bugün

HER SABAH başlığını görmekten gına getiren program...
sözlüğün gayri resmi * basın sözcülüğünü üstlenmiş programdır. bünyesinde iki sözlük yazarı bir yumurta bulundurmaktadır.
Metinlerini iTÜ Makina'dan Uğraş Güneş, Sinan Demir (editör) ve Mesut Yar'ın ortaklaşa yazdığı programda Kıllı Lopez'i Yalçın Zenger, haber Turlarını Aslı Akgün, özel haberleri Murat ve Ertuğ kankigiller hazırlamaktadır. Yaş ortalamasının 25 olduğu programda ortalamayı yükselten Mesut Yar (37) faktöründen kurtulunursa bir kuşak daha uyan türkiye'nin paralel izleyicisi olabilir. Adını vermek istemeyen izleyici ve Bergütay gibi tipleri canlandıran uğraş güneş'te gizli bir fesatlık sezinlenmektedir. Mesut Yar'ın hastalığını fırsat bilip bolivya hareketi * başlatsa da Mesut abi'nin musibet güçleri *tarafından başı ezilmiş, adını veremeyecek duruma gelmiştir. geçici iç barışın ne kadar devam edeceği kestirilememektedir. * *
mesut yar'ın metin uca'ya benzemek için boşuna efor sarfettiği ve illa birilerine laf sokcam mantığıyla sürekli saçmaladığı program.*
bariz saçmalıklar barındırmasına rağmen günaydına ve sabah sabah seda sayana tercih edilebilecek program, yinede gidin ntv,cnn turk,cnbc-e falan seyredin derim hem haber değeri daha iyi hemde içinde acayip geyikler dönmeyen programlar izlemiş olursunuz.
her anında ilginç ve beklenmedik yaklaşımlar ortaya koyan, asla sıkmayan bir program.

o kadar hızlı ki caanım espriler arada kaynıyor. * * *
bugünkü programında mesut yar ın zirveye katılan yazarların nicklerini okuduğu ve şahsımıza istek haber olarak fala inanma falsız kalma haberini yollayarak bizi sükutu hayale gark ettiği programıdır. hatta o kahve falı bakan uzun saçlı zibdiyi hiç sevmedim mesut abi! bu dönekliği unutmayacağım yoksa yeni kitabiın çıkmışmış adı sesler, yüzler ve sokaklar mış, bedava gönderecekmişsin bi dene hiç umrum değil. bittin abi. yeni format format deye başımızın etini yedin sen önce bi sözlük formatı oku abicim ehaha. şaka bir yana işe geç kalma pahasına ki 15 dakka geç kaldım izlemeye değer bir programdı. ellerinden öperim abi saygıyla.
söz verdiğim yere geç kalma pahasına ilk 23 dakikasını izlediğim program.

sky_walker in yukarda bahsettiği meseleye koyduğu teşhis e bittim.

fransa nın anadolu dan kovulmasının kuyruk acısı şimdiye kadar yapılmamış bir yorum helal olsun.
karga tarafında hiç izlenmemiş program. ne izlesin, onlar onu izlesin. bir de dili sürçünce, başkasına tüüh yapıyor ya, işte o bittiği andır sedat abi...yani seyretse, kesin dili sürçer heyecandan...
mesut yar la ilk cay ucretsiz zirvesine katılan yazarları bir bir nicklerini söyleyerek onları onure eden sözlüğün sevgi pıtırcıklarının baş üyeliğine aday olan gazeteci. işin şakası yukarıdakilerin hepsi geyik olarak ben bir yalakalık yapayım. bu konuda uzmanlık aldım bilmem farkeden var mı? katılan arkadaşlar mesut yar'ın öncelikle bonkörlüğünü ve söz verdiği yere gelmesini tebrik etmiştir.ayrıca ortamı çok beğenmişler tekrar isteriz demişlerdir. ona istinaden beni almayanı.... *
"formatın değişim göstermesi demek programa daha çok maymunlu vtr sokmak demek değildir" cümlesini atfetmek istediğim uyandırma organizasyonudur. zira aklıma kötü kötü espriler geliyor;

-mesut abi bugün ne var ?
--ne istersen var balyancho
-misal olarak abicim ?
--maymunlu var, hayvanlı var, ali kırcalı var, kekilli var...
program iyi hoş ta, manuel hava durumu biraz tuhaf olmuş. daha doğrusu olmamış.
taklit programdır metin uca'nın yerini kapatamamıştır * *
(bkz: mesut yar la hıyar türkiye)
(bkz: mesut yar la ilk server ücretsiz zirvesi)*
ecevit in ölümünün ağırlıkla işlendiği program insanı hüzünlere garketmiştir.

kapanışta fondan gelen ecevit in şiir okuyan sesi ile mesut yar ın sesi birlikte duyulmuş ağlamanın sınırından dönülmüştür.

(bkz: ecevit in vasiyeti)
Bu ülkenin ardından ağlanacak en büyük siyasi dehalarından biri olan; gazeteci, şair, politikacı, devlet adamı Bülent ecevit'in vefatına fena halde üzülmüş programdır. Tüm haber merkezlerinin 172 gün öncesinden hazırladığı 'Ecevit öldü, çok fena üzgünüz' minvalindeki tat konserve çalışmalarına inat, acıyı anında idrak etmeyi tercih ederek ve ölümün de haberin de hazırlıklısı olmaz diyerek tavırlarını koymuşlardır. Ecevit'in okullarda ders niyetine okunabilecek vasiyetini * yayınlayarak, türk medyasına kapak promosyonu yapmışlardır. (bkz: türk ulusu başın sağ olsun)
gece programını sevmediğim sabah kuşağına geçince beğendiğim kişinin programı. hainlere, yardakçılara, hortumculara sözünü sakınmadan söylediği için tebriği haketmiş hissiyatlı kerkenez.
harbi televizyoncuların, görüşlerimi yansıttığına inandığım programı... sinan ın röportaj yapması gözden kaçmadı...
bugün özellikle hakimiyet-i milliye gazetesinden yaptığı alıntılarla 86 yıl sonrasını bile öngörebilecek zekaya sahip bir ata'ya sahip olduğumuzu bize bir kere daha hatırlatan program olmuştur.
bugün gerçekten şahane bir program olmuştur. ha kesintiler olmuşmudur arada evet, ama o ses okumasada olur bız yazanları okuduk deyip geçiştirmişizdir...
sabah sabah abdullah gül' ün farklı kostümlerini görmemizi sağlamış program.
orhan veli nin ölüm yıldönümünü hatırlatıp beni mesut bahtiyar hatta mesut yar bahtiyar etmiş pogram. *
çok rating alan bazı programları izledikten sonra, harektliliği ve izlenebilitesi ile daha çekici gelen program.

aynı hareketlilik, konuklar ve eğlenceli haberlerle, prime time layık yeni bir program yapılsa süper olacak.
nar meyvesini yiyip. bir kısmınıda vucutlara sürme tavsiyesini izlediğimiz program.

aha da yarma anı. kiviyi de sürecekmişiz. * *