adab ya hu)
nasıl bi program adı lan bu? anam anam, evlerden ırak... mesut yar'la niye uyanayım arkadaşım? düşünsenize, bi uyanıyosunuz yanınında mesut yar! gece ne yaptık mesela? ikimiz de içkili miydik?

yok hacı, kabul edemem ben bu ismi. misal, monica bellucci'yle uyan türkiye olsa ne hoş olurdu.
bu sabah başbakan erdoğan'ın her eve üç çocuk kampanyasıyla ilgili türk insanının yaşayacağı en büyük sorunlardan birine parmak basmıştır. ne olacak bu çocukların isimleri sahi ? Hadi birine Recep,Tayyip, Erdoğan dedin. Diğerine Mazhar, fuat, Özkan. Bir diğerine yaşar, nuri, öztürk. Bir başka diğerine ketçap, hardal, mayonez. Eh son bir diğerine metin, ali, feyyaz. iyi de en bir diğerlerine ne diyeceğin, nasıl olacak, kim bulacak bu isimleri?
mesut yar la uyan turkiye demesi kolay ama uyanamıyoruz işte. gözlerimiz uyansa beynimiz uyanamıyor, beynimiz uyansa gözlerimiz uyanamıyor. olmayınca olmuyor.

tanım: sabahın öğlen saatlerinde her uyanışta 'tühh beee mesut yar'la uyan türkiye'yi kaçırdım yine' diyerek insanın kendine iki tokat atmasını sağlayan program. * * *
bazen cok güldüren bazende civitan, günün manyagi bölümünü artik degistirsin hic komik degil dedigim program.
demokrasiyi araç olarak kullanan ve kendini eleştiren herkesi ve herşeyi yasaklayan akp döneminde böylesine eleştiriler yapıp, lafı gediğine koyan bir program görmek güzel.
lakin bu güzel programın akp hışmına uğramadan daha kaç bölüm devam edecektir diye merakla beklemekteyim.
uzun süredir sözlüğe selam yollamayan renkli kişilik. darılıyoruz ha !
sürekli burası türkiye, böyle yüksek ve ulu medeniyetlerin beşiği olmuş bir ülkeye, bunca kabalık, bunca hoşgörüsüzlük, bunca cehalet, bunca çakallık yakışmıyor demekten vazgeçmeyecek şahsiyettir kendisi. programını göz organıyla izleyip, akıl terazisiyle ölçmek gerekir. Tersi durumunda hayal kırıklığı yaşatır.
(bkz: lafı nerenle dinliyon oğlum)
programın ekip elemanlarından biri cidden çok kötü. magazinsel bir ses tonu var. ömür diye bi eleman vardı zamanında. reha muhtar'la ana haber programında rahmetli 2.40 cmlik halil ibrahim ile beraber komiklikler yapardı. onun gibi sesi işte, içler acısı.. bu ömür denen adam şimdilerde bir magazin programını seslendiriyor. çok kötü..

hayır bir de programın bu bölümü öyle sıkıcı ki, uyuyorum resmen. ya da o bölüm geçene kadar kanal değiştiriyorum. dikkate al dediklerimizi mesut yar. biliyoruz buradasın..

hazır yeri gelmişken fikrimi de açıklayayım. bence mesut yar'ın uludağ sözlük'teki mahlası ''ölüler kitabı''.. ciddi ciddi düşünüyordum bunu, artık emin olmaya başladım.. amma ve lakin yüzde 1 de olsa ihtimal ihtimaldir deyu, damgayı yapıştırmıyorum..
vakti zamanında sabahları izlenip eylenesi programken son zamanlarda popularitesini yitirmiş programdır. mesut yar'ın anlamsız şekilde şovman milleti ile sidik yarıştırma çabasında bulunduğu kulvardan farklı bir yere sapmasına yol açmıştır. o tavan yaptığı dönemde çizgisinden sapmasa daha iyi bir noktada olabilir di.
şu anda viyana'dan canlı yayın yaptığını iddia eden (!) reality şov.
mesut yar'ın; dinamik, sıcak, farklı ve sempatik sunumuyla, içimiz kararmadan haber izleme şansını bulduğumuz program. sabahların, gülen ve aydınlık yüzü.
mesut abimin hususi davetiye göndermesine rağmen katılamayacağım programdır*. uğraş'a ve sinan'a çok selam ederim. bi de ekipte civelek bir bayan arkadaş var ona da içli içliah ederim gelemediğim için. mektup gibi oldu affola...
zannedersem 3 kişilik bir uludağ sözlük ekibiyle yarın sabah daha kuşlar boklarını yemeden bizleri televizyon karşısına dikecek program. bizim için önemli bir gelişme olsa da gerek mesut yar gerekse de standart televizyon seyircisi için sıradan bir programdan öteye gidemeyecek. önceden hazırlanmış soru-cevaplar, klişe şakalaşmalar, mesut yar'ın pis pis sırıtışları vs. hatta 2 güne kalmaz bu programı izleyen normal insanlar(bizim gibi anormal olmayanlar) uludağ sözlük denen şeyi ya acaba ben bunu daha önce nerede duymuştum moduna girecekler. ancaaaak;

hazır elimize böylesine bir fırsat geçmişken bunu hem sözlük hem de biricik duayenimiz mesut yar için bir efsaneye, seyirciler için ise türk televizyonlarında unutulmayan anlara çevirsek reklam adına daha başarılı bir çalışma olmaz mı? mesela pek muhterem moderatörümüz salça şöyle dekoltik mekoltik askılı bir kıyafet giyse sonra bir katakülliye getirip askısını düşürse her yeri belli falan olsa nasıl olur sevgili kardeşlerim? akşamki haber bültenlerinin açılış haberi olarak uludağ sözlük lafını duyunca gurur duymaz mısınız? ertesi gün hürriyet'in internet sistesinde seksi screenshotları için tıklayınızı görseniz? ya da ne bileyim youtube tarzı sitelerde top 10'da üff uludağ sözlük'teki salça o ne biçim kalça türünden videolara rastlasanız gözleriniz nemlenmez mi?

benimki nemlenir sevgili kardeşlerim benimki nemlenir.. teklif var ısrar yok. fikrimi beğenmediyseniz daha dahiyanesini sizden alalım.
(bkz: mesut yar la ulan türkiye)**
(bkz: boş iş)
sozlugumuzun ileri gelenlerinin (!) katilacagi soylenen program.

once youtubeda yarim yamalak goruntulerini, sonra facebookda ayaklarini gordugumuz sevgili arkadasimizin bakalim bu sefer kendisini tamamiyle gorebilecek miyiz?

bizi izlemeye devam edin! *
bazı sözlük yazarlarının an itibariyle ekranda olduğu program.