bugün

sesli harf kullanmamayı ve "v" yerine "w", "g" yerine "q" yazmayı artistlik zannetmeyen güzel insandır. mesajda doğru düzgün sözcükler yazmak zor olmamalı zaten.
tükçemize saygı gösteren insandır. canı yenmesi gerekir.
edebiyata gönül vermiştir.
türk dil kurumu çalışanıdır. *
bülent ersoydur.
(bkz: ben)
mal falan değildir.

evet sms'in mantığı kısaltarak yazmaya dayanır. hatta sms bile bir kısaltmadır. fakat insanı kendi dilinin imlasına dikkat ederek yazıyor diyerek mal yaftasında bulunmak mallıktır. o insan övgüyü hakeder.

hele ki türkse.
bedava mesaj hakkı olan ya da sahip olduğu mesajlaşma paketini pek bitiremeyen, o da değilse aylık 5000 (beş bin) mesaj hakkı olan kişidir/insandır/ademoğludur/havvakızıdır.
Türk'tür efendim, Türkce'sine sahip cikiyordur. Ustelik bunu multitap ile yapiyordur. Nicki soulngelica'dir ve herkesin boyle yapmasi gerektigine inaniyordur.
t9 kullanan insandır.
benim. sürekli yaptığım birşey değil belki ama kısaltmalarla mesaj gönderen ve yazdığından bir sik anlamadığım insana, özellikle gönderiyorum böyle mesajı. zeki müren, bülent ersoy konuşur ya, hah işte aynen öyle yazıyorum. imlanın dibine vuruyorum, son cümle olarak da '' herkez'' değil herkes yazıyorum ki yavşağa kiminle yazıştığını bilsin. saksı dğilim ben!
ilk kez mesajlaştığı biriyse doğru olanı yapıyordur. ancak samimi olduğu biriyse rastgele yazabilir. misal ben koministimam'a mesaj atarken hep la yarraaamm diye cümleye giriş yaparım. gerisini kısa kısa yaz gitsin zaten. * *
güzel bir alışkanlıktır ki; sadece mesajlaşırken değil, günlük yaşantımızda da bunu aynen devam ettirmeli ve "yhaa aşkooomm" gibi yazan gerzeklere, örnek olmalıyız.

türkçemizi koruyalım.
V yerine W yazan öküzden, Ç yerine c yazan dengesizden ve selam yazmak yerine slm yazan görgüsüzden daha düzgün adamdır.
olması gerekendir. internette hızlı yazma alışkanlığı başlığında unuttuğumuz ayrıntılardır. büyük-küçük harf, virgül, ve bilumum noktalama işaretlerinin bir dilin ayrıntıları olduğunu unutmamalı. fark ettim ki şapkalı a,u gibi harfler, zamanında kullanılan kesme ve tire işaretleri ne kadar gerekli , elzemmiş*.
duruma göre değişir; yani mesajı kime attığınıza göre.

yeni tanışılan bir kıza: evet tam imla.

yemeğe çağıran küçük kardeşe : zieeeee
artııı, noktalama işaretlerini de titizlikle kullanan insandır. Haybecilik yapmaz.
Ciddi biridir.
el alışkanlığı olmuştur bazılarımızda.
(bkz: üff snne be slk)
karizmatik, karşısındakini etkilemeyi bilen, ciddi kişidir.
T9 kullanıyordur.
Sapına kadar milliyetçidir.
Doğru olanın bu olduğunu biliyordur.
Ergenliğini aşalı uzun zaman olmuştur.

Neden sasirildigini anlamadigim insandir! Olmasi gerekeni yapiyor, dilini koruyordur.
özen gösteriyordur. bu yalnızca sözlük mesajlaşmasında değil, facebook'ta, sms'te de böyledir.
dünya ahret liseden edebiyat hocam osman çiçek'tir.
Yazım ve imla kurallarına uymak için kendini kasmayan insandır; çünkü böyle olmak artık onun tamamen beyninin kontrolünde değil, omurilik soğanının kontrolündedir. Şu ek ayrı mı yazılacaktı diye düşünmez. Keşke herkes böyle olabilse'dir.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
güncel Önemli Başlıklar